• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Já myslím, že to nenapíše. A budu hnusná, ale v souladu s jeho filozofií - civilizace (= prachy). Neprodává se to, tak mu to žádnej nakladatel nevydá, leda by si to zacáloval sám (ehm, a že by klidně mohl, ale jsme zpátky u těch prachů). A taky u toho, že je z tý knížky cítit, že už ho to nebavilo, ukousl si moc velký sousto a nevěděl moc, co s tím. Chtěl tam mít všechno, ale ten pejskokočičkovský dort se prostě nepovedl, nefunguje to, jak by mělo.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    "Teď jsme tady s tebou - tvá matka a strýček Kotilion - jsem tu, abychom zajistili, že už nikdy nebudeš bezmocný. Rozumíš?"

    na uthle kouzelnou větu jsem uplně zapomněl :))
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Ty zásahy jako Povejš Herat a jeho úvaha o konspiracích, postava Sagandera, celé pojetí organizace "spravedlivé" společnosti dle Syntary... jenom odškrtávat položky. :-( A jinak za mě nejsilnější moment byl asi Vranek a jeho "Jdu domů." Chápal jsem, proč ti mrtví pláčou...
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BORGDOG: vnímám to úplně stejně. Člověku to opravdu nedá, začne srovnávat, ještě si vybaví plno vlastních křivd, co za nimi bylo a je to dost bezútěšný pohled. A to jsem si ještě inspirovala svoji postavu v dračácích právě Tiste Andii, tak si to dopřávám každou středu :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HITOMI: Leccos z FoL ve mně rezonuje ještě teď, a dlouho bude. Mnohé ty zásahy hlavně v této zemi a v této době... bolí. Stejně jako pomyšlení, kolik let budu asi čekat na "Walk in Shadow."
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Tak jsem právě dočetla Fall of Light. Buď jsem poslední dobou opravdu nějak extrémně přecitlivělá, nebo Steven stvořil tu nejhorší možnou formu týrání :) Byl z toho i někdo z vás taky tak špatný jako já? :) Hlavně mám teď pocit, že nemůžu začít číst nic dalšího, není tam prostor :D
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Deconstructing the Siege of Pale Aftermath Scene

    Deconstructing the Siege of Pale Aftermath Scene from Gardens of the Moon.pdf - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/0B4tRw3Z4d1FPblZpTWFHb1JLejNCb1pXVjJ0endYS2R4cm5V/view
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    SCHWAB: jak mel delanou cepel, jestli serii odstepku nebo jeden dlouhej :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ULRIK: co je detailně? Teď jsem dočetl měsíční zahrady, kde se objevuje a pár vět o jeho meči tam také je :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ULRIK: já taky ne... kdyby pod tím obrem bylo psáno Thel Akai, tak to by možná šlo. Co si vybavuji.

    OK..podle malaz.wiki tak thelom toblakai přes sedm stop (http://malazan.wikia.com/wiki/Thelomen_Toblakai)


    - a ještě ten chaos nahoře i dole -> jakoby chaos byl trubka a vše ostatní bylo uvnitř.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Jo a nevzpomínáte si, kde byl detailně popsanej pazourkovej meč Onose Toolana? :)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    SCHWAB: Tyjo, nemám pocit, že by měli bejt Toblakaiové větší, než Jaghuti...byt za to ruku do ohne nedám :)

    U těch dimenzí...přijde mi to jako zkoušet chytit čtvrtej rozměr, ale jako respekt k té snaze.
    Ale je tam IMO moc otazníků jak vůbec některý vztahy znázornit - Imperial Warren...celá Starval Demelain je totální mindfuck ve vztahu ke Kurald Galain...k tomu Warreny, který jsou vlastně Krul...nebo draci...a teď k tomu ještě Icariovy nový warreny...

    Možná to spíš uspořádat chronologicky? ;)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    KALE_VAN_THEER: podle tebe ok, když paleček hore? :D
    projíždím seznamem a googlem různý stránky a..grafický podklady



    KALE_VAN_THEER
    KALE_VAN_THEER --- ---
    Ou..
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    jsem začal číst třetí kolo. Poprvé s plánem v kuse bez výplně příběhy z jiných světů nebo časů. :)

    a Měsíční zahrady mě bavily tak o 200% víc než když jsem to četl poprvé.. jak vím už spoustu věcí, jak poznávám zasazená semínka, která vyrostou až za čtyři pět knih :)



    ale to.. dotaz - souhlas s tímto náčrtkem...dimenzí?


    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    KUTAS: skámošil se s Onrackem a vydal se bránit.
    Já osobně tuhle příběhovou linii Trulla Sengara považuji za extrémně nudnou a nezáživnou. :)

    btw, když potřebuji malazskou rekapitulaci, koukám na postavy.cz
    Trull Sengar - Malazská Kniha padlých - POSTAVY.cz
    http://www.postavy.cz/trull-sengar/

    KUTAS
    KUTAS --- ---
    Ted jsem docetl 6tku a mam dotaz. Nejak mi uteklo, jak se Trull Sengar dostal k aktivnimu braneni trunu?!
    To v knize neni nebo jsem to preskocil?

    Jinak teda zatim je mym jasnym favoritem Tehol :)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    SCHWAB: Itkovian je zcela jinej level, ten je nad vsema :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    SCHWAB: rozhodně nejsi :)) jeho příběh mě taky dojal. Jako já většinu knih docela obrečela, jak jde o utrápený zvířata a románový hrdiny, jsem taky cíťa. Jinak ale už nikoliv :D
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    HATOR: HITOMI: ULRIK:
    asi jsem nějakej cíťa, ale mně byl velice sympatickej, až mě dojímal, Itkovian.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam