• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    YNOR: mindless ne...projed si prosim diskuzi

    LOP4TA: co se tyka lozisek vic udela udrzba nez vychozi kvalita:-) pokud se teda bavime o 2 mesicich..kdyz budes 2 mesice prdet na keramiky za 2500 taky to nemusi rozdejchat:-)
    ESY
    ESY --- ---
    YNOR: pokud se koupit neco jetyho ale kvvalitniho :] imho nej varainta, sa3m jsem ji pri volbe prvniho prkna volil
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    YNOR: cena slusna ale prijde mi to docela divoka patka na zacatek zalezi co by jsi na tom chtel delat :) kamoska si koupila http://www.google.cz/....47008514,d.d2k&psig=AFQjCNHZBUFqfYEAY0SWdot1dERjM2lauA&ust=1369486907110749 a loziska odesli behem 2 mesicu.
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    YNOR: dobry docela akorat bych teda bral mekci kolecka ale jinak za tu ceno OK
    YNOR
    YNOR --- ---
    zdravím, sháním nějáký long do začátku na seznámení se hlavně atd....můžu pár objektivních recenzí zkušených ohledně tohodle prkna? či jiná doporučení.... dík
    Longboard MINDLESS Corsair Purple - Globalwear.cz
    http://www.globalwear.cz/longboard-komplet-corsair-purple/
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    DIK

    neco vyberu v sobotu na salonu snad
    LUCKY_MAN
    LUCKY_MAN --- ---
    SIMEC: Proto jsem psal to "z výroby" v uvozovkách ;-) Nicméně nechtěl bych panu Škrrr nějak uškodit, ale mám dojem, že původní majitelka ho kupovala jako nový komplet od něj. Ale je to jen pocit a ne fakt. Třeba kecám, každopádně díky za info, dám to do kupy s novejma většíma podložkama.

    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    SIMEC: To s tím zkracováním wheelbasi jsem nevěděl, užitečná informace. A ty v2 budou asi v pohodě, ty ohýbací problémy jsou známý a asi by je nevypoutli kdyby tam nebylo zlepšení.
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SNICKERS: calibery why not, jsou do v poho trucky, ale pozor na to, že zkracujou wheelbase (ve srovnání s jinými zmíněnými) může to občas působit problém co se týče wheelbitu u řady prken..v případě topmount desky je riziko teoreticky menší a určo bych se jich moc nebál! Paris..mám a problém nemám, o ohýbání jsem zaslechl, ALE, teď mají Verzi2, do těch bych šel osobně já, pokud bych chtěl Paris, já je mám rád ale je plno jiných skvělých trucků..osobně teď po zkušenosti s precisionama jsem se tak namlsal že nechci moc jinak, ale to samo platí jen pro push či dh prkna, při freeridu a freestylu je blbost ničit drahý trucky...randally souhlas, trochu out of date, beary jsou o ničem, pak stojí za zamyšlení ještě gunmetaly, moc fajnový trucky v cenový relaci do 2 kkč
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    LUCKY_MAN: nevím co máš za prkno, ale málokteré prkno pochází jako celek "z výroby", spíš to pak někdo doskládává.. pakliže si jede lnb byznys někdo, kdo dělá do včel, pak to může dopadat takhle..setkávám se s tím často, např opačně nahozené kingpiny v trucích a všelijaké další věci..občas se s tím setkávám i v práci, méně u kol, hodně často u koloběžek, které teď zažívají taky boom..bohužel je tomu tak.. tak víš aspoň pro příště, s novýma bushingama i adekvátní podložky
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    SGNLR: Šel bých být tebou do caliberů. Parisy mají problém s ohýbáním hangerů (nebo aspoň se mi to zdá), randaly jsou už podle mě celkem zastaralé (design nemění, jen barvičky hezky)... Zato calibery se jeví jako dost stabilní a možná i o něco univerzálnější než ty ostatní co jsi zmínil kvůli úhlu baseplatu (44 místo běžných 50, randal mají ještě 42 model), říkám univerzálnější proto, že se dají jezdit všude i na kopci, nejsem si jistý jestli 180kový parisy 50 budou tak držet při bombingu. Nebo si prostě vyber podle toho který jsou nejhezčí, takhle to myslím řešilo hodně začátečníků a vždycky to funguje (:
    LUCKY_MAN
    LUCKY_MAN --- ---
    SIMECESY: Tyhle podložky tam jsou nejspíš "z výroby" (prkno mám z druhé ruky), takže dobrá informace.Díky!
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    chystam se v sobotu na ten Salon teda(dik za upozorneni) a vemu desku bez osazeni s tim, ze me tam snad nekdo pouci a vyberu idealni trucky a kola.nejsem zadnej profik takze koukam po tech levnejsich sirsich variantach.jelikoz sem doted nemel jiny trucky nez 150mm paris(pride mi ze maj malej naklon a na tu vetsi desku sou evidentne moc uzky) a prd se vyznam tak me zajima zda je dle vas nakej zasadni rozdil v kvalite v tehle trech moznostech nebo neco co by me melo zajimat:

    http://www.longshop.cz/products/paris-truck-180mm-blue-set-2/
    http://www.longshop.cz/trucky/caliber/
    http://www.longshop.cz/products/randal-truck-rii-180mm-42%C2%B0%2c50%C2%B0-cerny-1-kus/

    mam tudle desku bez dropthru

    a chtel bych na to naky vetsi kola na ty prazsky rozesrany silnice a ucit se nakej freeride/street, zadnej rychlej downhill neplanuju, na to sem uz znicenej clovek dost:) i kdyz ta nove vyasfaltovana Jeremenkova co mam za barakem me teda laka...

    koukam ze maj na longshopu 25% slevy na setupy kol s truckama, sice nepisou jestli na jakykoli kombinace, ale asi by se vyplatilo to pokoupit tam se mi zda...

    dik za nazory
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    LUCKY_MAN: 1. podložky: máš špatný rozměr podložek, výměnou bushingů, pokud budou velké jako tyhle a nevyměníš podložky, akorát zbytečně zabiješ další urethan .) průměr podložek může být malinko větší než průměr bushingu v místě kontaktu, ale ne menší
    2. odpověď jednoduchá :) musíš vychytat moment, kde už neni vůle, ale pořád se točí..jde to..pokud to jde hůř, nech mini vůli jen ať se točí (opravdu mini vůli)..vyžaduje to častou kontrolu a dotahování..kdyby tě to nebavilo, kup ložiska s integrovanými středy spešl pro longboarding, př. seismic tekton (jsou na to lepší ohlasy než na biltiny)
    ESY
    ESY --- ---
    LUCKY_MAN: hlavne vymenit podlozky :]
    LUCKY_MAN
    LUCKY_MAN --- ---
    2 dotazy od lamy:

    Předpokládám, že takhle zaříznutá podložka v bushingu být nemá, tudíž můžu asi bushingy vyměnit, že...


    A jaké je pravidlo na utahování koleček/ložisek? Když to utáhnu tak, aby nebyla příčná vůle, tak se kolečka už moc netočí, když utáhnu tak,aby se kolečka točila volně, tak mají vůli. Nějaké pravidlo?
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    SIMEC: kdy kde je ten longboard salon simte?dik
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    Tak jsem tu cestu přežil, materiál se tak nějak chystám zpracovávat přes týden, video bude o něco později. Když budete mít cestu kolem, rád vás uvidím na longboard salonu v sobotu v Praze
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    jizda s vetrem v zadech

    CECKO
    CECKO --- ---
    Uz aby prestalo venku prset a mohl jsem jit testovat svoje dve novinky. Asi ze me brzo bude pujcovna .)

    ESY
    ESY --- ---
    SIMEC: supr, sleduju :] gogo :]
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    Po delší odmlce opět zdravím, doufám že jezdíte co to jde. Poprvé jsem se dostal ke kompu od té doby, co jsem vyrazil. Hlásím že objet republiku bych býval stihl i za tři týdny, takže si teď dávám pár dní minidovču v rámci tripu a dojíždět budu v naprosté pohodě a pomaličku, zbývá jestli 200km, na které budu mít šílených 5 dní. Těšte se na haldu fotek i nějaký ten video shot.
    JANINAKORALINA
    JANINAKORALINA --- ---
    Zdravim, potřebuju zjistit, jaký je nejvhodnější typ LB pro začátečníka, který se chce pohybovat klasika po městě a měří 181 cm. Podle čeho se vlastě určuje délka longboardu? Díky moc
    HEROLD
    HEROLD --- ---
    SGNLR: ve snowpanicu veeelkej vyber kol.. prislo mi, ze zrovna naskladnovali, kdyz sem tam vcera byl..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam