• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    ESY
    ESY --- ---
    SIMEC: to zni dobre, musim zkusit :]
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    SIMEC: doporucuju to spojit s ucenim slidu - dolu slide, nahoru push :)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    SIMEC: A vracis se pri odrazeni pravou nohou zpatky do Goofy nebo pouzijes na chvilku regular? Vraceni se mi zda jako ztrata energie, ale zas jak efektivne prehodit stance bez pohybu po desce :/
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    AUDIAC: jojo chápeš to dobře, jsem mongo takže přirozený a nejpohodlnější je pro mě odraz přední nohou .. teď už ale rozdíl skoro nepoznám a i "blbou" druhou nohou můžu vypushovat do maxima, rozdíl jsem takřka setřel .. teď už si nedovedu představit že bych jel i jen 5km jedinou nohou .. hrozně dobře se to dá učit do mírnýho kopce, ten právě zajistí aby ti prkno okamžitě nepodjelo než se naučíš prohodit práci nohou, ono se to totiž nezdá ale dobrej push je taky docela souhra pohybů a když se to učíš druhou nohou tak to musíš jen prohodit funkci nohou i těla podobně jako když to zrcadlíš při 180 ze switche:) a do mírnýho kopečka se to dá hrozně dobře naučit..ze začátku jsem taky jen tak tak jel, ale tim že to bylo do kopce mi to nevadilo. Když jsem se to trochu naučil, začal jsem jezdit tak, abych každou nohou dal stejnej počet odrazů, takže jsem měnil nohy např po 3-4 někdy 2 odrazech, podle situace, jen abych zatěžoval rovnoměrně tělo..chce to trpělivost pak to jde rychle
    EZZOP
    EZZOP --- ---
    JATRO: Hele v Chuchli se da jezdit ze Slivence dolu Chuchle.Tenhle vikend se tam jeli zavody. Na slidovani je dobry tohle

    Z Na Hvězdárně do Na Hvězdárně - Mapy Google
    http://maps.google.com/...e=UTF8&sll=50.007767,14.385223&sspn=0.008853,0.019269&geocode=FaYH-wIdI2TbAA%3BFb4b-wIdzoXbAA&t=h&mra=mift&mrsp=1&sz=15&z=15

    Tady je video z toho esicka
    Škola Longboardingu 4. díl - Toeside a heelside predrift
    http://vimeo.com/30324938
    JATRO
    JATRO --- ---
    EZZOP: děkuji, určitě rád uvidím na Zbraslavi více jezdců
    mapa je zde: http://www.mapy.cz/s/5hrh
    Mimochodem, kde jezdíte v Chuchli?
    EZZOP
    EZZOP --- ---
    JATRO: god job .-) Nenahodili by jste sem mapu kde to je? Bydlim v Chuchli,takze na Zbraslav mam celkem kouse :)
    JATRO
    JATRO --- ---
    chci se podělit o nadšení z první tří dnů ježdění na mým dlouhánovi... doufám, že zkušené jezdce neodradí ani kvalita videa ani kvalita jezdců a bude se líbit alespoň soundtrack :)
    lokalitou pro ježdění je nám Praha - Zbraslav, brzy odtud čekejte další videa

    Begins of Longboard vol1 - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=seegh04PikA&feature=player_embedded
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    SIMEC: chápu to teda dobře, že se chvíli odrážíš přední a potom zase zadní nohou? tyjo to bych letěl na prdel během zlomku vteřiny :)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    MEDUZZA: Zkousej za chilku si zvyknes a do kopce je to k nezaplaceni. Jizda na switch je opravdu o necem jinem nez na snb :) aspon pro mne mnohem obtiznejsi
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MEDUZZA: 100 km jsem dal s obouma nohama, s jednou bych fakt nechtěl, za to s obouma jsem přijel a klidně bych pokračoval, naprostej láčes, pohoda.. ale se switchem to moc nesouvisí mi přijde, odrážim se obouma ale postoj mám pořád stejnej, prohazovat postoj z regular na goofy and vice versa jen kvůli odrážení obouma nohama mi přijde krajně zbytečný
    MEDUZZA
    MEDUZZA --- ---
    zdravím!
    mám dotaz totálního zelenáče: jezdíte na lgb i na switch?
    Na snb mi to zas tak velkej problém nedělá, ale na lgb se cítím jako totální kripl, když se chci odrazit druhou nohou...možná je to tím, že teď začínám, ale jak tu čtu o 100km výletech, přijde mi, že jednou nohou to člověk prostě neukope...? a pokud jo, jakej je rozdíl velikosti vašich půlek zadku? :D
    SENERY
    SENERY --- ---
    MIA_RSC: Nejlepší párty večer!
    MIA_RSC
    MIA_RSC --- ---
    Kozakov Challange 2012 official - shortcut
    IGSA Kozakov Challange 2012 official - shortcut
    http://vimeo.com/49702254
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    takže prodávám podruhé a teď již definitivně (naposledy jsem si prodej rozmyslel, ale jelikož jsem od té doby na tomhle prkně stejně nejezdil, nemá cenu aby to doma strašilo)
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Longboard Original Freeride 38" RC / České Budějovice ]
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    Mythbusters Jet Engine Skateboard - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=LPnHr_SxkRU
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    V práci dnes není co dělat, tak jsem prohrabal bednu s komponentama, který jsou +- na vyhození a poskládal z toho držák na foťák, abych mohl zdokumentovat nějaký ty spoty (do gopra hero 2 ani do ničeho podobnýho zatím nejdu, protože mě ta natáčecí mánie trochu unavuje, přesto bych chtěl českým jezdcům představit některé fajnové lokality) K věci:

    Použito: tlumič z marné lowend dvoukorunkové vidlice, na tom 2x odřezky řidítek specialized, na nich gripy specialized, řízlej nefunkční lowend plastovej pedál, zkroucenej a znovu částečně narovnanej chránič přehazovačky, pod americkou páskou schovaná část zámku ze sedlovky, pospojováno elektrikářskejma páskama a americkou, foťák v držáku spolehlivě fixuje paracordová šňůra (ani se nehne:)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    AUDIAC: No teda v prudsim kopci bys mel mit rozhodne tendenci jit spis dopredu!
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    AUDIAC: tuhle tendenci mám jen při shreddingu, ježdění v bordelu a po trávě, aby se mi nehryzly přední kolečka..třeba to máš daný tim, jaký máš prkno..jezdi tak, jak je ti to pohodlný a jak ti přijde, že máš nejlepčí stabilitu
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    GARFIELD: zatim jezdim jak posranej :) mam 44" pintail, takže místa na nohy spousta a tak si držim dost širokej stance jako na snb.
    SIMEC: v tucku chápu, že to jinak ani nejde, ale normálně (hlavně v "prudším" kopci) mám tendenci jít s váhou spíš na zadek jako bych jel v prašanu. možná za to částečně můžou ty supertočivý revenge, přijdu si jak na surfu/v hlubokym prašanu
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    AUDIAC: při bombingu v tucku máš celou váhu na přední ( http://www.lushlongboards.com/longboarding/racing-tuck-c-351_322_223_259_228.html ) když stojíš v pozici "jako na snb" tak při jízdě z kopce se mě osobně jede nejlíp když mám většinu váhy na přední a vzadu jen trochu, při freeridu a točkách a kravinkách to už pak záleží na tom, jak váhu zrovna potřebuješ, takže zase jak na snb..ale při jízdě z kopce určitě nikdy né většinu váhy na zadní .)
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    AUDIAC: asi zalezi na tom, co mas za desku a jakym zpusobem jezdis

    ja kdyz jedu na svym pintailu a delam kratky oblouky tak mam treba nohy hodne u sebe a vahu tak nejak na obou, kdyz delam delsi, tak to mam dost podobne snowboardu a nohy daleko

    jako to bombit rychle z kopce, to ti bohuzel neporadim :)
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    pitomej dotaz, ale přece: na který noze by měla spočívat váha? na přední jako na snb, nebo na zadní jako na surfu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam