• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    PECA: CHe, já si napsala vlastní dětskou knihu. :) Zkazím si své dítě sama, a potažmo i cizí děti, samozřejmě.
    PECA
    PECA --- ---
    ALRAUNE: Mě by ani (tak moc) nevadila cena, ale když vidím text některých novodobých dětských knih... Někdy je to k pláči, jindy bych za to dával zákaz tvorby / překládání do doby složení opravných zkoušek z mateřského / cizího jazyka.
    ---
    Nicméně tuhle jsem dával 2 tašky fantasy a sci-fi známému do antiku a moc to nechtěl. Nakonec jsem řekl, ať to přebere a zbytek holt přihodí do sběru. Je pravda, že tam bylo všechno možný, ale hlavně nižší kvalita. To lepší jsem nechal doma v knihovně.
    Akorát si teď (pozdě bych honiti) říkám, že jsem to měl nechat na vlakáči na lavičce :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Dětské knihy využije niki, když koukám na dnešní ceny, jsem za staré děti z BUllerbynu ráda :)
    LADY_CANDAR
    LADY_CANDAR --- ---
    ALRAUNE: My chtěli prodávat moji obří krabici dětských knih v perfektním stavu, kterých jsem se odmítala vzdát, protože byla památka z dětství. Po neúspěšném pokusu to udat jako krabici za pár stovek a nekonečném dožadování lidí, abych jim posílala poštou jednotlivé vybrané kousky v ceně max 10 korun za kus jsem se rozhodla, že mi absolutně nestojí se s tím kamkoli tahat a památka nepamátka, knihy neknihy, půjdou asi do kontejneru, pokud si je nevezme místní školka.

    Fantasy knihy prodávám po známých, daruji nebo zazdím na dno knihovny :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Nevím, já žádný knížky pryč nedávám, mám je tu různě nakupené :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    ALRAUNE: Mám to podobně. Na druhou stranu, co s nima? Udat dneska něco do antikvariátu, byť za bakšiš, taky není jen tak. Já teďka redukoval knihovnu a raději jsem rozdal co šlo po kamarádech.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Že se někomu chce prodávat knihy na aukru, to nechápu, těch pár korun by mi za ten opruz s poštou fakt nestálo. ALe fakt je, že lidi prodávají i obnošené dětské botičky :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    GEGI: Plus Psí zima je teď na aukru taky :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    GEGI: Psí zima se dá koupit na www.fantasya.cz, která je prodejním webem Fantomprintu, který ji vydal. Vlastní krev se dotiskovala, takže myslím, že je, každopádně by ji měl mít www.daemon.cz a je tuším i elektronicky.
    GEGI
    GEGI --- ---
    ahoj, nevím zda se to tady už řešilo, ale dá se ještě někde koupit psí zima a vlastní krev? nebo beznadějně vyprodáno?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Mírný offtopic: Tak jsem včera v noci přečetl další kus devátého dílu Malazské knihy padlých a je to čím dál víc "SM" - skupinové znásilnění, odřezávání chodidel ženám, stahování z kůže, podřezávání dětí. Myslel jsem, že klouzavá postel a "děti z mrtvého semene" ve třetím dílu, případně pedofilie ve čtvrtém byl vrchol, ale tohle začíná být hodně drsné - a to jsem teprve v půlce. :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Nejsou, ale budou :) Příští Tina bude povídková :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Já jsem si mimochodem půjčoval Tinu v knihovně, kde ale neměli zrovna všechny díly. Takže jsem nejprve přečetl třetí, pak druhý, pak první, a pak jsem to již četl, jak to vycházelo :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    No k Tině ne, tam to máš jednoduché.
    LADY_CANDAR
    LADY_CANDAR --- ---
    ZOIDBERG: K Tine ale povidky nejsou, ne? (Mam tu dve Tiny. Chtela jsem elektronicke, ale nejak se mi tu staly papirove :))
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Pěkné!
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    „Tak co, vyřídila jsi tu suky mať?“
    Aldyn se opírá o auto a čeká, až k němu dojdeme.
    „Ne, proč? Mám tu svou práci, nechci se plést do vašich věcí. Zab ji sám.“
    „Kdybych mohl, tak už by byla mrtvá,“ otvírá mi Aldyn dveře. „Jak dlouho zůstaneme tady?“
    „Den, dva…“
    Motor naskočil a Aldyn manévruje v garáži, která je pro jeho potvoru těsná.
    „Zdrž se v Moskvě, přijdou.“
    „Kdo?“ Mám nepříjemný pocit, že to bude mnohem komplikovanější, než jsem si myslela. Žádná pomoc není zadarmo.
    „Leckdo. Jelena se drží pravoslaví, ale jsou tady jiní, kteří toho mají dost.“
    „Náboženský rozmíšky nechápu.“
    „Nejde jen o náboženství.“
    „Soupeřící kliky?“ Kaye to zaujalo, nejspíš to zná z domova.
    „Jo.“ Aldyn střihne zatáčku a skoro vytlačí ze silnice protijedoucí auto.
    „Mohli jsme mít večeři,“ zaraduje se.
    „My snídani,“ usadím ho a pomyslím si, že tady opravdu váží život smrtelníka málo. Ohlédnu se na Kaye. Budu ho muset hlídat, nerada bych, aby začal lovit, navyknout si na teplou krev je tak snadné. Přistihnu se, jak civím Aldynovi na krk, i Kay si toho všiml.
    „Je tu zima,“ řekne.
    „Zima?“ Aldyna to překvapilo. Upírům většinou chlad nevadí, jenže já ji ráda nemám, mě zima je. Že je zima i Kayovi, to je pro mě novinka.
    „Hodně věcí se změnilo,“ podotkne Aldyn.
    „Jistě. Od doby, co se objevil Dyre, se pořád něco mění. Je to magor.“
    „Přihlásil se k tobě.“
    Tohle Aldyn zjevně těžce nese. Jeho jako pancharta vyhnali a na poli pod knutou šafáře strávil celé dětství. Pravda, pak zabil otčíma i matku, ale zřejmě to nestačilo.
    „Nikdo po něm nechtěl, aby se hlásil,“ zkřivím rty. „Dělá jen problémy se svými debilními plány na ovládnutí světa. Nechce se mi šaškovat kvůli tomu, že on…“
    Ozve dutý zvuk, možná náraz.
    „Někoho jsi přejel,“ upozorním Aldyna.


    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Já bych tedy raději začal povídkami, tam jsou ty podstatné zlomové okamžiky, na které se později odkazuje - i u Moire, i u Loty. Však je to jen jedna sbírka povídek od každé hrdinky...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    LADY_CANDAR: Ne, žíly a perly jsou v Žáru krve :)
    LADY_CANDAR
    LADY_CANDAR --- ---
    Aha, takze je treba predem nastudovat zily a perly v povidkach? XD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam