• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IORETHOčkování - pro a proti
    Tento klub je určen k diskusi o očkování a také jako rozcestník důležitých informací.
    Diskuse by měla být podložena fakty, evidence based.
    Silné názory musí být odzdrojovány.

    V současné době by měl také pomoci zorientovat se v problematice očkování proti covid-19.

    Za šíření dezinformací a osobní útoky následuje RO, po recidivě banán.

    rozbalit záhlaví
    FIFI
    FIFI --- ---
    LD_DRTH: Nevim no, dcera dostala erecept od sve prakticke do mobilu a shani.

    Erecept asi za chvili propadne, no🤷‍♀️
    LD_DRTH
    LD_DRTH --- ---
    Ne, vubec jsme to neresili, objednala jsem termin, do poznámky co chci naockovat a to je vse.
    FIFI
    FIFI --- ---
    MYRTHIE1: Asi detska ma vakciny nakoupene? 🤷‍♀️
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    FIFI: Já byla s dcerou na první dávce u dětský koncem srpna, když jsem tam volala v červnu, tak nezněly, jakože by měli málo vakcín a teď v tom srpna taky nic neříkali. Tak je to asi jak kde.
    FIFI
    FIFI --- ---
    LD_DRTH: A vakcinu jste meli koupenou ted nove? V srpnu?
    LD_DRTH
    LD_DRTH --- ---
    FIFI: vcera jsme syna nechali naockovat varilixem v ockovacim centru na Bulovce, bez problemu, druha davka.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    FIFI: pediatra mi v tom cervenci rikala, ze bude vypadek do ledna, ale cim to mela podlozene, to netusim
    FIFI
    FIFI --- ---
    YMLADRIS: Dceri pislo

    Dobrý den,
    bohužel tato vakcína je ve výpadku a nedá se objednat. Společnost přes kterou objednáváme, má pozastavené objednávky a netušíme, kdy bude zase dostupná.
    Děkujeme za pochopení.
    S pozdravem
    --
    Oddělení výdeje pro veřejnost
    Nemocniční lékárna


    ÚVN

    Ústřední vojenská nemocnice
    FIFI
    FIFI --- ---
    YMLADRIS: Praha hlasi tez vypadek :)
    FIFI
    FIFI --- ---
    ORIKA:
    YMLADRIS: tak dcera si šla pro žádanku, řekli jí ale, že jí rovnou naočkují, že by prý o tom věděla, že to měla.
    No nic, mně se to nelíbí, ale stejně nejsou vakcíny (benu a max), takže nic:-) Bude dál shánět vakcínu. :-0
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Jinak naše pediatra testy nedělala, objednala vakcinu
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ORIKA: monovakcina. Ale prý do ledna nebude (ověř si)
    FIFI
    FIFI --- ---
    ORIKA: jasny. Moje dcera teprve ve ctvrtek dostane zadanku na testy.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    FIFI: ještě jsme tam nebyli, jen jsem nás (jdu taky) objednala a další info prý na místě.
    FIFI
    FIFI --- ---
    ORIKA: rekli vam, jak dlouho se ceka na vysledek?
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    TAPINA: díky moc!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ORIKA: Normálně se dává monovakcína Varilrix, akorát teď snad má delší výpadek.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    YMLADRIS: prosím tě a to byla monovakcína? Kluci (9 a 13) neštovice taky doposud neměli, v pondělí jdeme na testy a zvažuju očkování, ale nechci tu klasickou trojkombinaci mmr + neštovice, ale právě monovakcínu. MMR naočkoavný mají, tak nevidím důvod proč to do nich rvát znovu.
    FIFI
    FIFI --- ---
    YMLADRIS: tak jen pro info - dcera se má objednat na odběr, cena je 499 Kč
    podle toho se pak bude očkovat.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    FIFI: napsala jsem to spatne, proste nechala jsem ho naockovat, protoze uz je starej a nechci aby mel nestovice
    FIFI
    FIFI --- ---
    YMLADRIS: a jak to myslis, nechal si naockovat ?

    My jsme tedy u syna dlouho cekali, zda to chytne a kdyz to ve 14 nechytil, sel na testy, tam zjistili, ze ma opravdu protilatky rovny nule a tesne pred 15.narozeninami sel na prvni davku, druha byla po 1/2 roce. Ovsem jednalo se o rok 2010 a 2011 a varilrix, nevim presne, jak je to ted. Co by stalo mezi prvni a druhou davkou si uz nepamatuji.

    U dcery (temer 22) stale cekame, taky mela nulu (uz nevim kdy, treba v 10 letech) a do ockovani ji ted docela zenu, kdyz to chytne ted v dospelosti, urcite to nebude dobre. Predpokladam, ze opet pujde na protilatky a pak obvodacka rozhodne. Tento tyden jsem ji to uz pripominala nekolikrat, myslim, ze v tom nic nepodnikla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam