• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALEONTOLOGbreatharian cult
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA: já když si ze starého zákona přečtu jen něco, taky by mi to mohlo bohatě stačit k tomu, abych měl dojem, že je plná vražd, násilí a že nemůže být o náboženství a příchodu spasitele;
    já myslím, že za jakejkoliv návod - na cokoliv - nese zodpovědnost ten, kdo ho aplikuje..
    já holt považuju každýho člověka, vyjma pár výjimek, za naprosto suverénní osobu, co jedná na vlastní riziko

    a s tou organizovanou skupinou máš pravdu, ale musela by takovou církev založit Jasmuheen, ne její stoupenci, od kterých se může taky distancovat a aktivit se neúčastnit

    to co si myslíš sděluješ dost přímočaře, v něčem i souhlasím, i když mám celkově postoj jinačí, ale měj na paměti, že to co říkáš, platí za jen určitých okolností
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: uryvky ano a bohate mi to pro konkretni predstavu stacilo.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA: a ty jsi ji četl, tu knihu ?
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: tak to se zasadne pletes. Jasmusheen podava konkretni navod na to, jak se zabit cilenym neprijimanim potravy. Blizzard vydava hru, kde neni primarnim ucelem neprijimat potravu a tekutiny behem hrani - to uz je vedlejsi efekt.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA: to co říkáš, o čem to svědčí, není ve shodě s tím, co si myslím já.. analogicky - má se firma blizzard cítit vinna, že během hraní wowu někdo zakalil na totální únavu ? já myslím, že ne;
    knížku jsem nečetl a tak nevím, jestli tamautorka nenabádá k sebedestrukt. chování a i o tom by se našla řada odborníků i laiků, co by se mohli přít, jestli je půst destruktivní záležitost
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: To ze nekdo vyda knihu, ktera ma na jiste jedince destruktivni ucinky je sice amoralni, ale protipravni zrejme ne. Problem by byl, kdyby jeji uctivaci, oficialne vstoupili do nejake breatharianske cirkve. To by potom trestne bylo. Kazdopadne je fascinujici sledovat reakce Jasmuheen ohledne umrti tech, kterym prodala svoje knihy. V podstate je ji to uplne jedno a pokracuje dal. To uz nesvedci jen o totalnim cynismu, ale i o ignoraci, pokrytectvi a vychcanosti - anebo o nedostatku empatie.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NAGASAWA: to já třeba nevím, fajn, žes to doplnil,
    ostatně kam chce kdo zajít přece není v rukou někoho, kdo napíše knihu (předpokládejme) žvástů
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PALEONTOLOG: ctyri umrti potvrdili novinari z BBC, kteri se o dotycnou aktivne zajimali.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PAULMUADDIB: prý.. s tím jdi víšco, buď solidní a informuj
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    OSLAVA: Na tuto paní pozor. http://www.youtube.com/watch?v=cnCuzUd4eC0 a prý už ji několik učňů umřelo.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Pobavilo:

    Wiley Brooks

    Wiley Brooks je zakladatelem Breatharianského institutu v USA.

    Poprvé byl představen veřejnosti v roce 1980 v televizním pořadu That's Incredible! (To je neuvěřitelné!)

    Brooks tvrdí, že nemůže přijímat normální potravu, kvůli znečištění samotného jídla, vzduchu, lidí a "elektroznečištění".

    V roce 1983 byl pozorován u obchodu s hotdogy. Na to sdělil, že občas musí konzumovat cheesburgry a kolu, neboť je tak obklopen nezdravou kulturou a jídlem, že jeho zdravé tělo se s tímto nezdravým prostředím musí dostat občas do rovnováhy. Navíc jídlo od McDonald má zvláštní "základní frekvence", a dietní kola je "tekuté světlo", a tak je doporučuje pro začínající breathariány.

    Brooksův Institut stanovil různé poplatky pro klienty, kteří by se chtěli naučit, jak žít bez jídla. Pohybují se od 100.000 USD s počátečním vkladem 10.000 USD až po 1 miliardu USD (pro miliardáře).
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    TILOPA: ty "vnejsi" okolnosti jsou akorat alibisticka berlicka pro ty, kteri na pranismu vydelavaji, aby mohli diky nim argumentovat, proc to zase "nevyslo" s tim ze dotycny nebyl dostatecne naladeny, nad domem mu proletavalo letadlo, anebo ma pod domem indiansky pohrebiste. Je to leda tak skvele promyslenej business. Sama na sobe to dokumentovala Jasmuheen, kdy si porad dokola vymyslena duvody proc zacala projevovat klasicke priznaky kolapsu organismu. To jak tu kdosi psal, ze si z ni gorily delaly legraci taky neni pravda. Australska televize ji vytvorila podminky naprosto luxusni, ktery si sama Jasmuheen pochvalovala.

    Ostatne staci se podivat, jakej typ obecenstva ona dama vlastne ma. Z valne vetsiny to jsou korpulentni damy s krizi stredniho veku, z nizsi vyssi stredni tridy.
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    No pokud je něco závislé na tolika vnějších okolnostech a naladění, potom je otázka jaký to má dát přínos nebo smysl být na práně a kam to vede, co je cílem - zda to je zkušenost, nebo životní styl, atd..
    OSLAVA
    OSLAVA --- ---
    OSLAVA: jen malé upřesnění kdyby náhodou...ty techniky, které doporučuje Jasmuheen samozřejmě může člověk používat kdykoli, mohou člověku pomoci naladit se "na správnou vlnu" :-) ale to rozhodnutí přejít na pránickou výživu už je jen a jen na něm, nikdo mu nezaručí, že to bude fajn, pokud to nebude mít z vlastního zdroje...
    OSLAVA
    OSLAVA --- ---
    PERTAKOIN: Ve své knize "Božská výživa" Jasmuheen krok za krokem popisuje různé techniky, které ona sama vypozorovala jako vhodné k přechodu na výživu pránou. Jeden z kroků, které je nutno provést dříve než člověk vůbec denně začne tyto techniky používat (a jde o jak celkem běžné věci jako je každodenní cvičení nejlépe jógy, zpěv devocionálních písní a manter, modlitba, utváření útulného domácího prostředí apod. , tak o specifické meditace a techniky, které nás učí žít v pásmu Théta a Delta, kde jedině je možné být pránicky vyživován ) je právě bod, kdy se člověk při hluboké meditaci napojí na své vyšší já , které mu odpoví, jestli je to pro něho vhodné a pokud ano, kolik let k tomu potřebuje... Nevzpomenu si, jestli to tam také píše, ale přišlo mi naprosto jasné, že není-li toho člověk schopen, nemůže přece očekávat že to ve zdraví přežije. Knihy Strava bohů a Božská výživa doporučuji všem , kdo mají o výživu pranou zájem a mají to v hlavě v pořádku- tedy nepůjdou slepě za něčím, co jim někdo nakukal. Neznamená to přece, že by měl člověk přesně následovat vše co ona doporučuje. Každý máme své vedení. Taky si myslím, že jestli je sympatická nebo ne, to je jí úplně jedno, protože buď s tím někdo souzní nebo ne a dělat ze sebe největší sympošku by bylo dosti zcestné...vlastně by to ani nešlo, je jaká je, ber neber :-) například mi tato žena dala hodně, i když Henry je Henry, nebýt Jasmuheen, nevěděla bych , co všechno je třeba. O 21denním půstu jsem se mimochodem dozvěděla až z dokumentu H.M. v Čechách. Předpokládám, že to je jen jedna z technik, která taky zafungovala...Jasně, mohla by, potom co si to tady čtu, klást větší důraz na opatrnost, ale troufám si říct, že to vnímá tak, že je to každého věc, každý jsme zodpovědní sám za sebe a ona nikoho do ničeho nenutí. Já s tím naprosto souhlasím a jsem ráda, že se nebojí být naprosto sama sebou. Tak jako většina lidí...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SVA: čemu se směješ, to je vážná wietz
    SVA
    SVA --- ---
    PALEONTOLOG: "žádná věda neexistuje, jsou to lidi, co ji dávají vzlet i pád"

    :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZUZKAOU: Jo.
    ZUZKAOU: tady si vzpomínám na jednoho pána, který přišel léta páně 2002 přednášet na PřF MU, byl to šutrolog, o geochemii.. byl v hodnosti docenta; po přednášce vznášel rndr. zeman (taky geochemik) další a další dotazy, až teorii habilitující docent přišel na to, se pletl.. svět mu jeho počínání baštil a odměnil se docentůrou, až to skončilo na MU, v posluchárně G1
    proč o tom píšu..?
    protože i mezi vědcema jsou lidi, co se přinejmenším pletou.. pak je další sorta, co zkrášluje důkazy záměrně a nakonec jsou lidi, co lžou jako když tiskne a ot je holt lidskej faktor, kterej vědu dost trýzní
    já bych tě poprosil, jestli bys pro mě udělala jednu věc - sice jestli bys přestala vycházet z toho, že když jsi "vědecky" poctivá ty, že musí být nutně všichni, jestli bys přestala adorovat vědu, protože žádná věda neexistuje, jsou to lidi, co ji dávají vzlet i pád a jestli bys laskavě přijmula, že to platí pochopitelně i o lidech, co léčí další lidi, o doktorech medicíny, psychologie, vyber si
    F0N
    F0N --- ---
    SVA: ja myslim, ze kazdy si tu najde presne to co prisiel hladat.
    IRO
    IRO --- ---
    SVA: mě ten Wiley Brooks přijde trochu jako kocour z Červeného trpaslíka :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam