• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Jo, naprosto tě chápu, těch postav je tam prostě moc. (Konkrétně Kruppe je vždycky na své straně. :))
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: Já mám spíš trošku bordel teď v tom kdo je na jaké straně, kde je Orr, kde je Barúk, kde je Kruppe... jestli jsou všichni proti Malazu spolu s Anomanderem nebo půjdou na ruku Laseen... no jsem fakt zvědavá. Paran je sympaťák, o tom ale žádná.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    HATOR: U jedničky pro mě byl záhul prvních sto stran, pak chytilo a nepustilo. Vzpomínky ledu jsou podstatně horší, ale za to aspoň vtipný.
    (Jo, bacha, ti co ještě nečetli, v knihkupectví mít u ruky seznam, v jakém je to pořadí, protože to tam mají rozházené a teď čtu v pořadí 1, 3, 2, tak třeba je to těžší na čtení i proto).
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Kruppe je super, i když mám pocit, že jsem ho docenila až u dalších dílů, při prvním čtení Měsíčních zahrad mě tak nezaujal. Poloviček teďka čte čtvrtý díl a je trochu rozmrzelý, že na dalšího Kruppeho si musí počkat až do osmičky, což je při jeho tempu tak za dva roky.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: Tak už jsem na nějaké dvě stě padesáté a dobré, jenom z intrik v Darúdžhistánu mi jde trochu hlávka kolem a pan Kruppe je zábavná postavička. :-)
    HATOR
    HATOR --- ---
    By mě docela zajímalo, jestli je disgrafik jenom ICE nebo i jeho redaktor, za předpokladu, že nějakého má.
    LANC
    LANC --- ---
    HITOMI: Super, díky za tip. Já si to zatím syslím než vyjde trojka :) Ale jako fanda Černé legie se těším dost.
    LANC
    LANC --- ---
    EZECHIAS: Četl. Původně mě odradilo to drobené do dvou a více knih. Teď jak to vychází znova v jednom svazku, zkusil jsem to znova, neb je to přece jen legenda. Na poprvé jsem se nepřenesl přes 150 stran a odložil to s tím, že je to sračka. Napodruhý ale překvapivě kouzlo zafungovalo a dojem z knihy byl diametrálně odlišný. Dneska má Kolo času asi už hlavně historickou hodnotu, ale číst to myslím jde v pohodě. Neposoudím ale jak je to s vnitřní soudržnosté série, jestli po čase nenastává efekt "Goodkind", čili natahování a převařování...
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: Dobrý, to možná do konce roku stihnu. :-D
    HATOR
    HATOR --- ---
    VLCACKA: No prvních 200 stran je to dost záhul, ale pak se to srovná a tak po dalších 5 tisících stránkách zhruba pochopíš, o co tam jde :D
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Ahoj, tak včera jsem si koupila druhý díl Malazu, dneska klušu pro první (nějak mi to nedá, abych nezačala od "jedničky" a snad se do toho dnes večer ponořím! :-) Když už mi to všichni okolo tak šíleně chválej...
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Nooo, naše smečka tuhle tak divně, hlasitě a táhle štěkala ... netuším, jestli se to pak třeba o pár kiláků dál nepřekládá do Hlasu, ale nedivila bych se :D :D :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: Nebo uslyšel Hlas. :-)
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Se lek, co? :D
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: jj ta me bavila, dal bych druhej dil, kdybych si prave pamatoval, co se tam delo v tomhle, ale tech postav tam bylo tolik, ze si nepamatuju vubec nic :) mozna bys mi mohla popsat o cem to bylo trosku vic, kdyby ses nudila :)

    Pustil jsem se nakonec do osmyho dilu Harryho Dresdena ;)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ROMI: i tu Tyranii noci od Glena Cooka jsi četl? :) Ta mě momentálně opravdu dost baví :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Jestli jo, tak o tom nevím, ale skvělá zpráva!
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR:
    IDLE: Tak se přiznejte - kdo tu má nějakého známého Čistého? :-)

    http://janhlavka.cz/?p=610
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Pošli adresu, nějaký ten špendlíček by se našel. FA můžeme zkusit vzývat - akorát bych se trochu bála, aby se tu nezabydleli. I když na druhou stranu ... :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: No, nějaké to rozsouzení bych někdy uvítal. :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: To už je fakt hodné blízkého seznámení s… no, třeba s nějakým Forkrul Assailem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam