• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých
    IDLE
    IDLE --- ---
    ULRIK: Uff, právě jsem se tím pročetla až do konce. Spousta podnětných myšlenek a postřehů, jak k sérii, tak k psaní a tak nějak vůbec. Budu se k tomu muset ještě někdy vrátit a tak minimálně polovinu jeho příspěvků si někam zkopírovat.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ULRIK: Přesně tak. Koresponduje to s tou - SPOILER!!!!!!!! - myšlenkou "osudové náhodnosti," o které dumá Abrastal, a která je jedním z leitmotivů Prachu snů. Dojde tam k ní na několika místech, třeba i v závěru, kde armáda Nah´ruků táhne vlastně na někoho úplně jiného, ale Lovci kostí se ocitnou jen tak "mimochodem" v cestě - KONEC SPOILERU!!!!
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    ROMI: Teď nevím co myslíš...každopádně warning
    SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOILER
    SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOILER
    Nejdřív tam na tábor klanu Barghastů zaútočili Nahrukové
    Předtim jim hlídku zmasil Gu´Rull
    Nu a v tý závěrečný bitvě tam přistál Draconus a jako vedlejší ztráty to vyhladilo obě armády:) Ten mráz přišel od Temnoty. Dlouho jsme se o tom dohadovali, jestli masakr přivedl na svět Dracona a nebo jestli masakr byl důsledkem toho příchodu, ale zdá se, že určitě to druhé. Když ti vpadne na svět něco jako Draconus, je to holt velký...;)

    KOOOOOOOOOOOOOOOONEC SPOOOOILERU
    ROMI
    ROMI --- ---
    jeste dotaz, kdo to zlikvidoval barghasty a akrynaje pri ty prvni bitve? a kdo pri ty posledni? tam pocitam jaghutove.
    IDLE
    IDLE --- ---
    No ale tohle už! To snad budu citovat. :)

    A couple years back it occurred to me that I never really learned how to write a novel: I learned how to write short stories, and when I set to writing a novel I simply scaled up. So you can consider the ten book series as the longest short story ever written.
    IDLE
    IDLE --- ---
    ULRIK: Ajaj, to si teda radši dám bacha. :)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    IDLE: Je tim i Esselsmon...ale ve spoiler tagu...ale zas zásadní...;)
    IDLE
    IDLE --- ---
    ULRIK: No, já mám přečteno všech deset - pokud se nebudou spoilovat nekromantský povídky nebo Esslemont, tak jsem v klidu.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Bacha na spoilery, je tam pár skvělejch postřehů :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    ULRIK: Dík, to bude dlouhý čtení.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    BORGDOG: jasně, já už si tohle nepamatuju, oni hláškujou pořád :)))
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ULRIK: To byla citace, ale nevím, zda přesná, střelil jsem od boku. :-)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    BORGDOG: To je citace nebo dotaz?:) Každopádně hodně dobrej prvek, se skvělým podtextem ve finiši knížky :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Ovšem ta jaghustka banda a její smysl pro humor se mi líbila - nevzpomíná si někdo, jaká je tohle válka? :-D
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    SID311: Když ostatní darujistanský o něčem jsou (a děje TtH je nejlepší Malaz:))...tady je ten děj natolik rozplizlej do tolika linií, že se nikde vlastně nic nestihne dít... Jo, posledních 150 stran je fajn, ale... to mi nestačí...
    Plus se ty postavy najednou chovaj často jak idioti...


    BORGDOG: Dodal bych "krátské ocasy", které v občanské válce prakticky vyhladili Che´Malle :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: K´Chain Nah´ruk. Ti samí, se kterými se válčilo na konci.
    ROMI
    ROMI --- ---
    nestiham hledat, pac si uz nepamatuju, jak se jmenujou, ale ti tvorove, co pronasledovali Kalyth a K'chain malle a zastavilo je tech 14 jaghutu, to bylo co zase? ty si nejak nepamatuju
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    S uvážením pochybností o českém vydávání Esselmonta (Noc nožů je údajně po stránce prodejnosti propadák) tohle nejsou dobré zprávy. :-(
    SID311
    SID311 --- ---
    ULRIK: Já osobně jsem k tomu poněkud vlídnější. Je to určitě horší než Return of the Crimson Guard a Stonewielder, ale vyloženě špatné bych to neviděl.

    Darujhistanská linie je taková ale části se Segulehybyly většinou pěkné.

    Je pravda, že se tam často nic moc neděje, ale tak už to s darujhistanskými příběhy bývá (ano, mám tím na mysli Toll the Hounds, který byl taky roztahaný a nic moc se tam nedělo).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam