• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    SCHEEZE: myslimsi pravy opak ale to sem uz psal takze se o tom asi ne smysl dohadovat... speedring opravdu neni podlozka z zelezarstvi a kingpin normalni sroub.


    HONZINFLICEK: to jo :D co to byli za lozisko a jak stare? Kamos nedavno takhle svliknul kolecko z trucku ale dobre to dopadlo nastesti :)
    HONZINFLICEK
    HONZINFLICEK --- ---
    Vcera se mi rozletelo lozisko, v 0 km/h lucky jak prase :-D
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    MAFIRE: staci vedet co presne potrebuji a i v kvalitnim zelezarstvi se to najde. Podlozka se nemusi nutne jmenovat speed ring a sroub kingpin a byt za desetinasobek. No offense, taky nakupuji spis ve specialkach ;-) Kazda soucastka ma nejake vlastnosti a z nekteryh nelze slevovat ale v podstate to vyrabi stejna tovarna jako jine srouby, jen clovek musi vedet kde se to da sehnat.
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    Na longa nakupovat veci v obchode s longama.. ma to svuj smysl. Srouby z zelezarstvi maj hrubsi zavit takze se povoluji. Navic vlivem vibraci a narazu trucku ti muzou popraskat a to v rychlosti nechces... klidne pouzij srouby z klasik skateshopu...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    HONZINFLICEK: lnb eshopy to maj snad všechny .) jmenuje se to speedring
    např: http://www.longboardshop.cz/produkt/bear-speedrings/
    HONZINFLICEK
    HONZINFLICEK --- ---
    Asi by jim to mohlo ulevit.... Jo kdyz se tady resi ty mensi soucastky, povedlo se nekomu z vas nekde koupit ty podlozky co sou mezi loziskem a matkou/loziskem a truckem? Vcera mi bylo v zelezarstvi receno, ze to neni podlozka, nybrz ,,presny vymezovaci krouzek,, a ze neni a nebude. To uz je asi treti misto, kde jsem se po tom ptal...
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    HONZINFLICEK: doporučuju použití tohoto typu podložek (při kombinaci s "obyč." šroubama) http://www.kutil.eu/...p/spojovaci-material-a-kotevni-technika/podlozky/podlozka-s-gumouocel-zn.html .. neni to sice designovka ale trochu svý práce to udělá
    HONZINFLICEK
    HONZINFLICEK --- ---
    Mě u šroubů z železářství vždycky odletovaly ty hlavičky při drop-thru zavěšení (třeba dvakrát do měsíce), teďka mám rok pořád ty samý na top-mountu a na pohodu :)
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    Klasický šrouby co koupíš u nás v železářství (třeba typ m5, tušim) vyžadují mnohem menší matičku, než je (americkej?) standard u sk8 a lnb šroubů. Fungovat to funguje a držet to drží. Sám to na jednom prkně mám, ale spíš z nouze, protože jsem je potřeboval narychlo. Nejsem si taky jistej (a musim to konečně změřit posuvkou - udělám zítra v práci), jestli i samotná tloušťka šroubů není náhodou o něco větší u těch "skejtovejch". Lepší je zkrátka dát tam šrouby co tam mají být:) To je moje rada. Když je budeš kupovat v železářství, držet to bude (rozhodně kupuj, když už, tak pevnostní, jinak se ohybaj), ale dělal bych to až v krajním případě. Stovku za vhodný šrouby se vyplatí investovat.
    BELO
    BELO --- ---
    SIMEC: trochu blbá otázka, ale ty šrouby asi nejdou koupit v baumaxu, jak jsem si to naivně představoval, viďte? ptám se kvůli tomu svému projektu níže.
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SIMEC: to mi přijde jako nejmenovaný propíraný eshop co jsme tu řešili se stuem :D
    SIMEC
    SIMEC --- ---
    Jelikož mě dnes velmi pobavil jeden eshop, pochlubím se i Vám (jméno říkat nebudu, protože mě loni částečně zasponzorovali)

    objednáno mimo jiné: šrouby s půlkulatou hlavou 31 + 37 mm.

    po nepotvrzené objednávce, váznoucí komunikaci a dalších peripetiích dorazily s nemalým zpožděním:

    šrouby sice půlkulaté, leč 24 mm (tudíž k ničemu)
    šrouby nejen že až moc dlouhé, ale s úplně jinou, rovnou hlavou (44 mm)

    LOL
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    Google/obrazky: drop thru riser
    Ty to das samo z druhy strany... misto podlozeni to bude zpevneni
    BELO
    BELO --- ---
    MAFIRE: jak to vypadá pls?
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    Dejte tam podlozku pro drop thru na vystuzeni.. uz sem videl i kovove nekde
    HONZINFLICEK
    HONZINFLICEK --- ---
    BELO: Tak to vyzkoušej, pokud ti vrstvy na patkách jakš takš držej u sebe. Jestli nemáš 148 Kg tak by to snad mělo držet :) Nejsem teda žádnej inženýr... :D
    BELO
    BELO --- ---
    HONZINFLICEK: no na ty rozskenutý patky jsem se právě chtěl zeptat :) taky jsem z nich lehce nervózní, kor když ta moje deska vypadá jak vypadá...
    na druhou stranu by se mi takovej malej drop-thru shlongboard docela hodil :)
    HONZINFLICEK
    HONZINFLICEK --- ---
    BELO: Jako asi v pohodě, nevim jak to drop-thru, příjde mi, že to tu desku dost oslabí, nadruhou stranu, přibude flex, kterej ty skejtový desky nemaj... :) Osobně bych to jen namontoval na patky, tak jak to je na fotce co sem postnul, v případě širších treků by se asi hodil i ten výřez pro kolečka... Jen ta rozfiknutá patka mi tam prostě nesedí...
    HONZINFLICEK
    HONZINFLICEK --- ---
    BELO: Kámoš jezdil celkem dlouhou dobu uplně v pohodě na tomhle (uplně v levo), celkem funkční to bylo :)

    BELO
    BELO --- ---
    HONZINFLICEK: no a co si myslíš o té "obřezané" desce z toho linku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam