• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Já mám u Bakkera pocit, že až moc zúročuje to nedokončené studium filozofie. Když něco nechápu u Eriksona, cítím v tom záměr. Když něco nechápu u něj, uvažuji, jestli to vůbec záměr má. Například u prvního dílu ta ústřední myšlenka "toho, co přichází první." Kellhusovy schopnosti se pochopit dají, je to prostě kombinace dokonale zvládnuté psychologie, pozorování lidí a kapka telepatických schopností. Ovšem ta filozofie Logosu za tím už je přesně ten případ popsaný výše.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: achamian je uzasny emo roku :))
    je fakt, ze za neco stal jen sarcellus a prave kellhus - uz kvuli nemu to jeste za to stoji cist :) me nastesti ani ten bakker nenudil :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: Mně přišel nudný svět, otravný fňukající čaroděj a filozofující Bakker. Když filozofuje Erikson, přiměje mě zpravidla k zamyšlení. Když filozofuje Bakker, přiměje mě akorát k zívání a počítání stran do konce.
    ROMI
    ROMI --- ---
    me ten bakker moc nenadchnul, nejak se nedokazu dostat pres druhou knizku, je to nejaky moc pomaly, me zajima jenom, jak se to vyvrbi a co kellhus dokaze vsechno, jinak me postavy moc nebavej
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Já nevydržel a po MKP 8 jsem začal rovnou prach snů. I když vím, že čekání na konec bude dlouhé. Pak holt začnu doplňovat resty.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: ja to stihla prave v pauze mezi malazy :) stejne tak Cernou legii :) jinak bych se k tomu taky nedostala :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Já ještě nečetl ani Válečného proroka.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: vyborne, nejsem jedina! uz se zacinam citit tak trochu trapne, jak musim kazdemu na potkani rikat, jak je ten steven uzasnej, jak kvuli nemu nemuzu psat, jak jsem predtim s napetim ocekavala dalsi knihu...

    ale dalsi bezvyznamny plus ma autor za to, ze zminil Tisicerou myslenku :) tu musim taky precist...po eriksonovi:)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: Koukám... to ani já.
    IDLE
    IDLE --- ---
    Ale teda v komentářích už s ním ve všem nesouhlasím.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: Nemusíme dodávat, jen podepsat. :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Já to četla. My, co jsme tady, k tomu asi nemusíme nic moc dodávat. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Četli jste už tohle? :-)

    A nepřeháněj to voni s tím Eriksonem? | Boris Hokr | FantasyPlanet.cz | vše o fantasy, sci-fi, horror | recenze, knihy, komiksy, spisovatelé | Tolkien, Sapkowski, Gemmell, Goodkind, Jordan
    http://www.fantasyplanet.cz/clanek/a-neprehanej-to-voni-s-tim-eriksonem
    IDLE
    IDLE --- ---
    ROMI: No, přidání na seznam ještě neříká nic o tom, kdy se k tomu dostanu, ale případně pak vědět dám.
    ROMI
    ROMI --- ---
    IDLE: dej pak vedet :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    ROMI: Ženské jsou různé, to se nedá generalizovat. :) Ale dík, přiťuknu to do seznamu.
    ROMI
    ROMI --- ---
    IDLE: no me se libilo skoro vsechno, ale nejvic asi ty veci tuknuty fantastikou jako Imagika a Utkany svet a potom Velke a tajne show s Everville, ale ty uz jsou trochu specificky, mam rad i ty horrorovy veci :) proste mi sednul hodne za mlada. Zkus Imagiku, chci to pujcit jedny mlady kamosce, tak by me zajimalo,jestli to zaujme zenskou vubec :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    ROMI: A co konkrétně?
    ROMI
    ROMI --- ---
    IDLE: tak ho zkus, to neni fantasy :) az na par veci, ale rozhodne jinejch nez klasicky :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    ROMI: Ne. Já toho ještě nečetla... ale popravdě řečeno se v poslední době cítím - ze zřejmých důvodů - trošku přefantasovaná.
    ROMI
    ROMI --- ---
    IDLE: tak aspon jsi zacla :) btw. Barkera jsi uz cetla?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam