• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    SCHRAMM: Já to začal číst česky, když mi to někdo před lety dal a zahodil jsem to. Nulový smysl pro stylistiku, češtinu, zdravý rozum, zjevný odpor k pečlivosti a nulová sebereflexe.
    NEVADA_: první stránka
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    MAIMONIDES: Konkrétně?
    EZECHIAS
    EZECHIAS --- ---
    MAIMONIDES: Vidis, vsichni jsme se lehce zasmali a stejne ty knizky milujem :]

    A az se to prelozi znova, budem mit novy zazitek :D Stejne jako jsem to mel s anglickou verzi, ze zacatku jsem myslel, se ctu neco uplne jineho :]]]
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    SCHRAMM: Původní legendárně špatný překlad od pani, co se zrovna učila anglicky. Pokud to prakticky nepřeloží znovu, nedává to smysl.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    NEVADA_: Krásnější vánoční dárek jsem v tomhle podělaném roce dostat nemohl :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    Steven Erikson - Author
    · 12 hod ·
    found a map of Quon Tali. Might have posted it before, but whatever.




    IDLE
    IDLE --- ---
    Kdyby se někomu chtělo luštit rukou psanou angličtinu, Erikson dává na Facebook novou nekromantskou povidku, každý den jednu stránku. Je to vidět i pro nepřihlášené: https://www.facebook.com/steveneriksonofficial/

    Teď měl pár týdnů pauzu, takže je tam vidět aktuální strana 56 a pro starší se musí odskrolovat trochu dolů. Nemám to přečtené, jen prvních pár stránek - nechodím tam pravidelně a málokdy mám čas zasednout ke čtení, ale průběžně si to aspoň ukládám. :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Zrovna jsem přemýšlela, k jaké knize sednout, tak jsem si to objednala, jsem zvědavá :))
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    BORGDOG: Skoro docteno a je to nářez, originální, zábavný, dostatečně temný....snad to nezapadne
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ROMI: Už to vyšlo.
    ROMI
    ROMI --- ---
    hodim to i sem, ten autor me bavi :) kdyby nekoho zajimal uchylnej zabavnej grimdark, tak si tady odlozim :) mam pocit, ze to v cestine chysta Fantom print
    https://www.goodreads.com/book/show/23287202-beyond-redemption
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    mám doma přes půl roku malou holčičku.
    Říkám jí Sládě.
    Chytlo se toho více lidí.
    Baví mě to, protože oni nevědí, jaká je Sládě drsňák a hovado :D
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    SCHRAMM: no, v nejhorším prostě v originále, no :) já z toho pořád radost mám. I když největší bych měla v pokračování Kharkanas :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    SCHRAMM: a proc uz nemas?
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    BORGDOG: Budu zvědav na názor :)
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    HITOMI: Ještě nedávno jsem měl z takových zpráv radost... :(
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHRAMM: Mám to zrovna na stole, během příštího týdne začnu.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    The Wertzone: New MALAZAN novel confirmed for this year
    https://thewertzone.blogspot.com/2020/02/new-malazan-novel-confirmed-for-this.html
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    Nezačetl jste se už někdo? Jaký je překlad? http://radujme-se.wales.cz/
    LBW
    LBW --- ---
    Konecne jsem se dostal k Dancer's Lament. A dobry .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam