• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    GEORGE175: PS: určitě je nejdůležitější naučit se ze začátku tohle, abysis nemusel ničit boty nebo když se ti to rozjede víc, abys byl vůbec schopnej zastavit když potřebuješ,.. jinak ten samej typ slidu, jako se dělá přes rukavici s chyceným/nechyceným prknem, se dá udělat i bez rukavice a pouze s chyceným prknem, stačí si dřepnout, chytit prkno a snažit se jak kdyby zvostra zatočit, prostě do toho prkna zatlačíš, a hnedle seš o 180otočenej..pak zopakuješ postup na druhou stranu, pořád s chyceným prknem...tohle se dá (byť jen na jednu stranu) naučit i na rovině když se trochu rozjedeš..každopádně na bezpečný zastavení vždy nejlehčí s rukavicí a s chyceným prknem, než by sis najel dlouhý standup slidy, který jsou btw těžší než 180ky, a ty 180ky tě zase tak moc nezpomalujou, když seš na opravdu prudkým kopci a necháš si to trochu rozjet
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    GEORGE175: rozhodně nejsnažší je naučit se slidovat přes rukavici, nemusíš nutně kupovat drahý od lnb značek,.. když si koupíš kvalitní pracovní rukavice (né takovýty zednický hadráky, ale něco trochu lepšího, hlavně uplýho a na suchej zip), k tomu v galanterii co nejširší suchý zipy, dál plastový kuchyňský prkýnko a vteřiňák+chemopren, tak si je vyrobíš sám, o nic méně funkční...suchý zipy si přišiješ k rukavici kam potřebuješ, druhej díl suchýho zipu přilepíš k plastovým pukům, který si vyřežeš z prkýnka a máš hotovo (já dávám na sebe dvě vrstvy toho puků a lepim následovně - sucháč k prvnímu puku chemoprenem, puk na puk odprostředka téměř ke kraji vteřiňákem (vždy jsem bral lowend vteřiňák za 5kč a nikdy mi puk neulítl) a po kraji zafixoval ještě chemoprenem) a můžeš jít slidovat..takovej ten klasickej "zastavovací/zpomalovací" slide přes rukavici je naprosto lehoučkej a vždy bezpečně zastavíš/zpomalíš
    GEORGE175
    GEORGE175 --- ---
    SIMEC: ok,budu to zkoset, vcera jsem se trochu rosekal,takze mam ted trochu v prdeli kotnik, o vikendu jdu na to, akorat se je chci naucit co nejdriv, pac kdyz jedu prudci kopec, muzu brzdit jedine nohou,jelikoz oblouckama se to neda nebo aspon ja to nedokazu
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    GEORGE175: 1. zelený pumpkiny na bearech jsou takna 55kg (83a tvrdost), mrkni sem http://motionboardshop.com/bushinghelp zjisti si předtim kolik Liber vážíš a vyber správný, ty budeš potřebovat jasně tvrdší.
    2. standup slidy na rovině - těžší na učení než z kopce, protože tim že je to rovina, longboard okamžitě zastavuje. Když jsem se učil standup slidy, dokázal jsem na rovině pouze toeside 180 v regular postoji. Při pokusech o heelside se mi to vždy seklo. Naučil jsem se heelside v regular i switch za půl hodiny na prudkým kopci (místo odrážení jsem prostě do slidu šel po několika málo metrech, v minimální rychlosti - opět tě odkážu na to video co jsem tu postoval, tam je dělám a je to natáčený ten den, kdy jsem se je učil. Až po tom, co jsem se naučil heelside standup 180 na kopci, jsem byl schopnej dát je na rovině. Jediný co mi stále vrtá hlavou je toeside 180 ve switchi, na to zaboha nemůžu přijít. Jinak toeside 180 v regular (nebo goofy) mi na rovině přijde easy, ale každej to má s těma rotacema jinak. Za mě - na rovinu patří tríčky a fígle, slidy na kopec.) jdou tam líp
    GEORGE175
    GEORGE175 --- ---
    SIMEC: dík moc za rady, já jsem si koupil k tý desce BEAR 852 od one15 a jsou tam základní zelené bushingy, který jsou spíš měkké ne? moje váha je +- 73 kilo. předpokládam teda ,že bych je měl asi vyměnit. To slidování mi ale zatím moc nejde, zkouším to na hřišti. Nemám ještě rukavice a chrániče na kolena ,takže to zkoušim jen tak se třemi odrazy. Podaří se mi to zatím urvat tak o 30 stupňů ,ale pokaždý se zatím zaseknu na místě a přepadnu , zatím si nedokážu vůbec představit, jak bych měl udělat 180 slide.
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    GEORGE175: Kámoš má tyhle ve větší verzi (76mm) v tý samý tvrdosti (taky s nima slidoval ve videjku co sem tady před nedávnem postoval - tehdy už ale měli pod 70.) ) obecně 84a jsou už hodně tvrdý kolečka (a do slidu jdou lehce urvat) ale ta tvrdost je jen jeden z mnoha parametrů, kterej ovlivňuje jak se to ve slidu bude chovat. Nevim jak tyhle, ale ty větší jsou až tak moc offset, že to citelně zvětšuje vzdálenost koleček od sebe (to má na slide samozřejmě velkej vliv, a taky je to trochu pitomý při pushování, kdy si snáz zavadíš nohou o kolo, než si na to zvykneš) Třeba moje Fireball Incento 84a jsou taky offset, ale přesto jádro směřuje mírně ke středu, takže nejsou kolečka úplně na hraně. Trochu nešťastný mi přišlo umístění ložisek přímo na kraji taky z toho důvodu, že se z koleček při slidování stávaj až moc rychle kónusy. Firebally na to tolik netrpí. Teď mám Abec11 centerset freeride opět 84a. Tim, že jsou kolečka poměrně ouzký (dělaj se i užší:) jsou při stejný tvrdosti podstatně víc "icey". Tim že jsou centerset jsou kolečka ještě blíž u sebe, takže jdou do slidu líp a taky se daj libovolně otáčet, takže se můžu vyvyrovat toho, aby se z nich dělal kónus. Cenou za výhody centersetu je o trochu nižší stabilita - logicky. Ale na sliding session nejlepší volba - bezpochyby. Osobně bych už do slidovacích koleček 70mm šel jen kdyby mi deska větší nedovolila, protože kolečka při slidování mizí před očima. Minimem je pro mě těch 72 (každej milimetr je znát) Optimem 75, maximem těch 76/77. Jinak i měkký kolečka často umožňujou krásný slidy - takzvaný "butter" slidy (je to skoro víc o směsi materiálu než o tvrdosti), který tě rychlejc spomalujou (někomu se líbí, někomu ne) jsou víc kontrolovatelný (až moc tvrdý kolečka když urveš do slidu ve velký rychlosti, tak tim že jsou "icey" hůř kontroluješ průběh slidu), ale kolečka rychlejc slítáš (hodně oblíbený měkký kolečka na slidování jsou třeba Abec11 pink powerballs. Jinak třeba Firebally 84a jsou pocitově tvrdší než Abec11 84a

    Tady je výčet mých dalších oblíbených slidovacích koleček:

    Bustin Swift (už hodně velký)
    Seismic Landslide (dokonalý)
    Cult Classic, Cult Converter (malý, Classicy dost rychle mizí, chtělo by, aby je začli dělat např v 75mm)
    Strašně moc kol od Abec11 je radost slidovat - ať už offset/centerset Freeridy, Flywheely 76mm, Pink Powerbally, Retro Freeridy (ty maj reflex směs, která je přilnavější a slidy jsou s tim podivný, ale ne špatný) atd.
    Divine Streetslayers (!!!)
    Kryptonics Classic (lowend, kterej na slidy neni vůbec zlej)
    DTC Drift (70mm nebo 80mm, buď a nebo, nic mezi:)
    Orangatang Balut (Duriany a Stimulousy jsou dost nenáviděný kolečka, Balutama si napravili reputaci, jsou to mega hlučný kolečka, ale do slidu jdou jedna báseň)
    Venom Sidewinder (zase malý, ale slide as hell)
    Venom Cannibals (trochu víc grippy)

    Když jsem u tý značky Venom, která dělá jedny z nejlepších bushingů - předpokládám že ti z vás, kteří kupují nové prkno (a nejen ti) rovnou kupujete (nebo již vlastníte) bushingy s tvrdostí, která je určena pro vaši váhu (v kamenném obchodě vám o tom řekli, při nákupu po internetu se do dá lehce opomenout)
    Vzhledem k tomu, že mimo lnb se věnuju hlavně freeridingu na horským kole, si dovolim jeden příměr, kterej dle mě sedí dokonale. Mít špatnou tvrdost bushingů je to samý, jako mít špatně nastavený odpružení na horským kole. Jak moc tvrdý bushingy, tak moc měkký bushingy (vůči té které hmotnosti ridera) je naprosto špatně, stejně jako je naprosto špatně nesprávné nastavení odpružení na biku na konkrétní váhu jezdce.


    GEORGE175
    GEORGE175 --- ---
    SIMEC: jo to máji, ale některý od landy jim příjdou až v květnu, jinak koupil jsem tam u nich http://www.daddiesboardshop.com/landyachtz-mini-zombie-hawgs-70mm-84a-teal.aspx ,tak doufám ,že s tim půjde lehce slidovat....
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    WERONYCZKAA: naživo maj doufám bohatší výběr než na stránkách ;)
    GEORGE175
    GEORGE175 --- ---
    SKAL3NA: mám něco podobnýho, já jsem si před třemi dny pořídil bamboo ripper
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    WERONYCZKAA
    WERONYCZKAA --- ---
    SKAL3NA: z One 15?
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SKAL3NA: zajímavý, co na tom máš za kola?
    SKAL3NA
    SKAL3NA --- ---
    http://landyachtz.com/D25.cfm?PID=279
    Tak nakonec vybrano a uz je doma :).
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    Jen tak pro info kdo nezná http://nelsonlongboards.com/ , ty desky by se někomu mohly líbit, je tam možnost sestavit komplet prkno a ty ceny jsou tak nízký, že i přes vysokou cenu pošty do ČR pořád vychází (jestli dobře počítám) slušnej komplet za +-5500 (na silverfish jsou ty prkna hodně chválený) Myslim, že minimálně hodně zajímavý.
    GEORGE175
    GEORGE175 --- ---
    tady bych se potřeboval dost přiučit, dneska jsem si lb konečně sestavil a chci začít bombit :D
    YANINNA
    YANINNA --- ---
    custom board znam!kluci super,doporucuju:-)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    REN_REN: I bych věnoval, ale museli byste si udělat výlet k největší přehradě ČR - Lipno:))) přímo do Lipna nad Vltavou..je tu krásně a jsou tady ideální místa na longboard :) jak rovinky fajn krajinou se supr asfaltem vhodný na naučení nebo jen tak pohodovej pushing, tak kopečky na sjezdy
    YANINNA
    YANINNA --- ---
    jeee,pecka:-) ja vim,drivi do lesa,sama jsem to psala.ale ja to uz nevydrzela.mam radost jak male decko,aj na zachod bych na tom jezdila.rada se ozvu!!ale jen abychom si rozumneli-ja jsem zacatecnik,parkrate jsem na tom trajdala v Barcelone.ale pokud ti to neva,a popripade das rady jako bonus,tak prificim 6.5. a mam mesic volno,nez mi zacne prace:-)
    CZUPA
    CZUPA --- ---
    YANINNA: tes se :) je to tu na longboard super. Jak mesto tak sjezdy v okoli. Chtel jsem ti napsat, ze vezes drivi do lesa, ale to uz tu probehlo :) no nic, stejne jich povezes domu vic :)

    ted v nedeli jsem dal prvni "DH" sezony - Mt. Seymour (a muj prvni obecne, tak znalci prosim omluvi muj opici postoj)


    (ozvi se az tady budes, muzeme dat projizdku)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam