• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: hele,ja jsem ted extrem zaujata proti ty bande, dedu nam pred jeho smrti hnali kazdej den na nejaky vystereni a kdyz se chystali na step z hrudni kosti,tak mamka rekla a dost a na revers ho odvezla domu,aby mohl aspon trochu dustojne v klidu umrit..

    zkus tady ten kren,trosku poresit imunitu, jezdi vic mimo prahu na vzduch a uvidis:)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SARAJ: zacinam si taky myslet..prehazujou me jak horkou bramboru..vischni maj milion titulu a certifikatu ze seminaru z USA ale nikdo neni schopnej vyresit moji rymu...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: spis si pani doktori pripsali zupa vysetreni pro pojistovny:)

    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    NIKK: Tetesept je suprovej, kdyz clovek citi, ze na nej neco leze...Pritel rikal " hele, tobe je blbe a lezes do vany? to je divny ne? mela bys jit do postele a vypotit se..." ale me spis pomaha ta horka vana..
    NIKK
    NIKK --- ---
    ONITSUKATIGER: Tak leda tu hodně osolwnou vodu, jak už bylo napsáno...nebo napustit vanu a nakapat tam Tetesept (např. http://www.lekarna.cz/tetesept-koupel-olejova-proti-nachlazeni-125ml/). To mi taky docela pomáhá...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    NIKK: Vincentka? ne na me...na me vubec nepusobi..ani klasika a ani ve sprayi...
    NIKK
    NIKK --- ---
    KLERENC: Místo toho džbánečku je dobrá injekční stříkačka. Praktikovala jsem to v lázních a docela to pomohlo. Jinak proplachovat Vincentkou. Je to sice fakt hnus, ale zabírá...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Ja ji prave mam takhle uz celej rok...zde moje Odysea:

    - obvodak dal ATB, dva tydny jsem byla doma, na chvilku byl klid ale pak zase
    - obvodak me poslal na ORL
    - Na ORL mi rekli, ze je vse oka, ze musim na alergologii
    - na alergologii mi rekli, ze mam velmi silnou alergii na prach, lipy a brizy...vyzkouseno X milion antialergennich sprayu, ktery u me vsechny okamzite vyvolali tuhle nezadouci reakci:
    Never Ending Sneezing Bear - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=4GTfq2m-SnY


    - na alergologii mi tedy rekli, ze tohle uz je jen pripad pro ORL
    - zpet na ORL mi doktor rekl, ze nic nevidi, ze ok, mam malinko podrazdenou sliznici ale ze jinak nic nevidi a poslal me na CT, na ktery jdu 2.1.2012

    Vsadim se, ze za ten rok sli akcie papiren a vyrobcu papirovych kapesnicku rapidne nahoru, pac ja mam spotrebu tak krabici(150 kapesniku) na tyden...
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ONITSUKATIGER: tak ja mam odzkouseno: nosni sprcha - ale musi to byt morska sul - to pomaha, ale spis podle me ze zacatku rymy... v prubehu jsem si kapala do nosu citronovou stavu (nebo stavu dala na usni tycinku - nebo nosni - "uchostourka" :) a potirala to). Ale co se mi osvedcilo jsou kapky Sinupret - jsou na prirodni bazi a uvolnuji zahleneni.... pro me zazrak - za tri dny byla ryma v tahu.. kazdopadne jestli mas tu rymu uz dlouho, muzes taky skoncit na antibiotikach :(
    ANEKKE
    ANEKKE --- ---
    ONITSUKATIGER: jako toto KLERENC by mohl fungovat i pripravek Quixx
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    TAPINA:
    drsnější, leč vyskoušená a velmi učinná terapie na rýmu - vzít stroužek česneku, rozříznout, zabalit jen DO JEDNÉ vrstvy gázy a vrazit do nosní dírky:-) opravdu účinkuje:-)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    TAPINA: dělá... babička je měla a já jeden sháněla z nostalgie... a on funguje :) totiž, lonskou zimu fungoval, letos ještě nebyl potřeba. ale asi zkusím zas koupit
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Já se nemůžu zbavit dojmu, že na rýmu pomáhá počkat, až to přejde. Všechny ty nosní spreje jenom dráždí sliznici a prodlužujou utrpení. Prodávaly se kdysi mentolové inhalátory (takové tyčinky s dírou na konci), které ulevily v tom nejucpanějším období, nevím, jestli se to ještě dělá.
    MARTIC
    MARTIC --- ---
    ONITSUKATIGER: me funguje naparovani nad matou, 2x denne po dva dny a mas krasne protahly dutiny, sice ryma pak jeste nakej ten den dozniva, ale nemas takovej ten "ucpanej huhlavej pocit" .)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: jasne a pri zanetu stredniho ucha si do ouska nacpi kocicky:)
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Křen zaručene pomůže, stačí jako příloha k párku:) Mě také pomohl.
    KLERENC
    KLERENC --- ---
    ONITSUKATIGER: moje v dětství hodně neoblíbená, leč oopravdu účinná metoda je tzv. nosní sprcha (nebo tak tomu aspoň vždycky řikala máma)
    V předklonu nad umyvadlem si leješ silně osolenou vodu do jedný nosní dirky s nakloněnou hlavou tak, aby vytékala tou druhou. Zpočátku to samozřejmě tim úplně ucpanym nosem neproteče, tak to musíš opakovat (aspoň tak 1,5 - 2 dcl). Ideálně se to dělá takovym tim karlovarskym džbánečkem...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SARAJ: LOL, uz jsem tak zblbla, ze jsem si rekla "zazvor?? jako ze si ho mam nacpat do nosu?" :-D ale asi spsi myslis zazvorovej caj nebo tak...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: zazvor,kren a jeden ex si prolejval nos trezalkovym olejem
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    pomoooc! potrebuju poradit s rymou..nebo spis s ucpanym nosem...uz me neba porad kupovat novy a novy spraye do nosu ktery jsou na nic...vyzkouseno - Sterimar, Nasivin, Muconasal Plus, Avamys, Vincentka nosni spray, Sanorin atd tad..jedinej, kterej mi pomuze okamzite od ucpanyho nosu je Olynth ale ten se nesmi pouzivat dyl nez tyden-dva...inhalovat nad horkou vodou...no, budete se smat ale jsem fakt hroznej klaustrofobik a kdyz se zakreju tim rucnikem, tak mi to je neprijmeny proste :-/ nemate nekdo nejakej lepsi domaci tip?
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Mám kožené náramky a jak je pořád nosím, i do bazénu, tak ta kůže začíná zapáchat. Mýdlo jelen nepomáhá. Tak je holt mám vyhodit a koupit nové?? Nevíte jak na ten zápach??? :((
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam