• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    Diskuse o všem, co se longboardů a longboardingu týká. Carving, Cruising, Slalom, Downhill, Dancing, Tricks . . . Vybavení Akce a srazy Videa ...
    rozbalit záhlaví
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    STU: to máme, ale letos tomu moc nedávám, volnej čas trávim na bajku a na longu jezdím jen na pivo :D
    STU
    STU --- ---
    no tak v tom pripade nalozim shadyho do auta nekdy a pojedem :D podle vseho tam mate paradni spoty
    SHADY
    SHADY --- ---
    UNCLE_JIMBO: furt stuovi říkám ať se jedem podívat do těch varů (perninku a podobně).
    Jsme na facebooku v longboarding krušné hory, pořád tam hlásaj jak jdem jezdit, ale my to máme přes 100 km a taky jsme pod krušnejma sakra :D
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    STU: to bude vážit asi všechno dost podobně ne? K. Vary jestli chceš :)
    STU
    STU --- ---
    UNCLE_JIMBO: diky... ty jo... cekal jsem to lehci se musim priznat :) kam mam prijet ho vyzkoušet? :D

    WELITELKA: jo jasny... uplne rozumim :D takze je asi vybrano :D
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    GANCARCIK: jo to je možný, ty pravidla nejsou všude stejný, neexistuje výčet konkrétních předmětů, jen kategorizace, takže záleží na kontrole, na let. společnosti, na letišti, zemi atd.. longboardy nejsou tak běžný, ale třeba deštníky nebo žehličky a podobný blbosti se řeší každou chvíli.. každopádně nejjednodušší je dát to do kufru, případně se alespoň zeptat u check-inu, protože i kdyby ti to pustila kontrola, tak na palubu má tuším zavazadlo max. rozměr kolem 60cm a to asi budeš mít víc..
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    WELITELKA: hehe přesně, někdy mi připadá jako bych měl vázání jak pěkně to drží a dělá to to co chci :D a je to celkem univerzální prkno, jezdím s ním rychle z kopce, dá se na něm slidovat (to moc neumim, takže neobjektivní hodnocení), ale přitom krásně a hlavně stylově sviští i po chodníku mezi lidma.. jinak se mi líbí i ten s jednou patkou, myslim že to je cancellated Tesseract, nebo Overland je moc pěkná deska, to bude asi novější, protože když jsem kupoval tesseracta tak to ještě nebylo
    GANCARCIK
    GANCARCIK --- ---
    UNCLE_JIMBO: skate jsem na palube uz mel :)
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    GANCARCIK: když ho dáš do kufru tak jde jen o váhu... na palubu ti ho nepustí, ani ne tak kvůli rozměru, ale spíš kvůli bezpečnostní kontrole. To jsou alespoň moje zkušenosti (pracuju na letišti, neletěl jsem nikdy s prknem)
    GANCARCIK
    GANCARCIK --- ---
    AFROMEN: No ja bych od nich nevzal asi ani grip :D
    VOJTEK
    VOJTEK --- ---
    WELITELKA: staci otevrit slovnik :D synonyma: stupid, idiotic, brainless, imbecilic, imbecile, asinine, witless, foolish, empty-headed...
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    AFROMEN: tak vydrz az si vodres poradne hubu a pak teprv poznas ze pravej pozitek netkvi zrovna v mindlessu.] ..i kdyz nechci anglany hanbit.to vubec ne:] ale todle je vyrizla kuchynska linka pri srovnani s nize opevovanou deskou.
    AFROMEN
    AFROMEN --- ---
    WELITELKA: Na longboardu jsem začátečník, ale mám poměrně bohaté zkušenosti se snowboardem a klasickým (malým) skateboardem. Pořídil jsem si Mindless Makali SK komplet (http://www.mindlesslongboards.com/mindless_products/makali-sk/) a zatím je pro mě každé svezení taky velká radost a požitek :)
    GANCARCIK
    GANCARCIK --- ---
    nevite jestli se za long do letadla priplaci?
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    STU: ja jsem se do toho nechtela nijak michat protze jsem porad jenom zencka, ale jak rika UNCLE_JIMBO: mas radost z kazdy jizdy a to hned pocinaje tou prvni, jezdila jsem na tom asi 14dni a najednou ti i prijde ze to vsechno vlastne umis akorat ty herky predtim ti vubec nerozumely.]
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    mam tam calibery, mini zombie hawgs a bones ložiska, váží to 4kg


    STU
    STU --- ---
    UNCLE_JIMBO: co na tom mas za setup? kolik to všechno dohromady vazi?
    UNCLE_JIMBO
    UNCLE_JIMBO --- ---
    STU: mam tesseract a kazdy svezeni je zazitek, fakt povedena deska, slabinou je snad jen cena..
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    STU: za me overlanda, je to hodne lehka luxusni deska s idealnim tvarem pro me :) zalezi co jezdis ty, tess je univerzal ale je hodne tezkej a ma naprd patky na skatove triky, urizlej tess jedine na downhill protoze jinak tu druhou patku proste vyuzijes prinejmensim na nosemanualy, kanthaka je vlastne levnejsi overland- uzsi delsi (alespon co si pamtuju) mirne tezsi, mirne levnejsi - ethos jsem nejezdil, absence predni patky, dobra cena (predpokladam)
    SVATY
    SVATY --- ---
    STU: Oboje zmíněný kolečka spíš spadají do kategorie pro zkušenější jezdce. Především teda ty cage. Morgany je celkem easy utrhnotu, ale dost brzdí slidy takže potřebuješ větší rychlost aby ses trochu projel a navíc strašně lehce flatspotujou, dost nevhodný na učení. Doporučuju Remember hoots, Cult chronicle (creatory už kloužou až moc), cadillac swingers... Na učení podle mě mnohem lepší volba :)
    ICI
    ICI --- ---
    já teď koupil tyhle cadillacy bez slicku a klouzou az moc
    Kolečka Cadillac Swingers 70Mm/78A blue | Snowboard Zezula
    http://www.snowboard-zezula.cz/kolecka-cadillac-swingers-70mm-78a-blue/pn-58646
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam