• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    JOHNDISH: kámoš na těhle 84a zombiech bombil palby, na flywheelech slidy jo, na všech kolech to jde, zase nemaj CP tak velkej jako mívá plno jiných kol čistě na dh...co ti poradit, pořád mi přijde skok mezi 76mm zombie a flywheelama dost velkej a že uprostřed mezi nima bude něco, co by ti vyhovovalo...tyhle "středy" ale nacházim u kol menších průměrů..vim z praxe že skvělý slidovací kola co i podrží jsou fireball incendo 70mm, nevim jak by si vedly větší 76mm beasty, maj sice větší cp ale zase more slide friendly profile. Zkus ty flywheely a uvidíš, já teda osobně flywheely budu po ozkoušení brát právě na long distance pushing a sjezd s minimem slidů a na slidy přímo slidovací kola.)
    JOHNDISH
    JOHNDISH --- ---
    Ale kdybych sem si se zombiema chtěl sjet něco rychlejšího tak to asi nebude moc hračka co? zatimco flywheels mě udržej a ještě se s nima prý i dobře sliduje? takže asi aby se na nich dobře slidovalo ale abych se při větších rychlostech neomotal v zatáčce kolem stromu :D
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    JOHNDISH: na slidy ty zombie! maj profil vhodnější pro slidy a maj fakt pidi contact patch! přestože flywheely nemaj přímo hranatej profil tak to jsou pořád kola hlavně na dh či ldp,. slidovat na nich jde samo taky! ale jestli to chceš na sliding tak dilema nemáš a jistí to zombie..z těhle dvou teda, já osobně bych do nich nešel, Hesher Snowballs FTW http://www.hesherwheels.com/
    JOHNDISH
    JOHNDISH --- ---
    ještě jedna otázka lepší Landyachtz Zombie Hawgs 76mm 84a nebo Abec11 Flywheels 76mm 81a. Co se týče slidů. Takhle Abec11 znám ale a Zombie sliším samou chválu a nemůžu se rozhodnout. Nějaké řešení z mího dilema? :D
    EZZOP
    EZZOP --- ---
    JOHNDISH: Tak jsou to freeridovy kola,takze na DH nejsou delany.Maji zaoblenou hranu aby lip klouzaly,takze te v zatacce asi moc nepodrzi.Co se velikosti tyce,tak to zalezi jaky mas prkno.Pokud top-mount,tak ber 70mm aby se ti kolo nekousalo o desku.Jestli ne tak ber 76mm (vic urethanu na spaleni :D:D)
    JOHNDISH
    JOHNDISH --- ---
    A nejsou lepší 76mm?
    JOHNDISH
    JOHNDISH --- ---
    nevíte někdo jak je to s Landyachtz Zombie Hawgs Mini 70mm 84a/82a na slaidy ale i jak držej v downhillu? díky
    LUKASKITERCZ
    LUKASKITERCZ --- ---
    Nová soutěž o kokosku KALI Samra. Více info zde: http://www.longboarding.cz/news/soutez-o-prilbu-kali-samra-/
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    neplanujete dneska nekdo nekde po praze vyjizdku treba od3 bych moh a nemam partaka(ani moc skills az na ty opraseny z klasickyho skejta:)objel bych ladronku a strahov atak..kdyztak pocta
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MEDUZZA: mongol k pushingu obouma nohama neodmyslitelně patří, efektivněji se používat obě nohy k pushingu dle mého nedají, už by to bylo zbytečně moc pohybů, takhle si prakticky jen přešlapuješ, pozice nohou kterýma stojíš na prkně je neměnná což je ideální
    MEDUZZA
    MEDUZZA --- ---
    SIMEC: super, teoretickej back-up perfektní, takže teď až mě uvidíte jezdit ve Stromovce do mírnýho kopečka na styl "mongol" tak se nesmějte! :D
    Díkec
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    GARFIELD: a to vše doporučuju spojit s učením bombení:D u kopců u kterejch to jde tzn. maj dobrej dojezd ;) :D ono jet v tucku několik kiláků je taky docela dobrej záhul
    ESY
    ESY --- ---
    SIMEC: to zni dobre, musim zkusit :]
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    SIMEC: doporucuju to spojit s ucenim slidu - dolu slide, nahoru push :)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    SIMEC: jasny... delam to zatim stejne... se zadni nohou na stredu prkna rovne ve smeru jizdy...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MAFIRE: a abych to tu zaspamoval úplně, tak když zrovna jedu jakože JEDU (rovina+do kopce), tak si velkou část času ani do základního postoje nestoupám..tzn špičky chodidel neustále směřují kupředu jako na obrázku a jen prohazuju
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MAFIRE: toho popisu si nevšímej zapoměl jsem že plno (možná většina?) lidí nejezdí mongo tudíž že když se odráží "lepší" nohou, druhou mají v přední části prkna..tzn tenhle popis je pro mongo styl .)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MAFIRE: už jsem to sem dával, takhle pushuju já http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/556668_3134583610488_492221926_n.jpg neměnim pozici tzn nejedu ani chvíli switch, proč bych to dělal :)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    SIMEC: A vracis se pri odrazeni pravou nohou zpatky do Goofy nebo pouzijes na chvilku regular? Vraceni se mi zda jako ztrata energie, ale zas jak efektivne prehodit stance bez pohybu po desce :/
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    AUDIAC: jojo chápeš to dobře, jsem mongo takže přirozený a nejpohodlnější je pro mě odraz přední nohou .. teď už ale rozdíl skoro nepoznám a i "blbou" druhou nohou můžu vypushovat do maxima, rozdíl jsem takřka setřel .. teď už si nedovedu představit že bych jel i jen 5km jedinou nohou .. hrozně dobře se to dá učit do mírnýho kopce, ten právě zajistí aby ti prkno okamžitě nepodjelo než se naučíš prohodit práci nohou, ono se to totiž nezdá ale dobrej push je taky docela souhra pohybů a když se to učíš druhou nohou tak to musíš jen prohodit funkci nohou i těla podobně jako když to zrcadlíš při 180 ze switche:) a do mírnýho kopečka se to dá hrozně dobře naučit..ze začátku jsem taky jen tak tak jel, ale tim že to bylo do kopce mi to nevadilo. Když jsem se to trochu naučil, začal jsem jezdit tak, abych každou nohou dal stejnej počet odrazů, takže jsem měnil nohy např po 3-4 někdy 2 odrazech, podle situace, jen abych zatěžoval rovnoměrně tělo..chce to trpělivost pak to jde rychle
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam