• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    FRENNET: super! diky ja to vyzkousim. mozna by to zvladmo nasi troubu?? :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    LENDULIK: my se prave prestehovali, ale voda více méně stejna, a ta fixinela mi postaci, když to myju každý týden tak staci mi nastrikat 2-3 min a je to leskle vsechno jak das ;) ta co jsem říkala je i na kachlicky (http://www.tatrachema.com/pdf/katalog-vyrobkov/Fixinela-kupelna.pdf)
    a i na mastnostu je super, jsem s tim ocistila 3roky zaschlý vyprsklý olej z lednice uuu
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    FRENNET: Hmm...byt po rekonstrukci, podkroví, první rok a plíseň...celkem jasná diagnóza...máte to blbě zateplený :o) Tipoval bych to na díru v izolaci. Tyhle plísně se tvoří v místě tepelného mostu v momentě, kdy se otočí tepelný tok léto/zima a v místě rosného bodu začne kondenzovat vlhkost. Víc bych ti k tomu řekl (a hlavně jak to spravit), kdybys mi poslala fotku místa a řekla použité materiály, jestli je tam sádrokartonový podhled -tipuju ten, tam se podobná chyba udělá nejčastěji při zateplování minerálkou.

    Jako, můžeš to stříkat savem do haleluja (a dejchat ho celou zimu), ale dokud neostraníš příčinu, nezbavíš se ani důsledku.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    FRENNET: tak na vodni kamen jsem vyzkousela VSECHNO a jediny co funguje - ale zase dokonale je http://www.eshop.uklidfackova.cz/index.php?uri=/larrin-na-rez-a-vodni-kamen-05l-p23

    a fakt me ta firma neplati ! :-))

    treba kachlicky za vanou proste neocistim kdybch se po.. a tohle naleju, rozetru houbickou a za 10 minut ostrikam sprchou a JE TO PRYC! dokonale....
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    LENDULIK: uuu tak to je ucinější než fixinela na spary/plíseň. ale zatím si vystacim s fixinelou na laminatove vany a bateri proti vodnimu kameni na narůžovělou mrchu!
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    LENDULIK: díky
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    v nedeli jsem zjistila, ze mam plesnivy spary mezi kachlikama a vane v miste, kde se vana dotyka policky... jako byl to uplnej plys a cernota... nastrikala jsem to od te doby vzdycky kdyz jdu spat a kdyz odchazim - takze asi 5x a je to pryc
    navic to beli spary :)

    jako po hodine ty mensi skvrnky nejsou cerne ale sede a rano uz jsou jen ruzove... dneska uz tam neni nic..
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    jeee sory... ne lanir ale larrin...
    Larrin proti plísni,střička 500ml | STYL | E-uklid
    http://www.e-uklid.cz/STYL/Larrin-proti-plisni-stricka-500ml_g96.html
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    LENDULIK: můžeš dát odkaz? google nic relevantního k "Lanir"nenašel. díky
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    FRENNET: ja pouzivam Lanir na plisne a funguje to asi 5x lepe nez savo. smrdi to o malinko lip...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    CROMWELL: jou diky ;)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    CROMWELL: ale stříkat nejakým fungicidem pomuže ne?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    k té plísni, bydlíme ve starem baraku po rekonstrukci v podkroví (nad náma jsou 4m technologického prostoru). a máme takový "výklenek", no ona je to spíš ďoura ve zdi a na stropě té díry se tvoří plíseň. je to fest vlhke až mokre, dáváme tam takový ventilátor na teplý vzduch a to pomůže, ale když ho vypnem tak se plíseň tvoří znova.
    je to první rok co se v tom byte bydli a topí, myslíte, že to po nejake sezone přestane?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KKKAROLINKA: a nemáte v baráku nějaký nový zdivo?
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    KKKAROLINKA: Ještě mi napadlo takovej úlet-posvítit na to horským sluníčkem, mělo by se to vydesinfikovat.
    KRKA
    KRKA --- ---
    KRKA: original :-)) bylo to nejak o svatcich, vsude zavreno a doma jen tohle .. a pomohlo, uz se to znova neobjevilo, zatim teda :)
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    ALDEMIK: všechno je to napsané v odkazu
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    PETRA_CHATEAU: To vypadá zajímavě. Jak je to velké? Kolik to stojí? Jak dlouho to vydrží?
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    PETRA_CHATEAU: Ok zkusim nejdříve to Savo a nějaký protiplísňový nátěr jelikož budu malovat a kdyby to nepomohlo, tak snad tohle, díky :)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    KKKAROLINKA: loni sme s tim měli v zimě doma hroznej problém. nejdřív nastříkat savem, jak píšou ostatní. a začli sme používat tenhle odvlhčovač http://www.stop-vlhkosti.cz/ceresit-stop-vlhkosti/ letos sme ho dali rovnou, jak se začlo ochlazovat a plíseň se vůbec neudělala. každopádně sme to měli kvůli debilním plastovejm oknům
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    SVETLUSKA222: Přesně tak, můj šéf říkal, že ta vlhkost vyletí ven dokonce i v případě, že je venku vlhkost ještě větší (měřil to nějak za pomoci domácí meteorologické stanice). Každopádně větrání je rozhodně důležité, i kdyby to mělo být jen pár minut, což se teď přes zimu také doporučuje..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam