• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: To je nějaká šílená jamajština něco. Hele, zase jamajka :D Mě to prve napadlo, protože jsme sázeli růži s tímhle jménem :DDD
    HATOR
    HATOR --- ---
    ULRIK: S tím j/ž je to kapku složitější, spousta cizích slov se čte česky s J - Jamaika mě tak napadá - a anglicky je dž. Já si čtu Dujek jako Dujek, teda. Jinak anglicky to může být taky Daždik nebo Djúdžek :)
    Samozřejmě Whiskeyjack je něco jiného.
    Ale každý jazyk má na tohle svoje specifika, i když jsem se snažila s výslovností co nejvíc přiblížit, prostě to nejde na 100 procent anebo to v češtině vypadá enormně blbě.

    Ale anglicky by to mělo sedět s tím, jak to myslel autor. Nicméně taky předpokládám konzultace :)))
    IDLE
    IDLE --- ---
    ULRIK: To mám taky, pokud je to totéž. Ale slyšela jsem z toho jenom kousíček.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Těším se na Napa Žlábka! :-D
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    HATOR: Já jsem kdysi našel na torrentech audiobooky prvních tří dílu, asi nějaký fan, ale ten člověk měl skvělou modulaci hlasu...ale večer trošku uspával:)

    Jako myslím, že tohle konzultujou. Ale je vtipné uvědomit si, jak člověk občas prostě to jméno čte česky Dujek / Dudžek...no, další mě teď nenapadá :)
    HATOR
    HATOR --- ---
    ULRIK: By mě zajímalo, jestli se Stevenem konzultujou výslovnost jmen. Jak jsem pochopila, občas si i jeho manželka myslí, že se dotyčná postava jmenuje úplně jinak, než autor vlastně zamýšlel :)

    Doufám, že časem namluví všechny.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    První audiobook

    Gardens of the Moon: The Malazan Book of the Fallen, Book 1 Audio Book | Steven Erikson | Download Gardens of the Moon: The Malazan Book of the Fallen, Book 1
    http://www.audible.com/pd/?asin=B009KSQJ3U
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ULRIK: no puvodne mel byt snad ten malazcon nekdy o prazkach, pak jsem se bala, ze ho v zari propasnu a misto toho jen ticho po pesine a nikde zadna oznameni o konani/presunu akce :)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Jojo, TCG, jsem starej a pletou se mi už názvy :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    myslel jsem si, ze to bude devitka, ale za boha jsem si nemohl vzpomenoutna nazev :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    ROMI: Dust of Dreams, devítka.
    ROMI
    ROMI --- ---
    co je dod
    IDLE
    IDLE --- ---
    Počítám, že se ptáš na CG, DoD už je venku dávno (tyhle zkratky... :)).
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Jak je to vlastně s tím vydáním českého DoD a účastí Eriksona na užnevímčem?
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: az tak pozde? :) a to jsem doufala, ze si ho nadelim treba ted k narozeninam. Doufam, ze se aspon tedy dockam pekneho vanocniho darku :)

    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Ne, žádná reklama. Není to definitivní, není to zatím nejspíš dokonce ani přečtené. Je moc brzy - hele, nedávno mi v jediném dni krachly dva projekty, které měly vyjít, a třetí k tomu má momentálně blízko. Nechci pít krev eleinta, co ještě lítá po Starvald Demelain. :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    a co to ma bejt vubec :) delej si reklamu chlape poradnou taky :D
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: tak to je fajn, u koho to ma vyjit jestli to neni tajny? :) oni jsou obcas rychlici ti vydavatele :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: Řekněme to tak - momentálně už to nezáleží na mně. ;-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: hele a co ty vubec? uz mas nejakej ten roman? ma ti neco vyjit ted? sup sup, pis a necti mi nejakyho eriksona :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam