• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    ESY
    ESY --- ---
    KEVIN182: napis co si predstavuje ze na tom chce delat :D
    ono po mesici se stejne clovek rozhodne delat uplne neco jinyho, ale aspon muzem napovedet. Jinak dalsi dobra varianta je najit nekoho kdo ma prkno nebo vic lidi a vyzkouset si je. Od toho se da dobre odpichnout.
    SVATY
    SVATY --- ---
    KEVIN182: At si přítelkyně vybere desku, která se jí líbí a neomezuje se na komplety, treky a kolečka kupte na LB bazaru. Treky Calibery, Parisy, Beary, Atlasy a u koleček to je snad ještě větší alchymie než u těch desek :D Klidně napiš do pošty a pokusím se poradit, ale jako základ je aby přítelkyně věděla co chce s tím prknem dělat... co se desek týče je tady možnost Mayhem longboard, mám od nich těd naprosto luxusní fošnu za 1250.. https://www.facebook.com/MayhemLongboards?fref=ts . Když k tomu koupíš jetý kolečka a treky tak se se vším všudy dostaneš na 3K a budeš mít kvalitnější komplet než kdejakej čínskej shit..
    Jen pro představu co mi za ty prachy udělali
    SVATY
    SVATY --- ---
    KEVIN182: Hele longboard na ježdění je takovej dost širokej pojem, na ježdění jsou všechny, no bohužel vlastně ani to ne... Každopádně do města jako dopravní prostředek bude chtít něco kratšího s patkou. Na druhou stranu znám spoustu lidí co si koupili longec jako dopravní prostředek, ale neznám nikoho komu by to tak zůstalo, bud je to chytlo a začali slidovat, hrotit downhil atd. takže za pár měsícu od koupě pořizovali nový prkno protože na tom prvním "do města" šetřili a stálo za hovno... nebo se na to uplně vysrali, protože nejezdili dost a neměli na prkně dostatečnou stabilitu ani na to aby s ním mohli jezdit po městě.. Jo pak jsou tady nosiči, ale ty se řadí do druhý skupiny, nošení je taky za chvilku omrzí...
    Každopádně investice do nějákýho drop thru (Treky skrz desku kvůli stabilitě) s patkou (kvůli městu) by asi mohla bejt taková schůdna varianta. I když drop thru má zase větší Wheel base (kolečka dál od sebe) než top mount (treky ze spodu desky, ne skrz) takže to ve městě míň točí. Každá deska má svý pro a proti no :)
    PS: Sry za ty závorky pokud pojmy znáš, ale předpokládám, že ne.. radši vše vysvětlím ;)
    KEVIN182
    KEVIN182 --- ---
    DEFECTED: ok, díky, napíšeme tam :) a pls nějaké konkrétní tipy pro začátečníci / mírně pokročilou? ;)
    DEFECTED
    DEFECTED --- ---
    KEVIN182: ..za tu cenu zoženieš určo niečo lepšie! obrat sa na FB: LONGBOARD CZECH SOCIETY,alebo Longboard Bazar !
    KEVIN182
    KEVIN182 --- ---
    Zdravím, přítelkyně si chce pořídit longboard na ježdění. Jezdila kdysi trochu na skatu, ale profík to není. Líbí se jí tenhle:

    Serpentagram | Goldcoast | Skateshop XRIDE.CZ - online obchod / snowboard shop / skate shop / hiphopshop
    http://xride.cz/vyrobek/?nazev=Serpentagram-&vyrobek=149100&kategorie=1486

    tak jsem slíbil, že se zeptám, čemu se vyvarovat atd. Díky moc :)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    JATRO: to je prvni prkno na kterym mi prijde ze by meli smysl ty blatniky :)
    STU
    STU --- ---
    AUDIAC: ma ve predu kartáček :D
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    JATRO: a dává si svinskýho majzla na jakýkoli kamínky po cestě :)
    JATRO
    JATRO --- ---
    na tohle jsem narazil a nestačil se divit :-) prej na tom zatáčí přes tail...


    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    ujala bych se trucku 150mm, kdyz by je nekdo chtela treba hodit do popelnice, nebo vubec nemel tuseni na co ze si je poridil.]
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SKADUWEE: haha, tak budu taky asi rezat...akorat ja si muzu udelat tak maximalne split-longboard. dneska jump z hodne vysoky bus zastavky na silnici (cca 30-40 cm) a ruplo to mezi truckuma presne jak jsou diry na srouby. takze v pristi dire necham podvozek, rachta to jak hovado :/
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SKADUWEE: Taky bych si to po sobě mohl přečíst :) budů místo bodů :D ma místo na a podobně.
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SVATY: Je to trochu složitější. Klasická počítačová grafika, se dělá v 72 dpi (budů na palec). Monitoru to stačí. Tiskárně ale ne. Z vlastních zkušeností vím, že ma tu desku stačí kolem 200 dpi a převod dpi je zhruba takový že kolikrát dpi zvětšíš, tolikrát se ti zmenší tisknutelná velikost.

    Pokud budeš mít tedy něco v 72 dpi a chceš aby to bylo tisknutelné, tak potřebuješ tu grafiku mít zhruba 125 x 416 cm aby výsledný potisk (při 300 dpi) byl 30 x 100 cm
    Nejlepší je prostě grafiku pro tisk vytvářet v požadovaném formátu a zároveň v 300 dpi.

    Doufám, že jsem to napsal pochopitelně.
    SVATY
    SVATY --- ---
    SKADUWEE: Dobrá, návrhů mám sposutu a tohle je první věc co mě napadla :) Nikdy jsem nic do 300 Dpi nepřeváděl, ale předpokládám, že to zase tak náročný nebude a aspoň se naučím něco novýho, kdyžtak bych se ozval. Dík :)
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SKADUWEE: hod mi kontakt do posty, traba vam nekdy dam nejakou zakazku
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    VOJTEK: Tak bohužel máme na ripu počítadlo s tím že to u počtu tisků ukazuje i grafiku, takže kdyby to šlo bez toho ripu, neřešil bych to. Okecat ale že to byl zkušební tisk popřípadě zmetek půjde blbě :)
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SKADUWEE: tyvole selfksefty za dvekila konzultovat s vedenim, tam nechtel makat :D
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    SVATY: proc ne, na desku imho dobry...akorat mu napis, ze nechces plakat ale jen elektronicky v 300 DPI pri vejsce 100 cm a mas skoro hotovo. fotku desky pak pls sem
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SVATY: Když mi dodáš grafiku, budu schopný to udělat cca za 250 + poštovné. Cena je orientační. Ještě bych to musel probrat s tiskařem a asi i s vedením :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam