• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ALONSY: a pak tri jmena jedne postavy, protoze ji vsude rikaji jinak :-))
    IDLE
    IDLE --- ---
    ALONSY: Tenhle zvyk jsem mívala taky, ale Malaz to člověka odnaučí.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VLCACKA: Já mám strašně špatnej zvyk, že z těch jmen vnímám většinou první písmeno a ten zbytek hned zapomenu.
    Ať se to týká měst nebo postav (a vzhledem k tomu, že jedna ze základních rad pro autory je, nedávat více postavám jméno začínající na stejné písmeno, asi nebudu jediná), takže když tady jsou jen v té jedné kapitole tři na H, tak mi z toho jde hlava kolem a musím se furt vracet k tomu, co že se to vlastně děje a kdo že to spí s kým :)
    Vážně doufám, že se to rozjede. Dva týdny jsem nečetla snad ani Tanec s draky a tady nejsem ještě ani v půlce :/
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: No ne úplně, jenom nějaké základní rysy, abych si tu postavu aspoň drápkem zachytila...
    ALONSY: Hm, budu muset trénovat...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VLCACKA: Ty Vzpomínky ledu jsou v tom mnohem horší.
    V jedné kapitole je cca 10 postav a z toho 3 mají jména, která jsou od sebe téměř k nerozeznání.
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Já teda měla problém si najít někoho, s kým bych se vyloženě ztotožnila (že bych si řekla "jo, to jsem já"). To se mi v literatuře moc neděje.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: Jo, tak to je v pořádku. A do toho bohové co fakt nejsou metafora... :-) Jako je sice super že každej si tam hraje svý malý hry, ale já jsem z toho na prášky. :-D Ale moc se těším, až se k tomu vrátím. Pochopitelně se ztotožňuji nejvíc s Besanou, taky tlustá, v jádru dobromyslná a nakonec musí vydržet víc než si plánovala.
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Jo, naprosto tě chápu, těch postav je tam prostě moc. (Konkrétně Kruppe je vždycky na své straně. :))
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    ALONSY: Ono už není těžký si na netu vyštípnout, jak to po sobě jde. :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: Já mám spíš trošku bordel teď v tom kdo je na jaké straně, kde je Orr, kde je Barúk, kde je Kruppe... jestli jsou všichni proti Malazu spolu s Anomanderem nebo půjdou na ruku Laseen... no jsem fakt zvědavá. Paran je sympaťák, o tom ale žádná.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    HATOR: U jedničky pro mě byl záhul prvních sto stran, pak chytilo a nepustilo. Vzpomínky ledu jsou podstatně horší, ale za to aspoň vtipný.
    (Jo, bacha, ti co ještě nečetli, v knihkupectví mít u ruky seznam, v jakém je to pořadí, protože to tam mají rozházené a teď čtu v pořadí 1, 3, 2, tak třeba je to těžší na čtení i proto).
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Kruppe je super, i když mám pocit, že jsem ho docenila až u dalších dílů, při prvním čtení Měsíčních zahrad mě tak nezaujal. Poloviček teďka čte čtvrtý díl a je trochu rozmrzelý, že na dalšího Kruppeho si musí počkat až do osmičky, což je při jeho tempu tak za dva roky.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: Tak už jsem na nějaké dvě stě padesáté a dobré, jenom z intrik v Darúdžhistánu mi jde trochu hlávka kolem a pan Kruppe je zábavná postavička. :-)
    HATOR
    HATOR --- ---
    By mě docela zajímalo, jestli je disgrafik jenom ICE nebo i jeho redaktor, za předpokladu, že nějakého má.
    LANC
    LANC --- ---
    HITOMI: Super, díky za tip. Já si to zatím syslím než vyjde trojka :) Ale jako fanda Černé legie se těším dost.
    LANC
    LANC --- ---
    EZECHIAS: Četl. Původně mě odradilo to drobené do dvou a více knih. Teď jak to vychází znova v jednom svazku, zkusil jsem to znova, neb je to přece jen legenda. Na poprvé jsem se nepřenesl přes 150 stran a odložil to s tím, že je to sračka. Napodruhý ale překvapivě kouzlo zafungovalo a dojem z knihy byl diametrálně odlišný. Dneska má Kolo času asi už hlavně historickou hodnotu, ale číst to myslím jde v pohodě. Neposoudím ale jak je to s vnitřní soudržnosté série, jestli po čase nenastává efekt "Goodkind", čili natahování a převařování...
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: Dobrý, to možná do konce roku stihnu. :-D
    HATOR
    HATOR --- ---
    VLCACKA: No prvních 200 stran je to dost záhul, ale pak se to srovná a tak po dalších 5 tisících stránkách zhruba pochopíš, o co tam jde :D
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Ahoj, tak včera jsem si koupila druhý díl Malazu, dneska klušu pro první (nějak mi to nedá, abych nezačala od "jedničky" a snad se do toho dnes večer ponořím! :-) Když už mi to všichni okolo tak šíleně chválej...
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Nooo, naše smečka tuhle tak divně, hlasitě a táhle štěkala ... netuším, jestli se to pak třeba o pár kiláků dál nepřekládá do Hlasu, ale nedivila bych se :D :D :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam