• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    Serie Zaklínačka Lota, Tina Salo, Písně čarodějky a všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.
    rozbalit záhlaví
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALRAUNE: No toto... To je teda četba :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    No, soudce Ti osobně nikde. Ale znásilněná je myslím TIova druhá nebo třetí žena, taky matka dvojčat, které si vezme Ma Žung, holky znásilňuje i úchylák v taoitickém kláštěře.
    TALPENNY
    TALPENNY --- ---
    ALRAUNE: Kde se v Soudci Ti znásilnuje?Kdysi jsem to louskal ještě vo slovenčine a toto bych si určo pamatoval teda:)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    TANAIS: Ve všední den je pro mě Praha spíš nereálná :(
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    9.3. sedím v busu směr Ženeva, takže ne.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Nevím, jestli jste si to všimli, ale Petra ještě nekřtila Hon na lišku. Tak jsem jí navrhla, aby to pokřtina v rámci happeningu u nás, že by dorazil k Kýbus, autor obálky. Petra by ráda, ale varovala mě, že je možný, že nikdo nepřijde. A já se tady veřejně ptám - vážně nikdo nepřijde 9. 3. na křest Petřiny knížky? Jako vážně ne?
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    FERRYH+ALRAUNE: jo, to mi kazdej doporucoval a teda nic k nadchnuti. Ale prvni sem cetl Spartaka a ten mi zvednul mandle, to i na 15ti letou holku byla limonada s chrabrym, cestnym, Hrdinou (co byl div ne kralovsky syn:-))))) ). Takze uz sem pak k Loukotkovy byla predpojata

    BORGDOG: no prave!! :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Soudce Ti je můj oblíbenec, odpočinu si u toho. Mučení, znásilňování... jsem spokojená.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Kdo by odolal takové obálce?

    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ZOIDBERG: Tak to zkus "Vládce času" od LL. To by se ti mohlo líbit.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Soudce Ti se mi kdysi líbil, z asijské oblasti jsem ještě četl dvě knihy od Eidži Jošikawy - Taiko a Musaši, vskutku hutná díla.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Angeliku jsem nečetla... JO, ještě Tajný deník čínské císařovny, to je taky dost historický, ne? :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MOUNTBATTEN: Navzdory básník zpívá mě fakt bralo :) JInak, když historická, tak soudce Ti :) Ale přečtla jsem i lecos jiného, Lásky královské, no a pak samozřejmě Feuchtwangera, Židovská válka mě taky bavila
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    FERRYH: To ano, Angelika mi přišla SF komplet. :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    a mimochodem ve Angelice jsou i slusne SF prvky a dokonce i utopicke! :))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BORGDOG: Angeliku na tu mi nesahej!! :)) to je jedna z nejlepsich historickych fantasy co sem cetl.. :)) nesmesuj to s filmem!! fuj!!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    MOUNTBATTEN: ty jo... me se od ni docela libilo: Navzdory básník zpívá
    teda ... uz to je jen ve stadiu dojmu.. cetl jsem to nekdy pred 30ti lety :)) tenkrat sem mela nejakej postadolescentni mus... ze musim precist i kdejakou klasiku ze JEN SF nestaci ke vzdelani... :)) naivka.. no, kdo ne v tech 20ti.. :))

    od Vankove se mi kupodivu moc nelibila ta jeji scifarna... bylo to trosku moc danikenovske i na tehdejsi muj mladistvej vkus.. ale hodne se mi libila Cerna saga.. ta historicka knizka z Afriky... to bylo pekne exoticke na historickou "klasiku"
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    MOUNTBATTEN: Angelika a HISTORIE??? :-d
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ALRAUNE: tyjo, tu ja nedavala. Mne vadilo, jak to ma cernobily. Kdyz pise o cloveku A je to Hrdina jak z pohadky, i zle ciny sou v jejim podani vlastne hrdinstvi, pripadne nepochopeni okoli.
    Nejsem historik, ale kdyz sem neco cetla, tak jsem pak si precetla i neco faktictejsiho, ci jinou beletrii na stejny tema a tim sem si potvrdila, ze Loukotkova zvasta:-))
    Desne mne to deptalo, takze kdyz pancelka zkousela z ctenarskyho deniku, tak sem dstila, coze to tam ta pani psala za lejna (stredni skola, "odborna" literatura byla popularne naucna, takze ano, byla sem totalni kraaaava:-))) )

    A celkove sem nejak na ty milostny historicky rom,any nebyla a nechapala sem svou nej kamosku, hodne chytrou, co cetla i Angeliku, protoze historie:-))
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ZUZKAOU: To nevím, dále jsem se nedostal, ale z mého hlediska je to špatné už koncepčně - pokud se na prvních 50 stranách knihy nestane NIC, tak není důvod číst těch zbylých 250.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    sorry za OT, ale ten popis na wiki je fakt roztomilý

    Zejména: Autorka kombinuje milostný příběh s fantastickými prvky a neuvěřitelnými zápletkami.

    Stephenie Meyerová - Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Stephenie_Meyerov%C3%A1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam