• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    SVETLUSKA222: to mám na mysli, ale nevím, jak to popsat. Protože vypadjí stejně, ať pocházejí z kterékoli suroviny.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    DA_NIELA: Ty piliny spíš jestli to není rozžcýkaný ten materiál...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    ani ne tak lepkavé pavučinky jako droboučké piliny ...
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    ONITSUKATIGER: tak probrat vsechny mouky, vlocky, bylinky, koreni, ceralie.. Nekde treba nemusis najit samotne mohly ale budou tam takove pavucinky lepkave - to jsou pozustatky po nich, mozna jeste s larvami - vyhodit. A nebo dat na 2 dny do mrazaku, pokud ti nevadi ze si pak mozna das mrtve larvicky :)

    Jo tak to je fakt dlouho :) ale s timhle mnozstvim jazyku je normalni ze se ten spravnej suplik v hlave zasekne
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    BADIANE: hm...barva...dobra otazka...jsou spis takovy tmavy...

    od roku 1994...obcas se pristihnu jak mam lehce zvatlavej nemeckej prizvuk jako Schwarzenberg anebo dostanu okno a vim konkretni slovo v nemcine, anglictine, francouzstine, spanelstine ale v cestine ne a ne si vzpomenout...
    BADIANE
    BADIANE --- ---
    ONITSUKATIGER: tmavi moli (matne hneda barva) - potravinovi, svetli moli (kremova barva) - satni

    Mne se docela osvedcily mololapky, jako byvaly driv mucholapky. Jsou to takove desky z tvrdeho papiru jejiz povrch je lepivy, a obsahuje nejakou chem. latku, ktera moly pritahuje. Jendak je to tedy likviduje, a jednak na tom dobre vidis, jestli nejake moly mas a muzes podniknout prislusne kroky (probrat vsechny pravdepodobne zdroje jejich potravy a vychazet vsechny napadene/znicene). nevim pod jakym nazvem bych to nasla na internetu, myslim ze jsem to koupila v nejake drogerii v centru Prahy.

    P.S. mas muj obdiv za perfektni cestinu (jak dlouho tu zijes? zajima me to, uceni se jazyku me bavi, ale dosahnout urovne rodileho mluvciho neni zadna sranda)
    ISCH
    ISCH --- ---
    ONITSUKATIGER: Tak ono to zní obojí dobře, ale jestli Ti pasuje třeba "létají nám po bytě ty moly" (což je blbě)?
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ISCH: Haha, mne zni oboji dobre :-D
    ISCH
    ISCH --- ---
    ONITSUKATIGER: Nevím, jestli to "cítíš", ale já se v rychlosti řídím "Ti moli" nebo "ty moly"...
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    ONITSUKATIGER: Jo, je to správně. Moli v prvním pádě, "mám doma moly" ve čtvrtém. :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    STEPNI_VLK: Jsem Nemka ale ziju tady uz radu let jenze tohle je fakt strasne tezky se naucit...
    SVETLUSKA222: hm, dobra otazka...ale spis ty potravinovy protoze se vyskytujou jen v okoli kuchyne...

    KLAIR: presne takhle jsem si to taky vykladala! takze to je spravne? Nevim, radsi vzdycky dam na radu rodileho Cecha...
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    WAMP_ELF: no, podle mého je mol rodu mužského životného, tedy podle Mol bez mola jako pán bez pána, tedy molI s měkkým I je v pořádku
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    ONITSUKATIGER: Šatní nebo potravinoví mol? Nejdříve zničit množiště(hadry starý, pod nábytkem jídlo, vše co obsahuje celulozu jim chutná). Jsem je našla i ve slaměných ozdobach :( Snažila jsem se celou spíž uklidit, zamezit jim do čehokoliv vlést. Rozvěsila jsem po šatně mátu, levanduli. Zatím funguje.. uvidíme jak dlouho
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    ONITSUKATIGER: Vrať se na základní školu, nebo emigruj. ;)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    to by byla dalsi otazka na babskou radu...jak rozlisovat kde presne psat i y ? :-D
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    ONITSUKATIGER: V Chorvatsku prodávají ve stáncích takový "motanec" čehosi, co má hodně výraznou vůni a moly odpuzuje. Nějaká bylina, které nemůžu přijít na jméno. Ale on tu někdo bude vědět..
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    WAMP_ELF: sorry i a y...muj vecnej problem v cestine...i francouzstinu se naucit bylo lehci nez cestina....
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ONITSUKATIGER: jaký moly?
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Moli...dnes a denne...Eduv odpuzovac molu a ani loveckej pes nefungujou..nejaka jina rada?
    AETHER
    AETHER --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam