• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALEONTOLOGbreatharian cult
    OSLAVA
    OSLAVA --- ---
    _BENNY:
    Všechno je vibrace a tón je jen manifestace něčeho, co jde ale cítit i na různých jiných úrovních. Určitě to znáš. Lidé zvyklí převážně na jemnější vibrace se snaží se jimi obklopovat. Proto se spousta breathariánů uzavírá před vnějším světem. Cítí mnohem intenzivněji to hrubé, ale to je právě ta práce, nenechat se tím rozhodit...Je tedy přinejmenším jasné, že Jasmuheen není "osvícená".. ;-) ale to snad nikdo nikdy netvrdil... :-)
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    No, je to taková cesta spíše k rozdělení se na hrubší a jemnější, než cesta k sjednocení se se vším, to už ta bývá když se jeden pól opomene...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    takze vysledkem napojeni na sebe sama je emocionalni nestabilita pri kontaktu s hrubohmotnym svetem? nebo neni pravda, ze praktikujiciho breathariana rozhodi i spatny ton?
    F0N
    F0N --- ---
    Li Ching-Yuen - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Li_Ching-Yuen
    OSLAVA
    OSLAVA --- ---
    NAGASAWA: Hele, úryvky jsou úryvky, kniha je kniha. Jasmuheen vydává návod, jak je možné začít žít z prány..taky učí, jak zjistit, jestli na to člověk má nebo ne a jestli se ukáže že nemá, ať si ty knihy čltou, ale píe jasně, že nejsou určeny pro ně....Divím se, že se k jejím knihám a tomu co učí oddali lidé, kteří nerozpoznali své hranice a tudíž nevyslyšely své vnitřní vedení, šli přes všechen ten špatný pocit, který z toho zaručeně museli mít...Ale kdo ví proč, co je k tomu vedlo... Existuje spousta sebevrahů..kdopak jim dal návod? Kolik lidí zemře na silnicích? Taky dobrovolně sedají do aut...Myslím že někde prostě můžem zbalit rozum do kapsy, páč už to nevymyslíme. Buď věříš, pak to pro tebe ev. může fungovat, nebo ne, pak to v tvé realitě fungovat nikdy nebude...Síla mysli zmůže opravdu hodně.

    PAULMUADDIB: Nádherné video, naprosto chápu, že se ji to tam nepovedlo..díky. Jediné, co mě zaráží je, že se pokoušela tyto lidi přesvědčit...žití z prány je tak jemná a intuitivní záležitost, že už jen tón, s jakým s ní mluví, ji musel stát dost energie a přesvědčování sebe samu, že to má smysl. Já osobně bych se na všechny vykašlala nic jim nedokazovala...Myslím a doufám, že ona už taky.

    Prostě píše knihy, které jsou fajn, učí v nich spoustu věcí, např. jak se vyrovnávat s hrubými vibracemi (které zatím na Zemi převažují), se stresem, učí různé druhy dýchání a meditace vedoucí k napojení se na sebe sama...vždy učí, že je důležité cítit hluboký vnitřní souhlas a vědění, že se člověk má vydat na cestu žití z prány. Mám to na sobě odzkoušené a rozhodně to na mě působí pouze blahodárně, stejně jako spousta dalších učení a cvičení :-) Takže proč bych si na ni měla dávat pozor?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    _BENNY: možné je ledacos a je chybou myslet si, že známe všechno, tolik úvod; stať tvoří můj vlastní názor, že půsty a systematickým hladověním jde organismus očistit od jedů a zároveň tím jde optimalizovat trávící a metabolické procesy; na závěr v pránu nevěřím

    NAGASAWA: imbecilní je to, že někdo neumí přestat, když mu nějaká technika za mák nesvědčí, na tom nevidím nic pokryteckého ani amorálního; o svém přesvedčení, že jde s tělem dělat klasickou logikou zdánivé divy jsem se už vyjádřil bennymu
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: Vsak ji za mrize neposilam a pokud se nekdo hodla takhle imbecilnim zpusobem zabit, tak je to jeho problem. Povazuju to akorat z jeji strany za pokrytecke a amoralni.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    _BENNY: a mel jsem na mysli tu energii meritelnou
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    když sepíšu návod, jak otevřít okno, vyzout pantofle a skočit, vytisknu ho a budu jej prodávat s tím, že jsem přesvědčenej, že je to po ránu dobré na sraní, aniž bych definoval z jaké výšky se skáče a dozvím se, že někdo podle mého návodu skočil ze šestky, asi bych se i zasmál a necítil bych se ani jako pokrytec

    takový nešťastník by jen obohatil lidský genofond tím, že se z něj vyřadil
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    PALEONTOLOG: ale za jakych okolnosti ma smysl se zacit seriozne zabyvat nejakym perpetuum mobile, kdyz v soucasne dobe pri soucasne urovni vedeni na 99.99% vime, ze neco takoveho jako vydat vic energie nez prijmout neni mozne?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA: já když si ze starého zákona přečtu jen něco, taky by mi to mohlo bohatě stačit k tomu, abych měl dojem, že je plná vražd, násilí a že nemůže být o náboženství a příchodu spasitele;
    já myslím, že za jakejkoliv návod - na cokoliv - nese zodpovědnost ten, kdo ho aplikuje..
    já holt považuju každýho člověka, vyjma pár výjimek, za naprosto suverénní osobu, co jedná na vlastní riziko

    a s tou organizovanou skupinou máš pravdu, ale musela by takovou církev založit Jasmuheen, ne její stoupenci, od kterých se může taky distancovat a aktivit se neúčastnit

    to co si myslíš sděluješ dost přímočaře, v něčem i souhlasím, i když mám celkově postoj jinačí, ale měj na paměti, že to co říkáš, platí za jen určitých okolností
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: uryvky ano a bohate mi to pro konkretni predstavu stacilo.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA: a ty jsi ji četl, tu knihu ?
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: tak to se zasadne pletes. Jasmusheen podava konkretni navod na to, jak se zabit cilenym neprijimanim potravy. Blizzard vydava hru, kde neni primarnim ucelem neprijimat potravu a tekutiny behem hrani - to uz je vedlejsi efekt.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA: to co říkáš, o čem to svědčí, není ve shodě s tím, co si myslím já.. analogicky - má se firma blizzard cítit vinna, že během hraní wowu někdo zakalil na totální únavu ? já myslím, že ne;
    knížku jsem nečetl a tak nevím, jestli tamautorka nenabádá k sebedestrukt. chování a i o tom by se našla řada odborníků i laiků, co by se mohli přít, jestli je půst destruktivní záležitost
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: To ze nekdo vyda knihu, ktera ma na jiste jedince destruktivni ucinky je sice amoralni, ale protipravni zrejme ne. Problem by byl, kdyby jeji uctivaci, oficialne vstoupili do nejake breatharianske cirkve. To by potom trestne bylo. Kazdopadne je fascinujici sledovat reakce Jasmuheen ohledne umrti tech, kterym prodala svoje knihy. V podstate je ji to uplne jedno a pokracuje dal. To uz nesvedci jen o totalnim cynismu, ale i o ignoraci, pokrytectvi a vychcanosti - anebo o nedostatku empatie.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA: to já třeba nevím, fajn, žes to doplnil,
    ostatně kam chce kdo zajít přece není v rukou někoho, kdo napíše knihu (předpokládejme) žvástů
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: ctyri umrti potvrdili novinari z BBC, kteri se o dotycnou aktivne zajimali.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PAULMUADDIB: prý.. s tím jdi víšco, buď solidní a informuj
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    OSLAVA: Na tuto paní pozor. http://www.youtube.com/watch?v=cnCuzUd4eC0 a prý už ji několik učňů umřelo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam