• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Napřesrok. :-) A tady budou navíc "Klidné vody Přejdesmíchu," aneb takové roztomilé zápisky z jedné noci na víkendové plavbě. :-D
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Pf, potoky krve....kde máme Forge of Darkness? :))
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    uz se tiskne, dobra zprava :)

    Steven Erikson - POTOKY KRVE | Nakladatelství Talpress
    http://www.talpress.cz/chystame/steven-erikson-potoky-krve/
    HATOR
    HATOR --- ---
    VLCACKA: Já teda zatím dočetla akorát první díl, bídných hluboko pod tisíc stránek, ztratila jsem se za prvním osmnáctým převtělením, nicméně jako trénink na malaz je to vynikající, co zas jo :D :D
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: To víš že jo, rovnou si namelu mozek na šiškebab... :-D
    HATOR
    HATOR --- ---
    Hele, vy všichni, je vidět, že jste nikdy nečetli Sómavédu! Tam má jedna postava několik jmen i pohlaví a každý to jméno začíná na stejných pět písmen a má jich dohromady asi dvacet :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ALONSY: ja to cetl tak nejak prubezne od kamarada pujcovane, knizka na pul roku a mezitim spousta jineho...chci se rozhoupat precist si to znova, ale tentokrat i poznamkovym blokem :-D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SCHWAB: Na to už jsem si naštěstí zvykla v jedničce :)

    Asi nebudu čekat na to, až se to rozjede, ale prostě si k tomu jednoho dne sednu a budu číst dokud nepadnu :) Jinak to nevidím :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ALONSY: a pak tri jmena jedne postavy, protoze ji vsude rikaji jinak :-))
    IDLE
    IDLE --- ---
    ALONSY: Tenhle zvyk jsem mívala taky, ale Malaz to člověka odnaučí.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VLCACKA: Já mám strašně špatnej zvyk, že z těch jmen vnímám většinou první písmeno a ten zbytek hned zapomenu.
    Ať se to týká měst nebo postav (a vzhledem k tomu, že jedna ze základních rad pro autory je, nedávat více postavám jméno začínající na stejné písmeno, asi nebudu jediná), takže když tady jsou jen v té jedné kapitole tři na H, tak mi z toho jde hlava kolem a musím se furt vracet k tomu, co že se to vlastně děje a kdo že to spí s kým :)
    Vážně doufám, že se to rozjede. Dva týdny jsem nečetla snad ani Tanec s draky a tady nejsem ještě ani v půlce :/
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: No ne úplně, jenom nějaké základní rysy, abych si tu postavu aspoň drápkem zachytila...
    ALONSY: Hm, budu muset trénovat...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VLCACKA: Ty Vzpomínky ledu jsou v tom mnohem horší.
    V jedné kapitole je cca 10 postav a z toho 3 mají jména, která jsou od sebe téměř k nerozeznání.
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Já teda měla problém si najít někoho, s kým bych se vyloženě ztotožnila (že bych si řekla "jo, to jsem já"). To se mi v literatuře moc neděje.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: Jo, tak to je v pořádku. A do toho bohové co fakt nejsou metafora... :-) Jako je sice super že každej si tam hraje svý malý hry, ale já jsem z toho na prášky. :-D Ale moc se těším, až se k tomu vrátím. Pochopitelně se ztotožňuji nejvíc s Besanou, taky tlustá, v jádru dobromyslná a nakonec musí vydržet víc než si plánovala.
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Jo, naprosto tě chápu, těch postav je tam prostě moc. (Konkrétně Kruppe je vždycky na své straně. :))
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    ALONSY: Ono už není těžký si na netu vyštípnout, jak to po sobě jde. :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: Já mám spíš trošku bordel teď v tom kdo je na jaké straně, kde je Orr, kde je Barúk, kde je Kruppe... jestli jsou všichni proti Malazu spolu s Anomanderem nebo půjdou na ruku Laseen... no jsem fakt zvědavá. Paran je sympaťák, o tom ale žádná.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    HATOR: U jedničky pro mě byl záhul prvních sto stran, pak chytilo a nepustilo. Vzpomínky ledu jsou podstatně horší, ale za to aspoň vtipný.
    (Jo, bacha, ti co ještě nečetli, v knihkupectví mít u ruky seznam, v jakém je to pořadí, protože to tam mají rozházené a teď čtu v pořadí 1, 3, 2, tak třeba je to těžší na čtení i proto).
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Kruppe je super, i když mám pocit, že jsem ho docenila až u dalších dílů, při prvním čtení Měsíčních zahrad mě tak nezaujal. Poloviček teďka čte čtvrtý díl a je trochu rozmrzelý, že na dalšího Kruppeho si musí počkat až do osmičky, což je při jeho tempu tak za dva roky.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    HATOR: Tak už jsem na nějaké dvě stě padesáté a dobré, jenom z intrik v Darúdžhistánu mi jde trochu hlávka kolem a pan Kruppe je zábavná postavička. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam