• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AUDIACLongboarding
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    Pěknej freeride..
    Freeride 41 Longboards by Original Skateboards
    https://www.youtube.com/watch?v=OW-J2pQrlsw
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    jsem se odrazel tady o caseyho ten nema spatny recenze...
    ale radii bych samozdrejme boosted
    $450 BOOSTED BOARD REVIEW
    https://www.youtube.com/watch?v=4zDZ3clucMI
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    btw. Uvažujete někdo ot Feel the Weel? Byl jsem domluvenej s organizatory, že si půjdu zajezdit v pátek do volnýho tréninku, ale tenhle super nápad mělo asi hodně dalších jezdců a tak mi napsali, že se situace změnila a registrace je povinná i na pátek (Závod kvůli svatbě nedávám). Kdyby se někdo přidal tak mi nebude líto se registrovat, ale jinak se na to vybodnu. Abych tam byl na 15-20 minut (než se rozbiju), všichni se mi vysmáli a já si k tomu vzal půl dne dovolenený + 350,- za registraci mi nepřijde dobrej deal :))) Ale ve dvou/více se to lépe táhne ;)
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    SCHEEZE: souhlas, taky sou lipolky levnější.. Já Lion nehanim, jen sem se smál tomu co to je zač, když se to nabíjí 45 minut :D
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    CHORBON: tvl, to mi byly 2 roky, a to si připadám starej ;))) Já měl první prkno asi v 89 kdy ti táta přidělal na prkno kolečka z bruslí. Druhý prkno jsem si koupil asi v 92 v Bibione a to byla ještě větší kvalitka, kolečka z kvalitního plastu a posyp na chodnících po zimě to byla rajská balada pro uši všech sousedu na sídlišti :D Každopádně kdyby mi tenkrát máma dovolila abych si koupit na tržišti solární čepici taky jsem mohl mít eLonga a ještě ekologickýho :D

    CHORBON
    CHORBON --- ---
    Njn uvidime prvni skate jsem mel v roce 1984 flamingo se jmenoval myslim a ted jezdim na longboardech a hlavne to mam jako priblizovadlo takze bych nejak elektriku privital zacina me uz vsechno bolet po delsich jizdach skoda ze to tu nekdo nema vyzkouseni by za to stalo at juiced nebo boosted
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    MAFIRE: to je kazdeho volba, nepru se s tebou a nechci prit, je videt ze do toho trochu vidis. LiIon je bezpecnejsi. LiPo se nabiji v nehorlavem ochrannem vaku nebo v krabicich co jsou tezke a utesnene. Stejne se moc nedoporucuje je nabijet bez dozoru a kontroly a chce to kvalitni zdroj a nabijec. Jsou nepomerne rozdily v tech elektronickych zarizenich od origo vyrobcu vs. cinske napodobeniny. Jak ve zpracovani, pouzitych soucastkach a dalsim. Kvalitni nabijec s balancerem stoji cca tolik co cely ten diskutovany board. Ano, chapu ma LiIon. Ale to jen tak pro predstavu jak kvalitni muze byt asi elektronika uvnitr a jake dodatecne investice mozna budou treba. LiPo se nedoporucuje nabijet bez dozoru a ja si nejak neumim predstavit ze hlidam svoje prkno kdyz me doveze tam kam ma a ja ho musim kontrolovat jestli se nahodou nezahriva moc baterie nebo jestli uz nabijeni neskoncilo a nahodou nabijec se nepodelal. Jen pro pobaveni doporucuji zkouknout https://www.youtube.com/watch?v=5J96ywv7yAM a doufat ze mni tohle nekdo dovoli zapojit s cinskou nabijeckou za 500 nekde v kavarne nebo kanclu :-D

    To jen jako doplneni spis pro ostatni nez odpoved na tvuj prispevek ktery nepovazuji za mylny. Je jasne ze kdo vi co dela, muze pouzivat akumulatory jake chce. Problem je ze na elektrickem boardu asi nebudou jezdit jen absolventi FEL :-D
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    CHORBON: abys pak neplakal co jsi za sve penize dostal no :) co si ho vyrobit? navodu na youtube je dost... ziskas zkusenosti, bude to mit levnejsi a navic budes vedet na cem jezdis...
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    CHORBON: jj ale tohle není lipo ale li ion coz je dost podstatny rozdil

    SCHEEZE: lipo neni nachylna na narazy, ale je nebezpecne ji mechanicky poskodit. Kdyz ji mas např v hlinikovem pouzdře, muzes s ni mlatit jak chces, ale nesmis ji propichnout. Už mi lipo baterii za ta leta modelariny z oblohy par spadlo :D Nabijeni neni riskantni, je riskantni ji přebít - to znamena je riskantni ji nabijet šuntovou nabíječkou, která může selhat... Ja bych si ji na prkno klidne dal...
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    CHORBON: baterka se může nabíjet podle své kapacity a dalších parametrů. lipo se může tak snadno vznitit a je náchylná na nárazy že bych jí Teda nechtěl mít na prkně ani kdyby mi platili. nabíjení je dost riskantní a v srpnu je takovém prcek že se opravdu může nabít za krátký čas, ale rozhodně ne rychle. prostě má malou kapacitu.
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    MAFIRE: mozna mas pravdu
    me jen zaujala ta cena
    a na ten boosted nemam
    tvar desky se mi nelibi ani na jednom takze bych to hodil na svoji rybu
    uvidime...zatim jsme to neobjednali
    a baterka se muze nabijet rychle teda aspon li-po co mam do dronu ty se nabijej dost rychle
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    CHORBON: špatná váha, kolečka a trucky pro ježdění na kopci...a co se s tím stane, když ti nevyjde slide a narazi to v rychlosti můžeš jen spekulovat, o nejakém freestyle nemůže být vůbec řeč... asi se nebude jen štípat dřevo :D deska je hrozná hipstr žvejka, ale asi to pujde dát na jakoukoliv... tedy na jakoukoliv rovnou desku bez dropu. Ani se tomu asi nedá sundat baterie? Jako normální prkno se to asi použít dá, pokud chces jen cruisovat po parku s pitíčkem v ruce a čumět na kuny okolo... na kopec nesmysl a sebevražda. Ale jet na tom někam na kopec s normálním prknem na zádech by šlo... :) Ale na to už je lepší kolo bych řekl...

    jinak tam nemaj ani specifikace? Co třeba výkon motorů, počet Ah baterie, na kolik je to voltů? A to jsou ty úplně nejzákladnější věci, chtěl bych vědet mnohem víc.. proč se tím asi nechlubí? Řeknou dojezd 10km- to je jen oblbovačka cílená na majitele iphonů. Každej prodejce uvádí nejlepší naměřené hodnoty. Takže mají 10km dojezd po rovině s 40kg holkou jedoucí ideální rychlostí bez zastavení bych tak předpokladal.. Ale co kdyz na to vlezu ja s 80kg a 10kg batohem a pojedu v české pahorkatině...

    Nabíjet 45 minut lionku? :D ale no tak.. dalsi oblbovacka... viz tabulka

    Nechci hanit elongy, na jezdeni na palmbeach na koupačku to může být super... ale jako normální prkno opravdu ne.

    Jak má vypadat popis výrobce, kterej nic neskrývá (teda aspoň tolik nevoblbuje, můžeš vidět třeba tady https://www.evolveskateboards.com/pages/comparison-1 )





    CHORBON
    CHORBON --- ---
    MAFIRE: to je z jejich webu
    Q. What happens if I run out of battery?
    A. You ride it like a skateboard; kick.
    Because of our In-Hub motor design, there are no belts slowing the drive wheels down. There is no noticeable drag from the wheels. If you’re REALLY against riding it like a regular board, take a coffee break and with the 45 minute quick charger you’re right back to it.
    MAFIRE
    MAFIRE --- ---
    CHORBON: když ho nezapnes tak je jako normální prkno - tohle až bude pravda, tak si ho taky pořídím :)
    ESY
    ESY --- ---
    CHORBON: My si asi nerozumíme. Nemám problem s produktem, ale s jeho prezentaci. Stejnej design, stejný barvy skoro jak vejce vejci jen low.
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    ESY: zasadni rozdil je v cene boosted 1500$ Vs juiced 450$ rozdil vic ja 23000kc coz je pro dost dobrej duvod nekupovat boosted

    JAVESEU: no kdyz to nezapnes je to jak normalni prkno a muzes kolobezkovat ;-)
    Kdyz objedname rad pujcim na svezeni, sam jsem na tom jeste nejel
    ESY
    ESY --- ---
    CHORBON: juiced je fajn prkno ale nekoupil bych si ho uz jen z duvodu ze se snazi kopirovat bosted board na kterej nema :)
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    CHORBON: To tě přece nemůže bavit když nepřijedeš do práce/školy nebo někam a nejsi zplavenej jak prasátko :))) Jinak to vypadá pěkně. Dojezd 11km s maximálkou 32km/h. Tak až budete s kámošem mít, rád se podívám, zatím zůstanu u svýho "koloběžka stajlu" :)
    CHORBON
    CHORBON --- ---
    Nema zajem nekdo o http://juicedboards.com
    Asi to budeme s kamosem objednavat tak ze by jsme toho vzali vic
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    HOBORG: Jinak co se týká FtW. Tak si v pátek 16.06 beru asi volno a pojedu si tam zatrénovat. Vhledem k tomu, že pak jdu svatbu respektive na afterparpiv. Takže se tam dostanu až na průběh závodu. Každopádně kdybys chtěl můžeme si pátek navzájem foukat bebíčka :D a nebo dát dlouhej kouř a kouknout na závod v sobotu odpo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam