• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    GANCARCIK
    GANCARCIK --- ---
    ESY : je to preklizka, a posledni vrstva strukturovana.. nastrikana ve zlate metalize :)
    ESY
    ESY --- ---
    GANCARCIK: vypada jak kdyz si doma uriznul kus linky :D
    GANCARCIK
    GANCARCIK --- ---
    tak hotovo.. pruhledny grip neni zas tak pruhledny :D:D



    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    CHORBON: no ono jde o to, aby mu to koleno po několika letech WD lázně třeba neodpadlo... :)

    tak jsem se dneska pokoušel vrátit nějaký slidy a pokud jdu přes cca 45°, což je prakticky k ničemu, tak už se mi to zpomalí moc a už to nestihnu vrátit zpátky. jaká cca rychlost je potřeba, aby se to nezastavilo úplně? kolem 30km/h? 50? nebo víc? nebo možná dělám blbě to, že se málo zapřu rukou. jakou část váhy tam zhruba dáváte?
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    AUDIAC: hele ale pomaha mu to takze je rad ze ho proste neboli koleno :-)
    PAJAOVA
    PAJAOVA --- ---
    Kamaradka se zbavuje:
    Longboard Meatfly Dudes Bible 108 cm- black/red
    Prodám na podzim koupený, téměř nejetý long. Vyrobený v souladu s životním prostředím! Rozměr desky: 42,5" x 9,25" Trucky: TRACKER fast truck šíře 180 mm Ložiska: každé kolečko 2x Z608 Kolečka: průměr 70mm, šíře 5cm, tvrdost 83A
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    ELESDY: třeba to, že je to hrozná chemie? která je určená pro průmyslový použití a bez jakejchkoli lékařskejch atestů?
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    wut
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    Maze kolenooo :D :D nene
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    mazu wdckem 2 roky a no problema
    vzdycky vyndam loziska a namocim je, necham pres noc vyplavit sajrajt
    a je to v cajku
    kolega si tim maze koleno a hrozne mu to pomaha
    takze nevim co u vas znamena jde to rychle doprdele
    ale podle me to funguje normalne
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    prihodim moji zkusenost s wdckem... po namazani jede pekne a jde to velmi rychle do prdele... je tedy nutny to tam lejt porad.. To delal kamos na klasickem skejtu necelou sezonu nez loziska uplne vypovedeli funkci a nic jim uz nepomohlo... PO jednom namazani wd a po uplnem vycisteni a namazani speed creamem jede temer stejne jako predtim. Za mne tedy wd urcite ne... pouze v nouzi a a pri prvni prilezitosti vycistit a promazat necim normalnim...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ELESDY: wd40 je super věc, bohužel se rozmohlo její používání pro všechny účely a to je samozřejmě špatně
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    Huh. No to doufám že mi to tam Tomáš nestříkal taky (: Servisoval mi to tam totiž jako pokaždý co přijdeš.
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    WDčkem ne!!! Pozor, WD40 po určitý chvíle celkem rozesere ložiska. Dobře známý fakt, dohledej si o tom něco...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    ELESDY: wdčko je klasika, nicméně mrňavý lnb ložiska se daj čistit a mazat sofistikovaněji:) speedcream stojí lehce nad 100 a s tim dávkováním 1-2 kapky na ložisko ti vydrží taky velmi dlouho..čistit se dá téměř zadarmo
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    SNICKERS: neni to ideál.. příkladem budiž klasika speedcream od Bones
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    A teflonový olej ve spreji? To je nízkoviskózní? Já tím teda mažu a celkem to jede. Jednou za čas naložím do líhu potočím profoukám nechám vyschnout, pak nastříkám...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    MAJDULE: citace sebe sama
    "1. pořád lepší perfektně čistý suchý ložiska, než zadělaný a promazaný sebevíc (potvrzeno nejen zkušeností, ale také třeba debatou se špičkovými slalomáři)
    2. imho nejlepší, nejjednoduší a nejlevnější způsob, jak ložiska perfektně na 99,9% vyčistit (dle rady pana Kňažka z firmy Tobex, jejichž keramická ložiska objela po obvodu ČR a stále perfektně slouží), je sundat krytky a jednoduše je vyvařit ve vodě v nějakém starém hrnci..všechen bordel vyplave! Osobně je předtím ještě protáčím pod horkou tekoucí vodou.. to samé pak dělám po prvním vyvaření a projistotu je pak vyvařím ještě jednou. Pak je důležité nechat ložiska pořádně vyschnout..po této proceduře se ložiska musí točit naprosto hladce. Je možnost dát 1-2 kapky nízkoviskózního oleje např klasika od Bonesu. Mám ložiska u kterých to dělám a mám ložiska která jedu čistá a na sucho a točí se perfektně."

    ..vyčisti jak chceš, ještě tomu někdy pomáhám starým zubním kartáčkem..mazat buď nízkoviskózním olejem nebo vůbec..na suchý ložiska se ti nebude chytat tolik bordelu.... v momentě kdy už se špatně točí kolečko, často to maj ložiska za sebou (kolečko na ložisko působí velkou pákou..když ani tahle páka nestačí k tomu aby se kolo točilo, je to špatně..tohle ložisko pak rukou nemusíš rozpohybovat vůbec..může a nemusí to jít zachránit), každopádně je pro ložiska smrtící jezdit s nimi od doby, kdy se byť jen malinko zhorší točivost
    MAJDULE
    MAJDULE --- ---
    Dotaz, jak se čistí ložiska a čím? Začala jsem skřípat a některá kola se méně otáčí. Má domácnost vlastní přípravky jako KONKOR 101 (mazací a konzervační olej), arva (čistič motorů) a Chain lube spray (adhezní mazací sprej na řetězy), můžu něco z toho použít? Poraďte prosím nezkušenému děvčeti :))). Díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam