• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    Serie Zaklínačka Lota, Tina Salo, Písně čarodějky a všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.
    rozbalit záhlaví
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    SCHRAMM: Právě že ne. Mohli by k němu zdrhnout ti, které upíři nezajímají, a konečně si přečíst něco dobře napsaného. :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ROBERT_PILCH: Co? Ďuro se snad chystá zaměřit na vampýry z Čelákovic nebo co? :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZOIDBERG: náhodou ti první Zloději ostatků jsou dobří a hlavně mu sedí reálie. Ale uznávám, že při rychlosti dvě knihy ročně příběh dost trpí.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ZUZKAOU: Jo, mám dojem, že byl zaměřený na starší čtenářstvo, značka: senilita výhodou. Asi rozšiřuje klientelu. Já historické věci taky rád, ale ne tohle...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A já pro něj mám slabost, protože jsem v rané pubertě žrala Vaňkovou, která se už teď ovšem nedá. A prej drtivá většina studentek historie se na tuto přihlásila právě kvůli Vaňkové a jejímu Jindřichovi z Lipé.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ROBERT_PILCH: není náhodou Vondruškova cílová skupina tak 50+?
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    ZOIDBERG: No, tak doufejme, že část lidí přestane číst Vondrušku a začne s Červenákem. :D
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Když jsme u těch upírů... Popularita zřejmě trvá. Už v těchto temných vodách melouchaří i Vladimír Vondruška, který jinak píše (podle mého) docela příšerné historické romány - takové obdoby harlekýnů, jen pro jinou klientelu. Zde je anotace jeho nejnovějího dílka:
    Fiorella a hřbitov upírů
    Fiorella je nejen dcerou alchymisty císaře Rudolfa II., ale v převleku za chlapce je i jeho učedníkem.

    Už rok žije v Praze a se svými kamarády Martinem a Lukášem několikrát prokázala mimořádný důvtip, když rozluštila záhady, na které rozum dospělých nestačil. Jenže hrozí nové nebezpečí. Tělo mrtvého muže, které se našlo na předměstském hřbitově, má na krku otisky upířích zubů. O týden později se objeví další tělo, a kdosi dokonce zahlédl upíra v černém plášti. Místní farář je učený muž a nevěří na síly pekla, je však povinen povolat inkvizici. Současně požádá o pomoc Fiorellu. A tak začíná dobrodružné pátrání nejen v křivolakých staroměstských uličkách, ale také v temném podzemí. Záhy se totiž ukáže, že stopy vedou právě sem.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MOUNTBATTEN: Podle autorky ne :) Není teplej, jen cudnej :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MOUNTBATTEN: Podle autorky ne :)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ALRAUNE: aha, kdyz o tom ctu, tak vsichni o tom pisou jakoze je.:-))))
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MOUNTBATTEN: Není teplej, jen je upír a obtěžuje ho dávat si pozor. Amatér :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ROBERT_PILCH: A co teda vede k takové obrovské oblibě u puberťaček A jejich matek? To fakt vydrží hodiny neskutečně nudné filmu kvůli tomu, že si divnou holku vybral divnej kluk, který se ukáže být ještě divnějším upírem?
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ROBERT_PILCH: Doufám že si to Pavlovský v kině pořádně užil :-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Ja Stmivani nevidela, necetla, ale o co tam jde? To je boj proti homosexualite, resp. ze i buzik muze spokojene zakotvit v manzelskem pristavu? Nebo proc si Edward Bellu vzal, kdyz je teplej? Tam je nejaky poselstvi?
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    Já četl Pavlovského recenzi. Edward je šťastný, musel souložit jenom jednou, a hned Bellu zbouchl - a ta má komplikované těhotenství, takže Edward není nucen šukat. :) Což prý je víceméně kompletní děj zatím posledního filmu. :D
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Nojo, v jednom z těch dílu se vzalí a počali dítě. Já to nečetla,ale viděla jsem upoutávku na film.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Oni už se vzali? Božínku, jaká mám mezery ve znalostech.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Souložili, ale až po svatbě.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: ZRovna ve stmívání se výrůstky moc nepoužívaj :) Jo to Tina s Kayem... :D
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ZUZKAOU: No to nevím, já neviděl ani ten jeden díl :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam