• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    DWAY
    DWAY --- ---
    ALRAUNE: Ano to beru, jde videt za Sapek se inspiroval na spouste veci a to se mi na te knize hodne libi. Ale to je do jineho auditka :)

    Spise proste jako ctenare obou knih byla pro me do oci bijici podobnost mezi Sapkovymi a tvymi zaklinaci. To ze ses inspirovala me ale netlaci. Jen mi proste prislo ze uz si automaticky vyvracela vsecko co Claven psal.

    kazdopadne kdyz si to po sobe ctu, tak si nejsem jisty jestli je podobnost uplne to spravne slovo, protoze je tam pravda dost odlisnosti. Ale proste u nej sem se s timto pojetim zaklinace setkal poprve, a nevidel jsem to nikde jinde. Proto mi prislo to ze ses inspirovala jim. Pokud si opravdu cerpala z jineho pramene, tak klidne odvolam co jsem odvolal, a slibim co jsem slibil...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Mimochodem, už jsem se setkala i s tím, že lidé hledali souvislost mez Skálou a Bradavicemi... no, to už považuju za paranoiu :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Takže... k paralelám Loty se Sapkowského zaklínači... Lota má povolání jako Geralt, Sapek k tomu řekl, že je to stejné, jako bychom oba psali o ševcích. Oba mají koně, meč bojují s nestrvůrami (u Loty není moc podstatné, s čím bojuje, převážně tam jde o jiné věci). Geralt žije v hradišti, jehož obraz imho vychází z druidských škol, Lota prostě v kasárnách, duchovní pozadí tam není moc podtržené. Ano, přezimují "na základně", ovšem v době, podle které Lotin svět modeluju, tj. svět těsně před třicítkou, zimovaly armády běžně, efektivně cestovat se v zimě nedalo, pořád tma, sníh... nemůžu psát o nesmyslech jen proto, že logické vysvětlení už přede mnou použil někdo někdo jiný.
    Ostatně, i sám Sapek parafrázuje a odkazuje se na spoustu zdrojů z evropské kulturní oblasti, pokud bych se autoř měli vyhnout všem, kterých se dotkl, změnilo by se psaní na tanec mezi vejci.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TANAIS: Díky :D
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALRAUNE: no.. mám svýho souseda ráda a velmi si ho vážím, ale dětský knížky píšeš líp, než on :) Amélie je podle mě opravdu dobrá věc, kterou jednou velmi ráda dám svý dceři, aby si jí přečetla. Fakt se těším, až to vyjde a pořád držím palce k tomu, aby se to přehouplo přes Janu i dál :)
    Na scénáři zas makám, mimochodem.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ALRAUNE: jak to? To je divny, takovi sympstaci!
    Mne Kay zazvonit na zvonek u dveri bytu tak.....



    (tak zdrham hodne daleko. Ne ze bysem mela neco proti analnim kolikum,ale...:-)))))) )
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MOUNTBATTEN: On je málokdo vidí rád :)Vlastně to není moc sympatická dvojka :)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ALRAUNE: chudak Fjodor, pokec s Tinou a Kayem mu da zabrat, co?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    GEGI: Jj. Každopádně by to měl mít ten fantomprint.
    GEGI
    GEGI --- ---
    ALRAUNE: na webu právě mají vyprodáno - ale zkusím tedy osobně. Londýnská = daemon.cz, chápu to dobře?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Můj příspěvek k problematice upírství.

    Když jsou poháry rozdány a hostitel si upraví hedvábný šátek ve výstřihu županu, můžeme přikročit k jednání.
    „Tak Malin…“ Fjodor usrkne trochu rudé tekutiny. „Okouzlující dáma. Jak se má?“
    Kay pokrčí rameny. Málokdy se zajímá o to, jak se někdo má a Malin není výjimkou.
    „Dobře,“ usoudí. „Nemluvil jsi s ní?“
    Hostitel semkne rty. „Snažím se vyhýbat všem těm novým věcem. Dřív…“
    Tohle opravdu poslouchat nechci. „Já vím, dřív když jsi chtěl s někým mluvit, tak ses s ním sešel a upíři sáli krev, ne chuje. Doba se holt změnila, můžeme…“
    Možná jsem podcenila razanci slova „chuj“ v ruštině, možná je Fjodor opravdu staromódní, protože se svou krví zakucká.
    Povytáhnu obočí a pokračuju dál. „Můžeme začít mluvit k věci?“
    Fjodor sepne ruce, jako by se chtěl modlit.
    „ I dřív upíři a zvlášť upírky sáli…“ začne Kay s německým smyslem pro přesnost řešit problematiku. Fjodor vypadá, že se rozpláče.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Ještě k té Psí zimě, kluci v Londýnské říkali, že tam pár kusů mají.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Nojo, on na to není :) Já taky ne, proto se tak zuřivě bráním, když mi někdo radí, abych si knížky vydávala sama.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Hmmm. Když uvážím konce jeho podnikatelských aktivit, tak by mě u DTP zůstat.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Hraje bowling :) Ale jinak si myslím, že asi láme knížky, dtp dělal vždycky.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    To by mě zajímalo, co teď asi Netopejr dělá?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: Každopádně je mám ve skříni, ostatního nic :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Hry na bolest jsou docela dostupné i normálně, Netopejr to dotlačil Pavlovskému.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Jediné, co si můžete objednat u mě, jsou Hry na bolest, ty tu mám v komisi, neb Netopejr už moc nefunguje.
    GEGI
    GEGI --- ---
    ALRAUNE: díky.

    LA_BETE: já jsem z prahy, takže obě knihy budu nejspíš objednávat k osobnímu vyzvednutí - ale jestli by ti to nějak pomohlo, určitě můžu objednat víc :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam