• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    Serie Zaklínačka Lota, Tina Salo, Písně čarodějky a všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.
    rozbalit záhlaví
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ZUZKAOU: Jo, určitě to bude něco takového. Nadpřirozeno přece neexistuje.
    Já z historických věcí rád klasiku, Waltariho, Renaultovou, nebo historické detektivky Lindsey Davisové.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LEXIK: ale tak Vondruška tam asi určitě nebude mít upíry, ale nějakého zločince, co si na upíra hraje, ne? To je tuším jeho obvyklý vzorec řešení zápletky.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    k historické literatuře... Já měla ráda Loukotkovou.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    LA_BETE: Hnus. Měl by si vzít příklad z Enna, ten uměl ženskou rozdělat :D
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    ALRAUNE: je to asexuál. Stejně si ji vzal jen proto, že ho pořád uháněla. Jinak poslední díl Stmívání je zatím jeden z těch nejpříšernějších filmů, které jsem kdy viděla. Neustále jsem čekala, kdy se tam objeví zlí upíři nebo aspoň vlkodlaci, nebo aspoň jestli náhodou nebude chtít Bellin otec vrazit Edwardovi kůl do srdce. Bohužel ani jedno se nestalo. Krvelačný upír vzal svou novomanželku na romantické líbánky na ostrov v karibiku a když ji udělal maličkatou modřinku na ruce, tak s ní následně odmítal spát. To by mě zajímalo, co by dělal, kdyby to měla Bella ráda tvrdě. Pravděpodobně by přitom omdlel.
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    ZOIDBERG: ach ... Vonduška se už také zbláznil?!

    Škoda, a to mám ty jeho dřívější středověký oddechový detektivky docela rád....
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ROBERT_PILCH: Jako vypravěč a spisovatel je Vondruška mnohem horší než Červenák. Průnik sfér již nasta, matka od jedné kamarádky ráda Vondrušku a už jsem jí začal kupovat Báthoryho, a líbí se jí.
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    SCHRAMM: Právě že ne. Mohli by k němu zdrhnout ti, které upíři nezajímají, a konečně si přečíst něco dobře napsaného. :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ZOIDBERG: No, myslím, že má dávka upírománie se vyčerpala Žambochem a teď si počkám až do března na nový počin páně Kotlety. Teda, pořád mám snahu juknout i na tu Tinu :) Jinak souhlas, Vondruškovi by se papír měl dávat na příděl :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ROBERT_PILCH: Co? Ďuro se snad chystá zaměřit na vampýry z Čelákovic nebo co? :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZOIDBERG: náhodou ti první Zloději ostatků jsou dobří a hlavně mu sedí reálie. Ale uznávám, že při rychlosti dvě knihy ročně příběh dost trpí.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ZUZKAOU: Jo, mám dojem, že byl zaměřený na starší čtenářstvo, značka: senilita výhodou. Asi rozšiřuje klientelu. Já historické věci taky rád, ale ne tohle...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A já pro něj mám slabost, protože jsem v rané pubertě žrala Vaňkovou, která se už teď ovšem nedá. A prej drtivá většina studentek historie se na tuto přihlásila právě kvůli Vaňkové a jejímu Jindřichovi z Lipé.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ROBERT_PILCH: není náhodou Vondruškova cílová skupina tak 50+?
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    ZOIDBERG: No, tak doufejme, že část lidí přestane číst Vondrušku a začne s Červenákem. :D
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Když jsme u těch upírů... Popularita zřejmě trvá. Už v těchto temných vodách melouchaří i Vladimír Vondruška, který jinak píše (podle mého) docela příšerné historické romány - takové obdoby harlekýnů, jen pro jinou klientelu. Zde je anotace jeho nejnovějího dílka:
    Fiorella a hřbitov upírů
    Fiorella je nejen dcerou alchymisty císaře Rudolfa II., ale v převleku za chlapce je i jeho učedníkem.

    Už rok žije v Praze a se svými kamarády Martinem a Lukášem několikrát prokázala mimořádný důvtip, když rozluštila záhady, na které rozum dospělých nestačil. Jenže hrozí nové nebezpečí. Tělo mrtvého muže, které se našlo na předměstském hřbitově, má na krku otisky upířích zubů. O týden později se objeví další tělo, a kdosi dokonce zahlédl upíra v černém plášti. Místní farář je učený muž a nevěří na síly pekla, je však povinen povolat inkvizici. Současně požádá o pomoc Fiorellu. A tak začíná dobrodružné pátrání nejen v křivolakých staroměstských uličkách, ale také v temném podzemí. Záhy se totiž ukáže, že stopy vedou právě sem.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MOUNTBATTEN: Podle autorky ne :) Není teplej, jen cudnej :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MOUNTBATTEN: Podle autorky ne :)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ALRAUNE: aha, kdyz o tom ctu, tak vsichni o tom pisou jakoze je.:-))))
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MOUNTBATTEN: Není teplej, jen je upír a obtěžuje ho dávat si pozor. Amatér :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ROBERT_PILCH: A co teda vede k takové obrovské oblibě u puberťaček A jejich matek? To fakt vydrží hodiny neskutečně nudné filmu kvůli tomu, že si divnou holku vybral divnej kluk, který se ukáže být ještě divnějším upírem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam