• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    GRACIIJKA: asi bych taky doporucila spis nejakou profi cistirnu...
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Ahoj.
    Nemáte někdo radu, jak vyčistit vyčiněnou ovčí kůži?
    Kočky mi jí počůraly a nevím co s ní.....
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SANTAL: bydlela v prizemi...pry ho vcera chytli...ale muzu Vam rict...pokazdy kdyz jdu domu, tak se modlim at je vytah dole pac stat tam a cekat nez zelvym tempem prijede dolu je fakt hrozny...v zime jsem to resila salou pres nos ale ted?? hrozny....chudak zenska...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ONITSUKATIGER: no nechtěla bych bydlet pod ním (a řešit patrně výměnu stropu?)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ISCH: supersilna mentolova mast z patologie?? To zni jako uzasny reseni smradu u nas v baraku potom, co tu hnila dva mesice sousedka
    Cizinec žil v Praze několik týdnů s mrtvou, z bytu ho vyhnal až zápach - iDNES.cz
    http://praha.idnes.cz/policie-patra-po-muzi-ktery-zil-tydny-s-mrtvym-telem-sve-druzky-p8i-/praha-zpravy.aspx?c=A120308_153234_praha-zpravy_sfo
    ISCH
    ISCH --- ---
    PASTEL: Já to vidím na jedno krásné odpoledne, kdy vezmu benzín, jádrové mýdlo, jeden superextreapřípravek, kterej prej "zneutralizuje" i zápach značkujícího kocoura a vrhnu se na to. A když to nevyjde, tak se poptám známýho na patologii, jestli by mě nemohl zásobovat tou supersilnou mentolovou mastí a bude mi to jedno :)
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    no a ted jsem se ještě dozvěděla, že mastný jde z parket benzínem, ale za to neručim, to jsem nezkoušela
    ISCH
    ISCH --- ---
    PASTEL: Ha, bomba, jádrové mýdlo zkusím, jen co se dostanu do PeMi.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    ahááá no to je potřeba ale vysvětlit, podobný problém už tu byl. To bych řekla že drhnout jádrovým mýdlem a kartáčem pořádně vydrbat, a pak holt fakt přebrousit a hlavně potom POŘÁDNĚ ošetřit. Mám prkenou podlahu a po několika vrstvách voskové lazury nemám problém, ted mi nedávno mi tam muž vydnul vaničku sádla a hrouda, které s nevšimnul zůstala na podlaze asi dva dny a nenechala žádný flek. Tak na parkety bude asi jiný přípravek, pokud jsi odpůrce laků, jako já.
    ISCH
    ISCH --- ---
    PASTEL: Moc se mi nechce rozpitvávat, co se jim stalo, ale budiž. Pes mi snědla láhev kokosového oleje. A mělo to... Zajímavé účinky. A olej krásně přebírá pachy. Dřevo krásně saje olej. Asi tak.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    ISCH: jestli jsou plesnivé/ ztrouchnivělé, pak opravdu jenině udělat nové, protože to se opravdu nedá zachránit , a pokud nejsou, připadá mi jako holý nesmysl vytrhávat zdravé parkety :-).
    ISCH
    ISCH --- ---
    CROMWELL: Vzhledem ke stavu parket si nejsem jistá, jestli by nebylo jednodušší udělat nové...
    ISCH
    ISCH --- ---
    Nevíte někdo, jak odstranit zápach z parket - krom toho je teda vyškubat a udělat nový, což se mi FAKT nechce.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    LENDULIK: taky (kdyz to pujde) docela se osvedcil rozmackanej banan...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    HONZAS: skvely!! diky
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    LENDULIK: cit:"Prášek do pečiva je lepší nahradit šlehanými bílky, pokud je to možné. Syrové bílky čistě oddělíme od žloutků a odstraníme z nich tzv. „uzlíky“. Bílky se ušlehají do tuha velice dobře s ledovou vodou a špetkou soli, protože bílek je schopen absorbovat vodu a při šlehání tato voda zvýší objem našlehaného sněhu. Těsto je pak více kypřejší. Obvykle dávám jednu polévkovou lžíci studené až ledové vody na jeden bílek a špetku soli."
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    hele mate nejakou radu, jak se da nahradit prasek do peciva? kdyz dojde??
    sodou??
    LALO
    LALO --- ---
    kdyz do vyschly horcice nalejete trochu oleje a rozmichate to,tak mate zase jako novou :D
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    ocet sůl a horkou vodu používám s úspěchem na čištění všech kovových věcí

    ROTTINGGIRL
    ROTTINGGIRL --- ---
    LENDULIK: plechovej? ne chromovej? na chrom jsem četla ocet+sůl (ale doufám, že jsem to nepopletla :))
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    hele cim myslite ocistiti plechovej botnik? jsou na nem cmouhy od rukou i od cisteni a nejsem schopna to vycistiti nicim...:-( premyslela jsem lihem, ale ani tim to nejde....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam