• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    GRACIIJKA: asi bych taky doporucila spis nejakou profi cistirnu...
    GRACIIJKA
    GRACIIJKA --- ---
    Ahoj.
    Nemáte někdo radu, jak vyčistit vyčiněnou ovčí kůži?
    Kočky mi jí počůraly a nevím co s ní.....
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SANTAL: bydlela v prizemi...pry ho vcera chytli...ale muzu Vam rict...pokazdy kdyz jdu domu, tak se modlim at je vytah dole pac stat tam a cekat nez zelvym tempem prijede dolu je fakt hrozny...v zime jsem to resila salou pres nos ale ted?? hrozny....chudak zenska...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ONITSUKATIGER: no nechtěla bych bydlet pod ním (a řešit patrně výměnu stropu?)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ISCH: supersilna mentolova mast z patologie?? To zni jako uzasny reseni smradu u nas v baraku potom, co tu hnila dva mesice sousedka
    Cizinec žil v Praze několik týdnů s mrtvou, z bytu ho vyhnal až zápach - iDNES.cz
    http://praha.idnes.cz/policie-patra-po-muzi-ktery-zil-tydny-s-mrtvym-telem-sve-druzky-p8i-/praha-zpravy.aspx?c=A120308_153234_praha-zpravy_sfo
    ISCH
    ISCH --- ---
    PASTEL: Já to vidím na jedno krásné odpoledne, kdy vezmu benzín, jádrové mýdlo, jeden superextreapřípravek, kterej prej "zneutralizuje" i zápach značkujícího kocoura a vrhnu se na to. A když to nevyjde, tak se poptám známýho na patologii, jestli by mě nemohl zásobovat tou supersilnou mentolovou mastí a bude mi to jedno :)
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    no a ted jsem se ještě dozvěděla, že mastný jde z parket benzínem, ale za to neručim, to jsem nezkoušela
    ISCH
    ISCH --- ---
    PASTEL: Ha, bomba, jádrové mýdlo zkusím, jen co se dostanu do PeMi.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    ahááá no to je potřeba ale vysvětlit, podobný problém už tu byl. To bych řekla že drhnout jádrovým mýdlem a kartáčem pořádně vydrbat, a pak holt fakt přebrousit a hlavně potom POŘÁDNĚ ošetřit. Mám prkenou podlahu a po několika vrstvách voskové lazury nemám problém, ted mi nedávno mi tam muž vydnul vaničku sádla a hrouda, které s nevšimnul zůstala na podlaze asi dva dny a nenechala žádný flek. Tak na parkety bude asi jiný přípravek, pokud jsi odpůrce laků, jako já.
    ISCH
    ISCH --- ---
    PASTEL: Moc se mi nechce rozpitvávat, co se jim stalo, ale budiž. Pes mi snědla láhev kokosového oleje. A mělo to... Zajímavé účinky. A olej krásně přebírá pachy. Dřevo krásně saje olej. Asi tak.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    ISCH: jestli jsou plesnivé/ ztrouchnivělé, pak opravdu jenině udělat nové, protože to se opravdu nedá zachránit , a pokud nejsou, připadá mi jako holý nesmysl vytrhávat zdravé parkety :-).
    ISCH
    ISCH --- ---
    CROMWELL: Vzhledem ke stavu parket si nejsem jistá, jestli by nebylo jednodušší udělat nové...
    ISCH
    ISCH --- ---
    Nevíte někdo, jak odstranit zápach z parket - krom toho je teda vyškubat a udělat nový, což se mi FAKT nechce.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    LENDULIK: taky (kdyz to pujde) docela se osvedcil rozmackanej banan...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    HONZAS: skvely!! diky
    HONZAS
    HONZAS --- ---
    LENDULIK: cit:"Prášek do pečiva je lepší nahradit šlehanými bílky, pokud je to možné. Syrové bílky čistě oddělíme od žloutků a odstraníme z nich tzv. „uzlíky“. Bílky se ušlehají do tuha velice dobře s ledovou vodou a špetkou soli, protože bílek je schopen absorbovat vodu a při šlehání tato voda zvýší objem našlehaného sněhu. Těsto je pak více kypřejší. Obvykle dávám jednu polévkovou lžíci studené až ledové vody na jeden bílek a špetku soli."
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    hele mate nejakou radu, jak se da nahradit prasek do peciva? kdyz dojde??
    sodou??
    LALO
    LALO --- ---
    kdyz do vyschly horcice nalejete trochu oleje a rozmichate to,tak mate zase jako novou :D
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    ocet sůl a horkou vodu používám s úspěchem na čištění všech kovových věcí

    ROTTINGGIRL
    ROTTINGGIRL --- ---
    LENDULIK: plechovej? ne chromovej? na chrom jsem četla ocet+sůl (ale doufám, že jsem to nepopletla :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam