• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Nevíte, jak "vyvětrat" papír od kouře z cigaret? Je to role několik metrů a rok načichala :-(
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    SARRI: Vyprat se sodou?
    SARRI
    SARRI --- ---
    hoj, nejaky napad jak osvezit a vratit bilou/svetlou barvu loznimu pradlu lepe nez ho predeprat v ruce ci vyvarit ??
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Nevíte někdo, jak vyčistit rezavý mlýnek? Mám na mysli ten vnitřní mlecí mechanismus... a mám dojem, že ani nejde rozmontovat... napadlo mě promlít tím něco, ale nějak špatně to mele a nevím, čím to je :(
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOTENCE: jak říká TAPINA: půjde to, když jdou mandle potažmo rajčata tímto způsobem zbavit slupky půjdou i vlašské ořechy.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOTENCE: To jo, to by mohlo fungovat stejně jako s mandlema. Ale nezkoušela jsem, nikdy ořechy ze šlupiček neloupu.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    TAPINA: Pak jdou zase hůř z těch šlupiček přímo na jádru. Kamarádka říká, že když je spařím, tak jdou oloupat do bíla i starší ořechy, ale ještě jsem to nezkoušela.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOTENCE: A počkat, až budou dost zralý, pak jdou samy.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KOTENCE: v rukavicích
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    chjo. A tedy rada, jak loupat ořechy?
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    ničím :)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KOTENCE: Asi ničím. Trochu by mohla pomoci kyselina citronová.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    prosím vás, čím smeju z rukou hnědý z loupání vlašskejch ořechů?
    MAJKLA
    MAJKLA --- ---
    dneska sem narazila na tohle:
    Úklidová firma Praha, Čištění, Úklid, Tipy a triky
    http://www.adherakles.cz/tipy-a-triky
    BRT
    BRT --- ---
    Udělejte si doma a zdravě:-))
    Udělejte si doma a zdravě | Albert Smart & Delicates
    http://www.albert-sd.cz/udelejte-si-doma-a-zdrave/

    např.:
    ČISTIČ NA NEREZ

    Jedna možnost je dát do lahvičky se sprejem ocet, mít po ruce a průběžně čistit.

    Druhá je olivový olej.

    Dřez, sporák, části linky, zkrátka co je nerez očistěte jedním hadříkem nahrubo a pak druhým s olivovým olejem vyleštěte.

    Výsledky jsou překvapivě dobré, ruce vypadají taky spokojeně a žádná mastnota.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    TAPINA: Měla sem úspěch s kyselinou šťavelovou. Mám ji v práci na čištění křemene od zbytků červených železitých jílů. Na triko fungovala taky.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Existuje nějaký spolehlivý způsob, jak dostat rez z oblečení? Vygooglila jsem citronovou šťávu, vyzkoušela, ale něco mi říká, že to nepustí. Jedná se o džínovinu a rez z auta, takže asi docela silný kalibr :(
    ISCH
    ISCH --- ---
    MALAKK: Use google ;) A většina mejch přátel ho doma má. I když je fakt, že znám samý divnolidi.
    MALAKK
    MALAKK --- ---
    ISCH: No to je dezinfekce, ale většina lidí nemá doma ten cutasept, whatever it is, never heard of it.
    ISCH
    ISCH --- ---
    MALAKK: Tak to by mělo fungovat stejně jako desinfekce - prostě to zabije bakterie, který způsobujou zápach.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam