• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    prihodim moji zkusenost s wdckem... po namazani jede pekne a jde to velmi rychle do prdele... je tedy nutny to tam lejt porad.. To delal kamos na klasickem skejtu necelou sezonu nez loziska uplne vypovedeli funkci a nic jim uz nepomohlo... PO jednom namazani wd a po uplnem vycisteni a namazani speed creamem jede temer stejne jako predtim. Za mne tedy wd urcite ne... pouze v nouzi a a pri prvni prilezitosti vycistit a promazat necim normalnim...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ELESDY: wd40 je super věc, bohužel se rozmohlo její používání pro všechny účely a to je samozřejmě špatně
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    Huh. No to doufám že mi to tam Tomáš nestříkal taky (: Servisoval mi to tam totiž jako pokaždý co přijdeš.
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    WDčkem ne!!! Pozor, WD40 po určitý chvíle celkem rozesere ložiska. Dobře známý fakt, dohledej si o tom něco...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ELESDY: wdčko je klasika, nicméně mrňavý lnb ložiska se daj čistit a mazat sofistikovaněji:) speedcream stojí lehce nad 100 a s tim dávkováním 1-2 kapky na ložisko ti vydrží taky velmi dlouho..čistit se dá téměř zadarmo
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SNICKERS: neni to ideál.. příkladem budiž klasika speedcream od Bones
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    A teflonový olej ve spreji? To je nízkoviskózní? Já tím teda mažu a celkem to jede. Jednou za čas naložím do líhu potočím profoukám nechám vyschnout, pak nastříkám...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MAJDULE: citace sebe sama
    "1. pořád lepší perfektně čistý suchý ložiska, než zadělaný a promazaný sebevíc (potvrzeno nejen zkušeností, ale také třeba debatou se špičkovými slalomáři)
    2. imho nejlepší, nejjednoduší a nejlevnější způsob, jak ložiska perfektně na 99,9% vyčistit (dle rady pana Kňažka z firmy Tobex, jejichž keramická ložiska objela po obvodu ČR a stále perfektně slouží), je sundat krytky a jednoduše je vyvařit ve vodě v nějakém starém hrnci..všechen bordel vyplave! Osobně je předtím ještě protáčím pod horkou tekoucí vodou.. to samé pak dělám po prvním vyvaření a projistotu je pak vyvařím ještě jednou. Pak je důležité nechat ložiska pořádně vyschnout..po této proceduře se ložiska musí točit naprosto hladce. Je možnost dát 1-2 kapky nízkoviskózního oleje např klasika od Bonesu. Mám ložiska u kterých to dělám a mám ložiska která jedu čistá a na sucho a točí se perfektně."

    ..vyčisti jak chceš, ještě tomu někdy pomáhám starým zubním kartáčkem..mazat buď nízkoviskózním olejem nebo vůbec..na suchý ložiska se ti nebude chytat tolik bordelu.... v momentě kdy už se špatně točí kolečko, často to maj ložiska za sebou (kolečko na ložisko působí velkou pákou..když ani tahle páka nestačí k tomu aby se kolo točilo, je to špatně..tohle ložisko pak rukou nemusíš rozpohybovat vůbec..může a nemusí to jít zachránit), každopádně je pro ložiska smrtící jezdit s nimi od doby, kdy se byť jen malinko zhorší točivost
    MAJDULE
    MAJDULE --- ---
    Dotaz, jak se čistí ložiska a čím? Začala jsem skřípat a některá kola se méně otáčí. Má domácnost vlastní přípravky jako KONKOR 101 (mazací a konzervační olej), arva (čistič motorů) a Chain lube spray (adhezní mazací sprej na řetězy), můžu něco z toho použít? Poraďte prosím nezkušenému děvčeti :))). Díky!
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    taky mam problem to vratit... :( mam freerides centerset tusim 81a.. dam 180 i zpet ale vzdycky mi to tam sklouzne nebo zastavim no... asi malo treninku a mala rychlost... :) no a se standupy situace temer stejna... budto 180 nebo 90 a vejlet na silnici... parkrat se mi povedlo ustat nedotocenou 180 standup a vznikl takovy speedcheck ale to se neda uznat ani z toho mit radost :D
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    AUDIAC: vymenim za fireball 84a jestli chces a nemas je moc ojezdeny, ty jsou na me zas moc tvrdy ;)
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    FLOE: jede jako drak dosival jsem ted druhou rukavici tak musim natrenovat slidy na obe strany :) a co noha?
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    AUDIAC: me se podarilo utrhnout i http://www.snowboard-zezula.cz/kolecka-sector-9-race-69-red/pn-41877 i za docela male rychlosti. a to jsou offset. spis uz mi to pak nejde vratit
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    SIMEC: mám tam fireball 81a a ony se i utrhnou, ale při tý rychlosti-nerychlosti to moc neslajduje :)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    AUDIAC: víc záleží na tom, jaký konkrétně máš kolečka, než na tom, jak jsou tvrdý..mám slidovací 78a landslidy nebo ještě klouzavější 80a morongy, oboje kloužou moc hezky
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    SIMEC: já jsem zacyklenej ve svym problému: bojim se jezit rychle, protože neumím slidovat a neumím slidovat, protože nejedu dost rychle :D a taky mam asi aktuálně měkký kolečka...
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    SIMEC: njn dlouho sem tam u vas nebyl :D
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    LOP4TA: chce to udělat si vejlet :)
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    SIMEC: prave solidni rychlost je potreba... kdybys videl jak je hradec placatej :D to je za trest
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    LOP4TA: tak stačí běžná silnice (na úzkých stezečkách a cyklostezkách můžeš lehce sjet ze silnice když se to teprv učíš) s dobrý povrchem a aby to bylo poměrně z kopce, respektive chce to jet poměrně rychle aby ses to naučil v pohodě vracet:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam