• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    BORGDOG: už je to doma, nemůžu se dočkat, až si najdu volnou chvíli :)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BORGDOG: Zdraví mrtví je výborně napsaná povídka překypující morbiditou, cynismem a černým humorem tak, jak jsem ještě nikde nezažil. Doporučuju přečíst aspoň tohle.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Kolem Eriksona pořád s ostychem ošlapuju, protože se bojím, že by mě to mohlo chytnout - a je to ohromný závazek na čas a prostor. Takže dá se tohle číst, aniž by člověk znal cokoliv jiného?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Tak, a nekromanti jsou definitivně tady:

    Talpress - Produkt [435-potoky-krve]
    http://www.talpress.cz/shop/produkt/435-potoky-krve.html?katID=12

    Měl jsem tu čest fungovat jako betačtenář překladu a vážně to stojí za to – dokonce i když jste už první a třetí povídku četli. „Zdraví mrtví“ jsou IMHO pořád nejlepší, ale „Klidné vody Přejdesmíchu“ jim těsně šlapou na paty. U některých hlášek z tohohle dokonale vypointovaného „masakru jedné noci“ jsem se smál nahlas, a to jsem to poprvé nečetl zrovna v dobré náladě. Rozhodně doporučuju.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Pat's Fantasy Hotlist: Cover blurb for Ian Cameron Esslemont's forthcoming ASSAIL
    http://fantasyhotlist.blogspot.ca/2013/10/cover-blurb-for-ian-cameron-esslemonts.html
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: Aby ho nebavilo, když je Bauchelain jeho nejbližší postava. :-)
    HATOR
    HATOR --- ---
    ULRIK: Dokážu asi spíš pochopit, že se něco neujme - vyjde to v nesprávnej čas, má to blbou obálku, blbou / žádnou reklamu nebo na to naopak někdo napíše debilní recenzi (občas stačí málo), ale občas žasnu nad tím, z čeho davy šílej. Jako jo, mediální masáž udělá svoje, ale ... zrovna jsem tuhle jela v práglu metrem a celý je to polepený plakátama na nevímkolikátý díl těch šedých odstínů. Teda přiznávám, že jsem z nich četla jen komentovanou ukázku, takže možná to je druhej šejkspír, ale z důvěryhodnejch zdrojů bych řekla, že to spíš bude odpovídat názvu - šeď :)

    A jinak, nakladatel se snažil, aby s těmi povídkami vyšla ještě ta další, když už dvě ze tří česky jsou k mání, ale agent byl neoblomný :/ Každopádně má SE smlouvu na další tři a tuším, že ještě na další trojici (psaní o těch dvou hnusákách o očividně baví) - proto holt agent trval na vydávání po třech.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Steven Erikson prolije potoky krve... (preview)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/steven-erikson-prolije-potoky-krve/
    EZECHIAS
    EZECHIAS --- ---
    ULRIK: Zel velka pravda nakladatelskeho prumyslu...
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Aneb dalsi dukaz, ze kvalita nejde ruku v ruce s komercnim uspechem.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Nevím. Taky mě to překvapilo. Ostatně, Zástupci Noci na tom prý nejsou líp, ale ti se dokončí.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: nj a přitom taková kupa jiných shitů vydělává... :)
    špatná (nebo žádná) reklama!
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: "Moc neprodával" je milý eufemismus. Na Černé Legii dohromady Brokilon prodělal... drtivou sumu.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: velká škoda :( ale on se ten Cook asi moc dobře u nás neprodává, co?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Vůbec nebudou, bohužel.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: tak to jsem netušila, že další díl odložil. Pak tohle rozhodnutí chápu. Sny o oceli vůbec nebudou, nebo to jen odložili na neurčito?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Steven Erikson odložil dokončení druhého dílu na jaro 2014 a nakladatel chce udržet tempo jeden za rok. Poslední část Zástupců Noci u Brokilonu bude, "Sny o oceli" ne.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: nééé!!! No doufám, že poslední část Zástupců Noci od Glena Cooka mi Brokiloni vydaj :) s takovou ten Malaz stihnu vážně přečíst celej znovu!
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Napřesrok. :-) A tady budou navíc "Klidné vody Přejdesmíchu," aneb takové roztomilé zápisky z jedné noci na víkendové plavbě. :-D
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Pf, potoky krve....kde máme Forge of Darkness? :))
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    uz se tiskne, dobra zprava :)

    Steven Erikson - POTOKY KRVE | Nakladatelství Talpress
    http://www.talpress.cz/chystame/steven-erikson-potoky-krve/
    HATOR
    HATOR --- ---
    VLCACKA: Já teda zatím dočetla akorát první díl, bídných hluboko pod tisíc stránek, ztratila jsem se za prvním osmnáctým převtělením, nicméně jako trénink na malaz je to vynikající, co zas jo :D :D
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: To víš že jo, rovnou si namelu mozek na šiškebab... :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam