• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých
    IDLE
    IDLE --- ---
    HATOR: Třeba se vás... plachej... nejsem si jistá, jestli se budu schopna na něco zeptat, ale rozhodně mám v plánu si to nenechat ujít.
    HATOR
    HATOR --- ---
    IDLE: :))) To je mi jasný. Ale však se ho budeš moct zeptat osobně - stále je v plánu, že by měl na podzim přijet, až vyjde česky desítka.
    IDLE
    IDLE --- ---
    HATOR: Jo, tak to se holt v online rozhovoru nepozná. :)
    HATOR
    HATOR --- ---
    IDLE: Kecá. Jak mluví o Bauchelainovi, úplně mu svítěj oči :)))
    IDLE
    IDLE --- ---
    HATOR: V těch dotazech se ho lidi taky ptali, jestli se v některé z postav vidí víc než v jiných, a všechno zapřel! :) Prohlašoval tam takové ty uhýbavé věci, že se vždycky cítí být tou postavou, kterou zrovna píše, nebo tak něco.
    HATOR
    HATOR --- ---
    IDLE: Ale tak samozřejmě, kdyby byly všechny postavy líbivé, nebyl by to Erikson, že jo. Ale zrovna tyhle dva fakt fakt fakt nesnáším! :) A mám takový pocit, že jak si Sapek promítá sebe do Marigolda, tak se SE opravdu promítá do Bauchelaina - teda aspoň o něm dost mluví :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    HATOR: Já si myslím, že jsou napsaní schválně tak, aby nebyli zrovna sympatičtí, ne? Jako postavy (jedny z mnoha) v sérii byli rozhodně dobré zpestření. Zatím jsem ještě nečetla ty kratší kusy, kde jsou v centru dění.
    HATOR
    HATOR --- ---
    IDLE: Myslím, že bude lepší nad tím moc neuvažovat, co to vlastně je :)
    Já ty dva prostě nesnáším, ale SE je očividně miluje. Chjo.
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: A je to vůbec myš? Mně to přijde spíš jako lasička nebo tak něco.

    (Ovšem větší potíž jsem měla s určením toho, co drží ten druhý. První variantu, která mě napadla - miniaturní růžový slon - jsem odmítla připustit, takže to asi spíš bude srdce, ale zřejmě něčeho dost velkého.)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: No, tipoval bych na SE toho s myškou, a že to je Bauchelain. Korbal pasuje na více... krvavější zábavu.
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: A z tvého, nebo mého pohledu? A je to Korbal nebo Bauchelain? :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: No, předpokládám, že SE je ten levý. :-)
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Smysl pro humor, to on by měl. Akorát - který je který? :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Nevím, zda to se už někdo dával - tento obrázek namalovat Steven Erikson před dvěma roky jako dárek pro fanoušky. A znázorňuje jeho společně s (nejspíš) I.C.Esselmontem coby Buchalaina a Korbala Špičáka.

    http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/54_534319218455_61412310_31724122_8032_n.jpg

    Říkám si, že na tohle už člověk fakt musí mít smsl pro humor. :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SID311: No právě. Já bych řekl, že jsem to pochopil správně, MÁ to být propojené, i když asi ne přímo lineárně.
    SID311
    SID311 --- ---
    SID311: Hm, tak možná svým způsobem ano... I když dosavadní knihy mezi sebou nějaké zjevné spojitosti neměly, zdá se, že pozdější knihy mají navzájem trochu více konvergovat...

    The Wertzone: Brandon Sanderson plans 36-volume fantasy series
    http://thewertzone.blogspot.com/2012/02/brandon-sanderson-plans-36-volume.html
    SID311
    SID311 --- ---
    BORGDOG: Sanderson nic třicetišestidílného nepřipravuje. Ve skutečnosti jde o několik nezávislých projektů, které by snad mohly celkem dát dohromady 36 knih: ale je to více nezávislých sérií: Mistborn nemá nic společného se Stormlight ani s Elantris, takže ať už jde o plány jakkoliv magalomanské, nebude to jedna třicetišestidílná monstrozita, ale několik ménědílných monstroziček.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Já tohle taky zachytil jen "mimochodem" na webu XB-1.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ja vubec nestiham sledovat, co vychazi, jesteze mam ten nyx :) vim, ze je po netu hromada webzinu o fantasy literature, ale jsem lina to vsechno procitat.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Co mě naopak vůbec neláká, je ta chystaná Sandersonova monstrozita na 36 dílů. Cítit se cítí, to ano... ale mně se vybaví Eddings a zdrhám. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam