• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SKADUWEE: Proto neumím jezdit goofy, protože pravý stehno už mám zvyklý a udržím na něm rovnováhu ale to levá pokulhává :/ Musím hodně cvičit! :D
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    SKADUWEE: A teď si představ, že v týhle poloze, kdy přední nohu budeš mít v úhlu jako při jízdě, budeš pushovat. To prostě nedáš*

    MOODYCAT: Dřepy. Rovnováha je ve stehnech. Tedy aspoň při pushingu.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SKADUWEE: Díky moc za tipy :). Právě u mě každý přešlápnutí znamená ztrátu stability :D. Chce to trénink, no :).
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    MOODYCAT: Tak hlavně budeš potřebovat sílu ve stehnech. Ano je to tak. A je několik způsobů jak pushovat.
    Když naskočíš na prkno stojíš bokem, protože máš pak větší váhu (a větší plochu bot) na to nakláňět se (tlačit botama) na jednu či na druhou stranu a tím zatáčet. Proto je lepší mít při jízdě obě noho mezi 50-90 stupni s délkou prkna. Prostě máš větší páku. A teď si v týhle poloze, kdy přední nohu budeš mít v úhlu jako při jízdě pushovat. To prostě nedáš. No a toho přešlapování bude víc. Jedeš rychle, je tam prudká zatáčka, potřebuješ aby prkno víc zatočilo, tak si stoupneš patou / špičkou víc na kraj desky a tím jí víc ohneš. A tak dále. Po chvilce si ale zvykneš a nepřijde ti ani že přešlapuješ. Už to začneš dělat automaticky. Při driftech to samý a teď se podívej na tohle video :D
    FUN IN THE SUN
    https://vimeo.com/50876052

    Uvidíš tam jak nohy za každý situace kromě tucku (to je sjezdový postoj) makaj a makaj a tlapkaj po desce.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SKADUWEE: Jo, je to fakt s tím přešlapováním, já jsem si studovala nějaký videa na youtube a jestli to správně chápu, tak když pushuješ, tak máš přední nohu podélně, resp. po směru jízdy a vždycky ji pak pootočíš jako do 45 stupňů, žejo. Což mně teda přijde otravný, jak furt otáčím nohu sem a tam, tak ztrácím rovnováhu, musím to pilovat :D.
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    MOODYCAT: Když nebudeš jezdit v traktorech, ale v normálních skejtovích botech, tak se ti tam ta noha položí celá. Neboj :) Hlavně když jedeš pořád přešlapuješ, pokud nejedeš sjezd, pořád upravuješ pozici chodidel podle toho jak a kam potřebuješ jet.
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    MOODYCAT: chodidlo se spis trochu prohne podle konkavy. i na rovine se hodi, i kdyz tam kvuli tomu primarne neni. pri prejezdu jakykoli nerovnosti nebo sjezdu z obrubniku pomuze ustat nohou na spravnym miste
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SKADUWEE: Děkuju :). Jen k tý konkávě - jaktože to drží nohy na místě, když tímpádem je ta noha v kontaktu s prknem při rovné jízdě jenom na těch hranách? Jasně, do zatáčky a na slidy to chápu, ale na rovině to efekt nemá vlastně žádný, chápu to správně?
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    ESY: Tak já se dopravuji na prkně každý den a téměř kamkoliv, takže napushováno mám dost a na topmount jsem si zvykl během chvilky. To přijde a nejvíc jsem zatím jel asi 15 km... Pak si mě STU vyzvedl, protože jsem ten kopec v Žiželicích už po svejch nedal :D
    ESY
    ESY --- ---
    SKADUWEE: ono natrenovany nenatrenovany, kdyz pushujes 30km tak bys dal za doubledrop vse co mas:D
    Ja jsem stim "marinakem" byl spokojenej ale stvalo me ze to bylo uz docela dlouhy a nemelo to patku, takze chodniky atp sem musel ject stylem, grind it all!:D

    U toho novyho jsem jeste otocil trucky do mensiho uhlu a ma to W konkavu takze vsechno jinak. Ale vcerejsi pojezd uz byl docela prijemnej, a jeste parkrat a budu si snim alespon trochu jistej.. Nejvetsi joke byl footbrake na tom novym prknu jak je to topmount:D tak jsem dal nohu do vejskykde jsem byl zvyklej, a byl jsem porad x cm od zeme :D
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    ESY: To uplně znám. První prkno jsem měl pintail a nebylo to vůbec pohyblivý. Pak jsem měl něco jako máš toho mariňáka. To už bylo hravý. Teď mám topmount, tvarově v podstatě Loaded Tesseract, jen je to těžký jak svině a jsem nejspokojenější. Nohy už mám natrénovaný na push, takže mě neva že to je topmount navíc mám mikrodrop před truckama a prostě to prkno se mě ani nepustí a dělá co chci :D Jen to co chci ještě neumím :D
    ESY
    ESY --- ---
    SKADUWEE: hlavne je to uplne neoc jinyho nez jsem byl zvyklej :D prvni den jsem si na tom pripadal jak kdybych jel poprve:D
    SKADUWEE
    SKADUWEE --- ---
    MOODYCAT: Hammond, Atom, Voltage, Reaper, Tempish, Mindless. Všechno jsou to velkovýroby z číny. Desky nebývaj z pravidla tak špatný, ale podvozky mají problémy. Jsou špatně vylitý, rychle se ohejbaj, dřív praskaj. Jestli tam máš ty trucky a kolečka, co jsou tam napsaný, tak klasika no name litý trucky v číně s logem. Ale která firma tohle dnes nedělá. Deska ti možná i vydrží dýl než podvozek. Já měl celkem štěstí, když jsem si kupoval první čínu, že i ty trucky byli celkem dobrý napodobeniny Caliberů :)
    Jinak jak už psal Esy. Nemá to drop, takže máš těžiště výš a bude se ti hůř pushovat. Kola velikostí celkem OK do města, ale i docela tvrdy. Což si nemyslím, že je nějak extra na škodu :) Ale může se stát, že ti v zatáčce trochu ujede zadek. Ložiska půjdou asi jako první k výměně :( Uprostřed to máš ohnutý a říká se tomu konkáva. Ta ti pomůže udržet nohy tam kde máš, i když pořádně zaberš v zatáčce.
    Na cestu po městě celkem ok. Slidovat na tom půjde taky. Nepouštěl bych se moc do rychlých jízd. A chodil bych do stromovky. Nevím jak je to tam teď ale dřív u Šlechtovky lítaly hromady longboarďáků a ček a tancovali si na rovinkách.
    Jo a jinak měl jsem 75 mm kolesa 79a a byl to úžasnej pojezd i po Pražké dlažbě :) jen mě trochu vrněli nohy :D
    Jinak jestli jsi to koupila u Honzy, tak si nikam nelep nálepku honzovy-shitboardy, nebo tě CZ komunita rozkouše.

    ESY: tyjo to nový už vypadá k světu :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ESY: Jojo, já jsem nechtěla používat tyhle výrazy, aby to nevypadalo, že začátečník machruje :D. Díky moc.
    ESY
    ESY --- ---
    MOODYCAT: jj trucky se tomu podvozku rika :D
    dira v deste a upevneni trucku zezhora je drop thru
    a dropnuta deska je dropnuta deska nebo vlastne snad drop down.. :D
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ESY: Double drop je, že to má to, na čem jsou kolečka (sorry za noob výrazy) skrz tu desku a ještě je ta deska snížená, žejo?
    ESY
    ESY --- ---
    MOODYCAT: ckoliv v double dropu pro tebe bude supr.
    niz zemi >> prijemnejsi push
    nizsi teziste >> lepsi stabilisa
    mekci kola >> prijemnesi feel na posranym povrchu kteryho ma praha ranec..
    rovna hrana kol >> lepsi prilnavost / obla hrana >> lip to urves do slidu
    kratsi prkno >> lepsi manevrovatelnost na min mista, ale zas to neni tak ze by se s 40kou nedalo klickovat jak myska, jen to chce vic cviku :))


    Pokud ma nekdo jinej nazor kldine me opravte.
    ESY
    ESY --- ---
    MOODYCAT: ja driv jezdil denne pak obcas a ted tak 4x mesicne. Budu muset vic, protoze jsem zjistil ze na kopci si nejsem vubec jistej :|
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ESY: Jj, můžem zajít, ale až si u toho nebudu připadat jako mentálek :D. Po státnici chci denně trénovat, abych se zlepšila a získala víc jistoty.
    Je mi jasný, že s přibývajícíma zkušenostma se právě mění i nároky, takže jsem si jistá, že časem budu chtít víc :).
    ESY
    ESY --- ---
    MOODYCAT: nekdy dej vedet a muzem pojezdit.. Ja mam treba 2.5 prkna a muzu rict ze pri porizovani prvniho jsem si myslel ze vim co chci a behem mesice se to zmenilo a v prubehu casu se to meni porad. :)

    fotky snad jen linkem..
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/42255777/lb/IMG_0167.JPG
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/42255777/lb/IMG_0164.JPG

    moje obsese zelenoou barvou je vsem jiz znama :D
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ESY: Tak tím, že u mě je to momentálně spíš o tom nezabít se a popojet kousek po rovince jsem si primárně vzala něco, z čeho jsem hned v obchodě nespadla a vzala jsem ho čistě z pocitu :D. Jo, fakt je, že našlapu se dost, to už jsem si všimla :D.
    To "nekomentovat" jsem spíš myslela ve smyslu, že často se lidi na něco ptají a odpověď dostanou na něco jiného, například "jak mám ve Windows udělat to a to" - "nemáš mít zasraný Windows" apod :D.
    Časem by se mi určitě hodilo nějaký droplý, po přečtení této diskuze už v tom mám jasněji, koneckonců, dva longy nejsou nic buržoustskýho, takže pravděpodobně časem dojde na něco lepšího.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam