• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    JAVESEU: cim prudsi kopec, tim lehci to je (neztracis ve slidu rychlost a z kopce je to lehci utrhnout). Vůbec si nenadjizdis... kdyz jedes na slide, tak si pred tim dej oblouk od strany ke strane abys ziskal jistotu, třetí oblouk ostrej karv a jak uslysis kolecka syčet tak to urvi. Harvie chtel rict ze je to vice o technice nez na vaze na rukavici a mel pravdu - cim vic preneses vahu na rukavici, tim delsi slide a tim tezsi je se zase vratit zpatky na prkno. Seš na dobré cestě, brzo to tam pošleš. Jedes hrozne pomalu, ale to vis :) no a ten dh... mrkni na youtube na nejakej tutorial jak se postavit spravne do tucku, ale skladej se do nej jenom pokud opravdu chces vic rychlosti pri jizde rovne dolu, ne kvuli swagu... zaprve pak ten tuck vypada hrozne, ale hlavne takove to posouvani nohou a meneni pozice podle toho jestli se uz bojim nebo ne zavani drzkou :) správná chvíle na tuck je, když přerosteš svůj lokální hill a jezdis ho s prstem v nose, takže ho chceš jet rychleji... a v tu chíli je imho dobré už umět slide přes rukavičku na obě strany, jako zachranou brzdu :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JAVESEU: hele me pomohlo bejt proste nad prknem... zadny picovinky nad rukavici... rukavici sem mel ve vzduchu vedle spicky prkna a dotkne se asfaltu jen kdyz je to potreba a udela to sama. a vnejsi rukou sem drzel hranu prkna. za nohama, ne mezi.
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    HARVIE: Máš pravdu i když to video zkresluje, jelikož to není jenom o rukavici, prkno se trhá taky i když to není tak vidět. S těžištěm (respektive přenesením těžiště) mám permanentní problém a to video to krásně ukazuje (skara! :D). Chce to čas a cvik, v podstatě je tohle můj 4tý pokus v rámci 2 měsíců. Potřeboval bych chodit alespoň týden v kuse na 2 hodiny denně. Na druhou stranu je tam o proti předchozím videím znát alespoň nějakej progres.

    Nechci se vymlouvat, ale je to všechno o rychlosti. Jedu pomalu moc to neutrhnu, na úzké cestě se zatím rozbiju (zkoušeno) :) Proto bych rád zašel někdy ve skupině, kdy dostaneš feedback hned a ne až na videu doma, nehledě na to, že se dá dost okoukat.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JAVESEU: hele nejsem zadnej odbornik, ale to co delas jsou spis zatacky v naklonu nez slidy. sice jedes po rukavici, ale to je ti vcelku nanic. v takhle maly rychlosti bys asi mel mit teziste spis nad prknem (vepredu). kdyz ho mas pul metru za prknem nad rukavici a konecne se ti to podarilo urvat, tak ti to podjelo a zkoncils na prdeli. Ale to rikam ze svy zkusenosti jako nekdo kdo sliduje jen velmi malo.
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    Mám tu dvě nový videa, takže mi je můžete hned krásně zkritizovat ;) btw. a kdy půjdeme provětrat GerontCrew dámičky? ;)
    Kam na longboard v Praze - freeride Strahov [video]
    http://javes.eu/longboarding/kam-na-longboard-v-praze-freeride-strahov-video/
    Kam na longboard v Praze – trénink slidování 2.díl [video]
    http://javes.eu/longboarding/kam-na-longboard-v-praze-trenink-slidovani-2-dil-video/
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    WELITELKA: no doprdele to je on!!! V tyhle barve ho mel kropa ja mel myslim white, tak ten rok mi mozna ulitnul ale mel jsem prvni varku co sla na pult nebo mozna pod pult hehhe
    WELITELKA
    WELITELKA --- ---
    CHORBON: ses slusne provaril ty dedku:] kde si sehnal flaminga?? me prvni stroj nabastlil a dovyrobil tatic..bylo to..1987 a mela jsem zakaz to nosit do skoly.]] dodneska ho mam. pak prisel esarol:]]
    tak uz to kup at mi to muzes pujcit.]

    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    MALEK
    MALEK --- ---
    JAVESEU: ze Sázavy do Přibyslavi má stezka příjemnej sklon takže těch 10 km ujedeš jak nic. Zpátky sem to jel jenou a je to docela makačka, ale můžeš se nechat vyvézt zpět vlakem :)
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    BONESHAKER - Spoty - SÁZAVSKÁ CYKLOSTEZKA - longboarding
    http://boneshaker.cz/spotyDetail.aspx?id=8
    Nemáte někdo zkušenost? Uvažuju, že si udělám výlet, akorát se bojím že to bude totál rovina..
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    Pěknej freeride..
    Freeride 41 Longboards by Original Skateboards
    https://www.youtube.com/watch?v=OW-J2pQrlsw
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    jsem se odrazel tady o caseyho ten nema spatny recenze...
    ale radii bych samozdrejme boosted
    $450 BOOSTED BOARD REVIEW
    https://www.youtube.com/watch?v=4zDZ3clucMI
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    btw. Uvažujete někdo ot Feel the Weel? Byl jsem domluvenej s organizatory, že si půjdu zajezdit v pátek do volnýho tréninku, ale tenhle super nápad mělo asi hodně dalších jezdců a tak mi napsali, že se situace změnila a registrace je povinná i na pátek (Závod kvůli svatbě nedávám). Kdyby se někdo přidal tak mi nebude líto se registrovat, ale jinak se na to vybodnu. Abych tam byl na 15-20 minut (než se rozbiju), všichni se mi vysmáli a já si k tomu vzal půl dne dovolenený + 350,- za registraci mi nepřijde dobrej deal :))) Ale ve dvou/více se to lépe táhne ;)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    SCHEEZE: souhlas, taky sou lipolky levnější.. Já Lion nehanim, jen sem se smál tomu co to je zač, když se to nabíjí 45 minut :D
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    CHORBON: tvl, to mi byly 2 roky, a to si připadám starej ;))) Já měl první prkno asi v 89 kdy ti táta přidělal na prkno kolečka z bruslí. Druhý prkno jsem si koupil asi v 92 v Bibione a to byla ještě větší kvalitka, kolečka z kvalitního plastu a posyp na chodnících po zimě to byla rajská balada pro uši všech sousedu na sídlišti :D Každopádně kdyby mi tenkrát máma dovolila abych si koupit na tržišti solární čepici taky jsem mohl mít eLonga a ještě ekologickýho :D

    CHORBON
    CHORBON --- ---
    Njn uvidime prvni skate jsem mel v roce 1984 flamingo se jmenoval myslim a ted jezdim na longboardech a hlavne to mam jako priblizovadlo takze bych nejak elektriku privital zacina me uz vsechno bolet po delsich jizdach skoda ze to tu nekdo nema vyzkouseni by za to stalo at juiced nebo boosted
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    MAFIRE: to je kazdeho volba, nepru se s tebou a nechci prit, je videt ze do toho trochu vidis. LiIon je bezpecnejsi. LiPo se nabiji v nehorlavem ochrannem vaku nebo v krabicich co jsou tezke a utesnene. Stejne se moc nedoporucuje je nabijet bez dozoru a kontroly a chce to kvalitni zdroj a nabijec. Jsou nepomerne rozdily v tech elektronickych zarizenich od origo vyrobcu vs. cinske napodobeniny. Jak ve zpracovani, pouzitych soucastkach a dalsim. Kvalitni nabijec s balancerem stoji cca tolik co cely ten diskutovany board. Ano, chapu ma LiIon. Ale to jen tak pro predstavu jak kvalitni muze byt asi elektronika uvnitr a jake dodatecne investice mozna budou treba. LiPo se nedoporucuje nabijet bez dozoru a ja si nejak neumim predstavit ze hlidam svoje prkno kdyz me doveze tam kam ma a ja ho musim kontrolovat jestli se nahodou nezahriva moc baterie nebo jestli uz nabijeni neskoncilo a nahodou nabijec se nepodelal. Jen pro pobaveni doporucuji zkouknout https://www.youtube.com/watch?v=5J96ywv7yAM a doufat ze mni tohle nekdo dovoli zapojit s cinskou nabijeckou za 500 nekde v kavarne nebo kanclu :-D

    To jen jako doplneni spis pro ostatni nez odpoved na tvuj prispevek ktery nepovazuji za mylny. Je jasne ze kdo vi co dela, muze pouzivat akumulatory jake chce. Problem je ze na elektrickem boardu asi nebudou jezdit jen absolventi FEL :-D
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    CHORBON: abys pak neplakal co jsi za sve penize dostal no :) co si ho vyrobit? navodu na youtube je dost... ziskas zkusenosti, bude to mit levnejsi a navic budes vedet na cem jezdis...
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    CHORBON: jj ale tohle není lipo ale li ion coz je dost podstatny rozdil

    SCHEEZE: lipo neni nachylna na narazy, ale je nebezpecne ji mechanicky poskodit. Kdyz ji mas např v hlinikovem pouzdře, muzes s ni mlatit jak chces, ale nesmis ji propichnout. Už mi lipo baterii za ta leta modelariny z oblohy par spadlo :D Nabijeni neni riskantni, je riskantni ji přebít - to znamena je riskantni ji nabijet šuntovou nabíječkou, která může selhat... Ja bych si ji na prkno klidne dal...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam