• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    S Petrou Neomilllnerovou o hlubinách i mělčinách literatury - seminář tvůrčího psaní
    26.10. 10 - 17 hod.
    Kurz je zaměřen nejen na samotnou tvorbu beletrie, autorka v něm posluchače provede i spletitými zákoutími prezentace textu, jeho přípravy pro vydání i následné propagace, zkrátka nezatají nic, co je součástí spisovatelského řemesla.

    Program:

    Úvod – seznámení
    Žánrová a mainstreamová literatura – najdi si svou cestu. O tom, jak je důležité najít si svou parketu.
    Hlavní hrdina – váš parťák pro příštích několik let.
    Jak zbytečně netrpět ve špatném literárním manželství.
    Recept na román neexistuje…
    O tom, jak si psaní usnadnit.
    Prosím, vydejte mi to – pohled do zákulisí. O cestě, kterou se text dostane ke čtenáři. Zásady, rady i triky.
    Prezentace děl účastníků, rozbor, diskuse, práce s prezentovanými texty.

    Cena 750,-
    Platba předem,číslo účtu po přihlášení. Možnost přihlášení do 20.10, později pouze po domluvě.
    Přihlášky na mail: loba@loba.cz


    V ceně nápoje a studijní materiály v pdf.

    Praha, Malá Štupartská 7

    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALRAUNE: chtěli duchy, maj je mít :)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALRAUNE: taky jsi po mně jednu chtěla :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: No jo, když ty jsi profík. My amatéři si o svých dětičkách musíme udržovat přehled, neb jich máme málo. :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: No, taky o tom Ondřej mluvil :) Jenže já už v tom pomalu ztrácím přehled, komu co dlužím :D I peníze, i texty.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: A co sbírka povídek? ;-) Pořád pro tebe jednu suším...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TANAIS: Divný zlý duchy si vyžádal albatros :D
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALRAUNE: mno, vzhledem k těm divnejm zlejm duchům nic jiného neočekávám.
    Za hodku jsem to přečtený měla, ale já se dostala ke čtení až někdy kolem půlnoci právě .-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TANAIS: No, vždyť to není dlouhý, za hodinku to máš přečtený :D A bude i třetí díl, zřejmě.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    jsem kvůli ní šla spát předevčírem někdy v půl druhý :-)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALRAUNE: už ji mám i přečtenou :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    TANAIS: Ty už ji máš? Sakra, jste rychlí.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    rastr nerastr, stejně je to nakonec růžová, no... :-)

    ale knížku mámdoma, přijde mi krásná tak jako tak

    takže tak :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: No, když dáš červenou třeba v padesáti procentech, vyleze ti z ní taková růžová, jaká je na předsádce. :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Nevím, co je to procentní rastr, ale mé oči to vnímají jako růžovou...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ZOIDBERG: To není růžová, to je červená z obálky v procentním rastru :D
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Konečně se mi dostala do rukou nové Amélie. Obsah hodnotit nemohu, ale Kupčík zase odvedl dobrou práci. Jen nevím, zda si to koupím. Bojím se, že nejsem kompatibilní s růžovým papírem na předsádkách... vlastně ani s růžovou kdekoliv jinde. Ale já nejsem cílová skupina, u malých holčiček asi budou barevné preference jiné :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Pražáci, pokud chcete v sobotu vyrazit do parku a dát si se mnou drink, najdete mě od tří na Letní Letné u bibliobusu MK. :) Budu číst a rozprávět :D
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Nikdo se Birny ani nedotkl, a Rudy je stále nablízku, ale žena má pocit, jako by ji bili, a co chvíli se úzkostlivě ohlédne po Reayovi a Suntjem.. Možná by byla klidnější, kdyby na ni zas řvali, kdyby jí cloumali, povalili ji na zem… Birna stěží bojuje s touhou běžet za Suntjem, aby mu viděla do tváře, aby se ujistila, že tentokrát není nespokojený, že po ní neskočí při nějakém jejím neopatrném pohybu, že jí neublíží. Kousne se do rtu. Možná, že by bylo nejjistější se s ním vyspat, to měl vždycky lepší náladu a pak…
    „Suntje,“ zavolá tiše a layelánec, celou dobu soustředěný na Moire, se k ní roztržitě obrátí.
    „No?“
    Birna se zajíkne strachy.
    „Nevím, co mám trinským říct,“ zakoktá. „Jaké podmínky vlastně máte.“
    Layelánec nakrčí nos. „Nemusíš jim říkat, jaké podmínky. Prostě se vzdají, o podmínkách bude vyjednávat Rabe, jasný. A neklepej se tak, ty už to máš za sebou, hm? Mimochodem, jsi nějaká zelená,“ dodá pak kriticky.
    „To je tím, že už mi vybledly modřiny,“ dokáže odseknout Birna.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Mně osobně nejvíc vyhovuje šukání, které je zařazené do kontextu šukání.

    Eh, ale nechme toho, to horko je děsný :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam