• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BURANLINUX musicmakers - klub o zpracování audia pro uživatele os Linux
    BURAN
    BURAN --- ---
    OTZ: jj jak rikas, audio a midi kabely mezi aplikacema.
    OTZ
    OTZ --- ---
    BURAN: propojovátko..něco jako virtuální audio a midi kabely mezi aplikacema?

    jo renoise znám, 50eček je v cajku (to stojí i leckterý vst), ale je to tracker a z toho mam zatim hrůzu:))
    BURAN
    BURAN --- ---
    OTZ: zjednodusene receno jack je takovy sofistikovany propojovatko, co beha nad alsou. aspon tak to chapu :)

    ty free veci co jsou v Software center to je sila kolikrat to jo, nepouzivam nic z toho, krome toho qjackctl.

    docela rozumnej DAW je ten RENOISE, sice taky ne free a zdarma ale 50e neni zas tahova hruza.
    OTZ
    OTZ --- ---
    zdary, až doteď sem jel na widlích a reasonu, ale zkouším i xubuntu (10.04) a líbí se mi ta široká nabídka nástrojů v sw sources, ale uživatelská přívětivost je teda pekelná. zkoušel jsem freebirth a lmms, oboje dost nedomrlý a neintuitivní natolik, že sem to radši zase rychle zavřel. fuj:) až bude existovat dospělej DAW tak prosim, uvidíme co ten bitwig ale ten asi zadarmo taky nebude. midikontroler sem připojit zkusil (uc33e k lmms) ale neprošlo, pač qjackctl ještě nerozumim..k čemu to vlastně je? to nestačí alsa/oss?
    BURAN
    BURAN --- ---
    BLAMI: jj ja :)
    BLAMI
    BLAMI --- ---
    pouzivate nekdo renoise?
    BURAN
    BURAN --- ---
    LUKEZ: no proto jsem taky zalozil tohle forko abychom si sdelili zkusenosti pozitivni i negativni, aby kazdej nemusel si to protapat sam, protoze to je o nervy obcas :)
    LUKEZ
    LUKEZ --- ---
    BURAN: jojo klasika dodo...dodelej doma)))) jinak namatkou dalsi takova dulezita alespon pro zacatek http://linux-sound.org tam zrovna se da najit spousta softu, modulu a vst. opatrne s vyberem neco uz je tam ze stare skoly a neni to moc stabilni
    BURAN
    BURAN --- ---
    LUKEZ: njn tak neni to vylozene audio studio. nastesti si muzeme vsechno doinstalovat :)
    LUKEZ
    LUKEZ --- ---
    BURAN: jojo neco takoveho uvadi ale ve vysledku je to akorat pulseaudio s funkcnimi generickymi ovladaci:) jako muj nazor je, ze jak pisou je dobrej na praci s multimedii ale do zvukovyho studia ma jeste daleko. cekal bych tam odladenej jackserver s nejakymi dsp efekty. treba nejaky samply a vstcka. soft pro online stream... a dalsi veci pro (re)produkci...
    ktere v ubuntu studiu chybi
    BURAN
    BURAN --- ---
    LUKEZ: kontrolery bez problemu ihned fungovaly (akai lpd8 a maudio oxygen)
    BURAN
    BURAN --- ---
    LUKEZ: UbuntuStudio jsem pochopil ze taky prichazi rovnou s lowlatency kernelem, ale ted nevim esi jsem to pochopil dobre, osobni zkusenost nemam.
    LUKEZ
    LUKEZ --- ---
    JUNGLE4EVER: jeste bych doplnil Jack Audio Server (jackd - http://jackaudio.org/ ) kterej tusim v ubuntu studiu neni v zakladu nainstalovanej. vubec ubuntu studio je hodne hodne vseobecny reseni a je to proste klasiky ubuntu se softwarem nejvic orientovanej na videa, bez knihoven a driveru navic. kdyztak bych spis doporucil Linux Mint ktery vychazi z ubuntu a je na kazdym userovi, co si tam poridi za software a ovladace.

    a jake mate zkusenosti s podporou zvukovek a kontroleru v linuxu? ja sem mile prekvapen, protoze moje "noname" akiyama ares sc2 se v lspci ukazuje pod celym jmenem a s latenci sem se hnul k 3ms misto 6ms ve winXP - to vse NATIVNE, bez instalaci dodatecnych driveru :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    JUNGLE4EVER: pouzivas?
    JUNGLE4EVER
    JUNGLE4EVER --- ---
    http://ubuntustudio.org/ Asi znate ale kdyztak pro ostatni...
    UNCLEAN
    UNCLEAN --- ---
    Doporucuju vyzivny clanek do Kima Cascona (velky propagator tvorby hudby s opensource softwarem)

    Linux Music Workflow: Switching from Mac OS X to Ubuntu with Kim Cascone
    http://createdigitalmusic.com/2009/08/linux-music-workflow-switching-from-mac-os-x-to-ubuntu-with-kim-cascone/
    BURAN
    BURAN --- ---
    ANDY_WARHOL: dobra dobra snad nebude hned tak zle :) ten druhej neni tak hroznej to ne, spis ten prvni si myslim ze se bude objevovat casto v ruznych obmenach, tak jsem te trochu zneuzil ;)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: ps: linuxu jako takovemu se neposmivam, pobavil me nazev toho programu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no spis sem myslel (u druheho prispevku) ze se lidi zasmejou, ale byt odstrasujicim prikladem je taky dobry. mimochodem, ja bych sem nelez, kdybys me nepozval. ale u me to opravdu byl krok vedle, ja se s linuxem nekamaradim. tazke uz mlcim a nebudu vas tady rusit.
    BURAN
    BURAN --- ---
    nahodil jsem nejaky zakladni rules na nastenku.
    zde ANDYMU dekuji za dva nazorne priklady, jake prispevky by se tu nemely objevovat :)
    tohle [ ANDY_WARHOL @ LINUX musicmakers ] je uplne zbytecnej prispevek bez jakykoli informacni hodnoty pro uzivatele linuxu.
    a tohle [ ANDY_WARHOL @ LINUX musicmakers ] snad ani nema cenu komentovat.
    prispevky tu necham jako odstrasujici priklad, ostatni podobneho typu rovnou mazu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam