• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: No, já si ji chtěla koupit sama, ale ještě nedorazily prachy za byt, tak čekám.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Co si člověk neudělá sám...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Ne :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE A dostala jsi vlastně na vánoce tu čtečku e-booků, nebo ne?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    EVILMIND: No, pokud by to byli spisovatelé fantastiky, tak nebyla, většina z nich si nedokáže vyjednat ani mnohem, důležitější věci, než co se bude dít s ebookem.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    SCHRAMM: 602 soubory jsou k precteni zcela bez problemu, to mi ver, furt mi tady co par mesicu jeste nekdo nejakej prinese, jeden zabrzdenejsi profesor na nem dokonce furt doma pracuje na nejaky 286ce, a pak mi sem taha .602 coby vysledek instrukci "doneste vyplnenou smlouvu v .zfo z 602 xml filleru". :-) A ani kvuli tomu nemusim instalovat zadnou emulaci, ani jit na pudu vyhrabnout starsi hw - a ano, problem muze byt v budoucnu s hw, treba data, co mam nekde na 120mb stream kazetach, ty radsi odpiskam proste, stejne tak nekomu s osmipalcovou disketu bych jen uprimne kondoloval. Nicmene to je dusledek toho, ze jde o skok o mnoho generaci, a tak nejak se predpoklada, ze clovek si data postupne popresunuje na novejsi uloziste aspon co par let...

    Osobne jsem taky byval vzdycky k ebookum skeptik, kdyz jsem videl jak to lidi lustej na PDA, ale stacil den s Kindlem abych zmenil nazor a hned objednaval, protoze proste subjektivne mnohem mene namaha oci a veskera manipulace s nim je daleko prijemnejsi. Nemusim premejslet, jestli si koupim tuhle super tlustou knihu, a jak ji pak budu nosit s sebou, protoze kazda ted vazi stejne a zabere stejne mista. A nemyslim, ze by to na me pusobilo jen jako na tech geeka, v mem okoli uz maji eink ctecku fakticky vsichni, vcetne naprostych technickych mimonu i jejich pribuzenstva, a je jen otazkou casu a vhodne propagace, nez procento uzivatelu einku, kteri nebudou mit zajem o papirove knihy, bude vyznamnejsi.

    Ale ok, zanechme offtopicu, i kdyz mozna takovehle obchazeni spisovatelu a presvedcovani pekne po jednom by taky byla cesta, jak tlacit na nakladatele... ;-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    k uvaham a obavam ci nadejim okolo rozsireni e-booku (prodavanych) u nas je treba vzit do uvahy jednu zakernou vec: nakladatele zaspali a to tak ze hodne... a jen pomalu si zvykaji na myslenku, ze budou muset ebooky vzit vazne a zabyvat se tim byznysem
    tohle se probira casto a ty narky ebookaru jsou opravnene at si rikaji nakladatele co chteji o tom jak nesnadne je ebooky prodavat.. fakt je ze vyber je maly a ctenar ted zcela logicky jde k piratum...

    ani tahle uvaha neni nijak nova... a objevuje se casto... ale neni moc rada prijimana jako faktum ... a take neni brana moc vazne... ono tech cca 4000 titulu co uplne vsichni nasi distributori ebooku nabidnou k prodeji (umyslne jsem to cislo asi nadsadil;.. bude to mnohem mene) posazene vedle cca 50tisic ebooku, co nabizi pirati z vlastni dilny, co si udelali za ta leta co nakladatele spali (ebooky se delaji vic jak deset let zpatky a ba i vice!!) dostane celou to problematiku do zcela jineho svetla...

    na jedne starne pretizene servery piratu kde je obri nabidka ... na druhe starne narikajici e-distribuce, co fnukaji, ze se proda jen par desitek ebooku z titulu a ze se to nevyplati... jak z tohodle ven?? ja nevim.. ebookari pomahaji jak jen to jde a tak jak to vidi realne... nakladatele je stejne zaluji a honi ...hledaji si obetniho beranka...

    situaci neni ruzova a nevidim nejak moc svetla v tunelu... :((( bohuzel plati to co jsem rekl na zacatku: pokud vemem na bernou minci, ze trh tvori zajem o produkt, tak teda zajem uz ted je obri!! dostavame se uz na desetitisice stazenych ebooku denne.. ovsem.... piratskych... jelikoz pirati tak nejak pruzneji a o par (hodne!) let drive predvidali, co se bude dit ... ti kdo to maji jako povolani a byznys, tak zaspali, a kdyz se uz nekdo konecne probudil, tak jen male procento nakladatelu a jen hodne pomalu se to rozjizdi... vlak mezitim opravdu muze ujet...
    nevim, jsem vzdy spis optimista, ale sakra, kde v tehle temnote spatrit zablesky svetla?? obavam se, ze situace u nas dopadne jako s prodejem mp3...

    konec off-topic.. vic k tomu uz fakt nemam co dodat.... takze flammeri co sem prijdou, prosim premozte se a nezkousejte me provokacema donutit do dalsich odpovedi co se omilaji stale dokola a nikam to stejne nevede... :)))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    MOUNTBATTEN: ano, je to to cca jedno procento spis mene co vyplodej divoci ebookari, keri jsou neuhlidatelni.. Jobsuv zivotopis. tam take patri... tyhle super popularni veci jsou proste lakadlo, jak bylo receno: dan za popularitu...

    mimo jine tam take ze SF a F patri treba i Zamboch a Moudry .. tak se to proste da cekat ze se divokej ebook na uloz.to a nativnich warez forech objevi hodne rychle a nikdo to neukociruje... i tak je to hajeni od piratu az neskutecne ucinne uz vic jak pet let... a to je velkej uspech... mas jinej dojem? nebo vis o jine zemi, kde by to umeli lepe? treba restrikcema po kerych tak caso volaj nakladatele co o te problematice vedi zholanic? :o) opak je pravdou..
    zda se ze to co se zavedlo u nas je zatim neucinnejsi co kde v celem svete existuje.. a to existuji zeme, kde se za sireni a dokonce i sosani plati statisice dolaru pokut a nebo se odstrihama od internetu.. :)))
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    EVILMIND: Já myslím, že pointa je zatím v tom, že mít nebo nemít tři stovky je rozdíl, ať už se čtečkou, nebo bez ní :)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    SCHRAMM: pointa je v tom, ze kdo jednou ctecku zkusi (eink ctecku, nikoliv nejake louskani na pocitaci, mobilu, ci jinem nevhodnem zarizeni), casto uz o papirove knihy ztrati zajem - proste proto, ze to je o tolik nepohodlnejsi a namahavejsi. A o obave z kompatibility do budoucna slysim prvne, toho se opravdu bat nemusis.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    SCHRAMM: Pro mě to nestojí za to, většinou nečtu knihu déle, než jeden večer :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALRAUNE: To já jen z největší nutnosti, vadí mi to. Word i pdf :( Rdši tisknu, když už.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    SCHRAMM: Tady jde o to, že word si přečteš i v počítači, není potřeba mít čtečku. Já taky čtu knížky v počítači a nedělá mi to problém.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALRAUNE: No spíš podíl kolik lidí to vůbec zajímá? Kolik lidí upřednostní ebook před papírovou knihou? Mě přijde, že je to zatím pořád ještě luxus nebo jak to říct, že prostě ta skupina není tak velká, aby bylo třeba se bát nějakého rozvratu. Z mého okolí o čtečce pár lidí sice už přemýšlí, ale zatím se ještě nerozhoupali. Pořád je ti faktor poměrně velké pořizovací ceny, obavy z kompatibility formátu do budoucna a další věci. Nepochybuju sice, že ebooky půjdou nahoru, ale že by tak rychle, aby to mělo nějaký negativní důsledky, to nevím.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    SCHRAMM: Podíl prodaných ebooků? Zatím desítky, maximálně stovky kusů.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALRAUNE: Tak to snad bude ještě trvat než se ty ebooky pořádně rozšíří nebo už je ten podíl nějak patrný? Mám dojem, že je to pořád ještě dost drahá sranda. Lidi kolem mě teda pořád ještě upřednostňují u svých oblíbených autorů knihy před nehmatatelnými soubory na disku, u kterých lze jen stěží říct jak dlouho ještě budou čitelné pro techniku. Pokud se tedy nenajde víc takových sabotérů jako Žamboch, kteří by vydávali knihy jen v e-verzi :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    SCHRAMM: TO je řádově víc, než prodám já. Proto mám strach, pokud jde o ty ebooky. Pro mě je prodej existenční otázka.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALRAUNE: To asi není málo, že? No, jsem zvědav spíš na prodeje dalšího titulu...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: Vzhledem k tomu, že už stejně prodal kolem dvaceti tisíc kusů, není strach, že by na tom nakladatel prodělal.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MOUNTBATTEN: Pilch je můj nakladatel :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam