• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    ROMI
    ROMI --- ---
    IDLE: no ja ted nemam pravidelnej pristup k netu a musel bych si to psat hned pri cteni, je tam par veci, ktery by clovek potreboval probrat, ale kdyz to zactu tak to zapomenu :) ale je pravda, ze o par vecech bych si vzdycky precetl, jestli jsem to dobre pochopil no :) ted jsem nekde na 280 strane prachu snu, tak az na neco narazim zase, tak vam to sem hodim :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    ROMI: No, něco takového by se mi asi taky hodilo, i na jiné díly. Konkrétní věci můžeme zkusit prodiskutovat, ale je fakt, že nějaké sepsané vodítko to člověku usnadní.
    ROMI
    ROMI --- ---
    btw. nenarazili jste na nejaky summary na prach snu kapitolu po kapitole, obcas totiz premejlsim, co se deje v jednotlivych kapitolach, tak bych obcas potreboval osvetlit nejaky veci, jestli jsem je pochopil :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ULRIK: No, právě proto potřebuji udělat si ten seznam a než přijde na věc znovu celou MKP přečíst. Nechci, aby to vypadalo, že jsem jaksi jednal jen ze zištných pohnutek a na "práci" se vykašlal. :-) S korekturováním mám určité zkušenosti i u vlastních textů, tak vím, do čeho jdu.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    ROMI: Dělat korektury/ editora je neskutečně těžký, zvlášť když člověk čte stylem, že vnímá slovo a ne jednotlivý písmneka :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: tak gratulace :) i kdyz ja kdyz takhle neco cetl nekomu, tak jsem hledal chyby i v dalsich knizkach, ale po chvili nehledani me to zase preslo a v klidu jsem si cetl bez pozornosti :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: Správné pořadí je důležité. :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Tak to jo. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: No vždyť říkám - první čtení potěšení, druhé práce. :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: První dojem ničím nenahradíš. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: No, tréma se snad nedostaví... a kdo říká, že to bu čístjen jednou? ;-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Ale zase abys pro samou důslednost z toho čtení nebyl nakonec otrávený. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: No jo, jenže to je nejen požitek, ale i práce. :-) Musím si udělat seznam postav, poznámky ze všech dílů, apod. Chci, abych byl co platný.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: aaa, zavidim!!! :))
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: Betačtenář překladu Chromého boha... no a je to. Nevydržel jsem... :-/
    IDLE
    IDLE --- ---
    ROMI: Tak jasně, to je sen každého fanouška Malazu. :) Já bych byla pro, otloukla bych mu o hlavu tu osmiúhelníkovou dlažbu. :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: jak jako betactenar u Eriksona? nechapu :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: No jo, jenže já budu betačtenář. ;-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: na to jsem linej :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    HITOMI: Jo, spaní, to je ta druhá varianta, jak trávit cesty. Taky provozuju. :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    IDLE: no to ja mivam taky, akorat jsem na to trochu lina :)
    a valnou vetsinu dnesni cesty z prahy do krkonos jsem bohuzel opet prospala :) a doma asi taky budu spis spat nez cist. Mam tu opravdu silene podminky, venku tuny snehu, -20, doma pohodlny gauc, teplo z krbu....vzdycky me to praskani dreva v nem strasne uspava :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam