• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    HATOR: U jedničky pro mě byl záhul prvních sto stran, pak chytilo a nepustilo. Vzpomínky ledu jsou podstatně horší, ale za to aspoň vtipný.
    (Jo, bacha, ti co ještě nečetli, v knihkupectví mít u ruky seznam, v jakém je to pořadí, protože to tam mají rozházené a teď čtu v pořadí 1, 3, 2, tak třeba je to těžší na čtení i proto).
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: Tak už jsem na nějaké dvě stě padesáté a dobré, jenom z intrik v Darúdžhistánu mi jde trochu hlávka kolem a pan Kruppe je zábavná postavička. :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: Dobrý, to možná do konce roku stihnu. :-D
    HATOR
    HATOR --- ---
    VLCACKA: No prvních 200 stran je to dost záhul, ale pak se to srovná a tak po dalších 5 tisících stránkách zhruba pochopíš, o co tam jde :D
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Ahoj, tak včera jsem si koupila druhý díl Malazu, dneska klušu pro první (nějak mi to nedá, abych nezačala od "jedničky" a snad se do toho dnes večer ponořím! :-) Když už mi to všichni okolo tak šíleně chválej...
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Nooo, naše smečka tuhle tak divně, hlasitě a táhle štěkala ... netuším, jestli se to pak třeba o pár kiláků dál nepřekládá do Hlasu, ale nedivila bych se :D :D :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: Nebo uslyšel Hlas. :-)
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Se lek, co? :D
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: jj ta me bavila, dal bych druhej dil, kdybych si prave pamatoval, co se tam delo v tomhle, ale tech postav tam bylo tolik, ze si nepamatuju vubec nic :) mozna bys mi mohla popsat o cem to bylo trosku vic, kdyby ses nudila :)

    Pustil jsem se nakonec do osmyho dilu Harryho Dresdena ;)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ROMI: i tu Tyranii noci od Glena Cooka jsi četl? :) Ta mě momentálně opravdu dost baví :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Jestli jo, tak o tom nevím, ale skvělá zpráva!
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR:
    IDLE: Tak se přiznejte - kdo tu má nějakého známého Čistého? :-)

    http://janhlavka.cz/?p=610
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Pošli adresu, nějaký ten špendlíček by se našel. FA můžeme zkusit vzývat - akorát bych se trochu bála, aby se tu nezabydleli. I když na druhou stranu ... :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: No, nějaké to rozsouzení bych někdy uvítal. :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: To už je fakt hodné blízkého seznámení s… no, třeba s nějakým Forkrul Assailem.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: Nevím. A ne, neposlal.
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Ten lump ještě nic neposlal? Kteří vaši nepřátelé ho mají podmázlého?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: Jestli chceš, dám ti jméno autora obálky, který může za to, že ještě není, abys mohl vytáhnout ze šuplíku voodoo panenku se špendlíky.
    HATOR
    HATOR --- ---
    EZECHIAS: Mně se docela líbí Hearne s tím Železným druidem. Má to tu výhodu, že jsou jednotlivý knížky ukončený. A je tam mluvicí vlkodav :D
    ROMI
    ROMI --- ---
    BORGDOG: a pro me nic nemas? kdyby ti aspon vysla knizka :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    EZECHIAS: Zkus Bakkera. Princ ničeho. Mě to tedy moc nenadchlo, ale třeba na tom budeš líp. :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    EZECHIAS: cetl asi tak pred 10ti lety, tenkrat me to vcelku bavilo, i kdyz to bylo strasne ukecany a zensky hrdinky byly totalni pyce a neco se poradne delo vlastne jen na konci kazde knihy, jinak to bylo takovy chozeni, ale tenkrat me to bavilo a jedny z prvnich knizek, co jsem cetl v aj, zkus to a uvidis. Spousta dobrejch napadu tam bylo, i kdyz hlavne se porad cestovalo :)
    EZECHIAS
    EZECHIAS --- ---
    A ja prileju vodu na mlyn s podobnym dotazem. Cetl jste nekdo The Wheel of Time? Po Malazu me to docela laka, protoze to nebude cteni na tyden...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam