• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Pf, potoky krve....kde máme Forge of Darkness? :))
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    uz se tiskne, dobra zprava :)

    Steven Erikson - POTOKY KRVE | Nakladatelství Talpress
    http://www.talpress.cz/chystame/steven-erikson-potoky-krve/
    HATOR
    HATOR --- ---
    VLCACKA: Já teda zatím dočetla akorát první díl, bídných hluboko pod tisíc stránek, ztratila jsem se za prvním osmnáctým převtělením, nicméně jako trénink na malaz je to vynikající, co zas jo :D :D
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: To víš že jo, rovnou si namelu mozek na šiškebab... :-D
    HATOR
    HATOR --- ---
    Hele, vy všichni, je vidět, že jste nikdy nečetli Sómavédu! Tam má jedna postava několik jmen i pohlaví a každý to jméno začíná na stejných pět písmen a má jich dohromady asi dvacet :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ALONSY: ja to cetl tak nejak prubezne od kamarada pujcovane, knizka na pul roku a mezitim spousta jineho...chci se rozhoupat precist si to znova, ale tentokrat i poznamkovym blokem :-D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SCHWAB: Na to už jsem si naštěstí zvykla v jedničce :)

    Asi nebudu čekat na to, až se to rozjede, ale prostě si k tomu jednoho dne sednu a budu číst dokud nepadnu :) Jinak to nevidím :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ALONSY: a pak tri jmena jedne postavy, protoze ji vsude rikaji jinak :-))
    IDLE
    IDLE --- ---
    ALONSY: Tenhle zvyk jsem mívala taky, ale Malaz to člověka odnaučí.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VLCACKA: Já mám strašně špatnej zvyk, že z těch jmen vnímám většinou první písmeno a ten zbytek hned zapomenu.
    Ať se to týká měst nebo postav (a vzhledem k tomu, že jedna ze základních rad pro autory je, nedávat více postavám jméno začínající na stejné písmeno, asi nebudu jediná), takže když tady jsou jen v té jedné kapitole tři na H, tak mi z toho jde hlava kolem a musím se furt vracet k tomu, co že se to vlastně děje a kdo že to spí s kým :)
    Vážně doufám, že se to rozjede. Dva týdny jsem nečetla snad ani Tanec s draky a tady nejsem ještě ani v půlce :/
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: No ne úplně, jenom nějaké základní rysy, abych si tu postavu aspoň drápkem zachytila...
    ALONSY: Hm, budu muset trénovat...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VLCACKA: Ty Vzpomínky ledu jsou v tom mnohem horší.
    V jedné kapitole je cca 10 postav a z toho 3 mají jména, která jsou od sebe téměř k nerozeznání.
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Já teda měla problém si najít někoho, s kým bych se vyloženě ztotožnila (že bych si řekla "jo, to jsem já"). To se mi v literatuře moc neděje.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: Jo, tak to je v pořádku. A do toho bohové co fakt nejsou metafora... :-) Jako je sice super že každej si tam hraje svý malý hry, ale já jsem z toho na prášky. :-D Ale moc se těším, až se k tomu vrátím. Pochopitelně se ztotožňuji nejvíc s Besanou, taky tlustá, v jádru dobromyslná a nakonec musí vydržet víc než si plánovala.
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Jo, naprosto tě chápu, těch postav je tam prostě moc. (Konkrétně Kruppe je vždycky na své straně. :))
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    ALONSY: Ono už není těžký si na netu vyštípnout, jak to po sobě jde. :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: Já mám spíš trošku bordel teď v tom kdo je na jaké straně, kde je Orr, kde je Barúk, kde je Kruppe... jestli jsou všichni proti Malazu spolu s Anomanderem nebo půjdou na ruku Laseen... no jsem fakt zvědavá. Paran je sympaťák, o tom ale žádná.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    HATOR: U jedničky pro mě byl záhul prvních sto stran, pak chytilo a nepustilo. Vzpomínky ledu jsou podstatně horší, ale za to aspoň vtipný.
    (Jo, bacha, ti co ještě nečetli, v knihkupectví mít u ruky seznam, v jakém je to pořadí, protože to tam mají rozházené a teď čtu v pořadí 1, 3, 2, tak třeba je to těžší na čtení i proto).
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Kruppe je super, i když mám pocit, že jsem ho docenila až u dalších dílů, při prvním čtení Měsíčních zahrad mě tak nezaujal. Poloviček teďka čte čtvrtý díl a je trochu rozmrzelý, že na dalšího Kruppeho si musí počkat až do osmičky, což je při jeho tempu tak za dva roky.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: Tak už jsem na nějaké dvě stě padesáté a dobré, jenom z intrik v Darúdžhistánu mi jde trochu hlávka kolem a pan Kruppe je zábavná postavička. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam