• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    YNOR
    YNOR --- ---
    prodá někdo long do dvojky? :)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    LOP4TA: no já ne :)
    ESY
    ESY --- ---
    SIMEC: ok apdejtnuto!
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    SIMEC: kdo to ma fotit prosimte :)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    Tak jelikož soutěžil jen Audiac, už to nebudu dál tajit .)
    Prkna pro léto 2013 jsou hotový. Víc fotek na nástěnce. (Bylo by fajn, kdybyste mne s updatem nástěnky následovali .) Jsem si jistý, že u mnoha z vás došlo ke změně setupů :)
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    SIMEC: jj vana jak ho*ado :D me archetyp prisel taky nezajimavej proto jsem ho vyradil. projizdel jsem 2012 best products tak jsem na these kola narazil. celkove tam byla spousta zajimavych veci. tezky se pro me zorientovat jelikoz je dneska takova kvanta produktu, ktere hlavne nemas ozkousene. ok diky za radu
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    LOP4TA: tenhle tvar chceš http://www.nelsonboards.com/images/mantaray/5.jpg .. to tě podrží
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    LOP4TA: neříkám že je archetype blbý prkno, ale já bych to nechtěl, absolutně nudnej tvar, řešil bys zarážky aby ti nesjížděla noha apod... za mě na tohle ten Nelson Mantaray... kola: zase záleží jestli chceš víc slidovat nebo víc gripu ve sjezdu.. vem THESE a máš od obojího trochu
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    SIMEC: SNICKERS: koukal jsem jeste po http://snowpanic.cz/1582longboard-komplet-comet-archetype.html
    ale nikdy jsem tenhle tvar nemel pod nohama tak netusim :) z nize zminenych jsem zkousel jen wolfa a musim rict ze slidy na tom sli paradne. A s tou rychlosti to bude v mezich neb kolena uz nejsou co byvaly. pripadne jeste tip na kola k tomu?
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    LOP4TA: A asi bych se fakt poohlídl po twintipu. Jestliže to chceš na slidy a jemnější dh tak se tyhle rakety (dost trefný označení imo) zas tak nevyplatí... čímž netvrdím že to jsou špatný prkna žejo to absolutně vůbec, jenom to je možná... možná prostě chceš něco jinýho a nevíš o tom ještě. (:
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    LOP4TA: No jak říká SNICKERS, tady je každá rada drahá, Wolfshark je klasika, Rayne a Comet taky.) v případě koupě takovýhle sjezdový raketky rozhoduje u každýho jezdce spíš konkrétní délka a wheelbase, co ti vyhovuje už třeba víš z minulosti, pokud ne, chce to vzít nějakej zlatej střed, nic moc krátkýho ani dlouhýho..někdo má rád mírnější konkejv, někdo pořádnej..to už je taky na osobní preferenci .. já bych osobně vzal tohle http://www.nelsonboards.com/mantaray.html ten tvar je úžasnej, navíc je to twintip takže na slidování imho o moc lepší
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    LOP4TA: nemůžeš si vybrat špatně
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ESY: samozřejmě že to řeší..ale né každej si chce poskládat kvalitní prkno ekonomicky :) radši předraženou prdlavku :)
    ESY
    ESY --- ---
    SIMEC: nahodou tohle resi desky na miru. od skrabala jsem si dohodnul dvar uchyceni trucku, nechal si od graficky nakreslit grafiku a tadaaa vysledek byl hotovej deska za 2.2K a je to pecka :]
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    SIMEC: holt jiná logika. já to mám podobně, zase na druhou stranu oni asi nechápou nás, že cpeme prachy do tohodle a kupujeme třeba džíny pod 5 :) a teď kdo je větší magor :D
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ESY: ano, protože lnb jde do módy a plno lidí je třeba i nosičů, jako to bylo se skejtem, když jsem byl malej..někdo jezdil jakože jezdil, jinej nosil :)

    AUDIAC: design - pak se ale samozřejmě nedá takovým lidem radit při výběru prkna..teď jsem něco podobnýho řešil v diskuzi na lidech..že prej design nic moc a kdesicosi..kdybychom tu měli design stavět na úroveň funkce a zahrnovat ho do kritérií při výběru, tak by diskuze neměla být "odborná" .. za sebe, možná trochu arogantně, nekoupil bych si longa pod 6, nekoupil bych si kolo za 15, ani za 20, ani za 25..nejsem tak bohatej, abych si kupoval kšunty na kterých v prvních měsících budu měnit základní komponenty.. a i když se odprostim od všeho, tak nebudu podporovat masovky..radši budu podpaží nosit kvalitní pěkný prkno než nějakej skoro supermarket
    ESY
    ESY --- ---
    AUDIAC: jako jo, kazdymu co jeho jest. Rekl bych ze diskuzi na tema mindless je na internetu vice nez dost. pokud nekdo opravdu nechce dat o par korun vic za neco slusnejsiho. Proc ne, kdyz se podivame kolik tech mindlessu je tak se uz hodne kupcu naslo, jinak by tu nebyly.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    Je důležitý odprostit se od toho, že jezdíte často, rychle, agresivně. já měl podobnej boj s přítelkyní a jejím kolem. sám mám svoje kolo dražší jak auto a když si ona kupovala kolo, tak za něj nechtěla dát víc jak 13 tisíc.
    Pořád jsem jí hnal vejš a vejš, ale jí je prostě jedno, že to nemá kotoučový brzdy, je to osazený nižší řadou řazení a vidlice je základ. ona na něm vyjede jednou za měsíc/dva na krátkej vejlet a je jí, cituji: "úplně u prdele, že je to o půl kila těžší a že mi nejde zamknout vidle". a kupodivu je s ním spokojená. i když jela i na několikanásobně dražších kolech...

    jinak ono těch ojetejch longů není na trhu zas tak moc, aby si člověk mohl nějak extra vybírat - navíc, když rekreačním jezdcům jde často víc o design než o kvalitu ložisek ;)

    *nejsem nijak spojenej s dealerem Mindless ani s nikym jinym v longboard odvětví, abyste nemysleli, že tady za někoho lobbuju :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam