• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TIMADriving in heels - klub pro ženské za volantem
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    MUADDIB: Nejlíp se mi řídí v botách na klínu.*

    * pro muže: klín = celobotový podpatek, postupně se od špičky k patě zvyšující.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MAR_TINA: Taky jsem se bála, ale nerozjel se :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ALRAUNE: to bych se bála, že to je past a že se na mě rozjede :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    MAR_TINA: Nojo, copak na Miladě :) Mimochodem, dneska mi dala přednost tramvaj. Opravdu, normálně zastavila pustila mě při odbočování doleva. To se mi ještě nikdy nestalo.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Mám pocit, že to byla Alraune, kdo si stěžoval na oťukané auto kvůli parkování v Holešovicích?

    Každopádně sem ten náklaďák* tuhle cpala do mezírky na Miladě Horákové a dávala sem si dvojitý pozor, při vědomí, že já mám kouli a to za mnou je nově a draze vypadající BMW a možná mě zrovna někdo vidí :D

    *mám sice jen peugeot partner, ale v techničáku je psáno nákladní auto :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    do 6cm jsou podpatky pohodlnější než pohory. U dobrých bot mi 10 cm nevadí, ale 12 už je pro mě dost, to tak na přejetí pár km. (Ale gumáky jsou horší, ty se smekají:D.)

    Ovšem pokud jsem unavená po celém dni, ráda se přezuju do nízkých měkkých bot a domů dojedu tak.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    moje žena řídí v podpatcích docela často a prej jí to vůbec nevadí, nebo spíše naopak...

    asi to budu muset taky vyzkoušet... :D
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    Dnes si jedu po krytem parkovisti a ejhle mlada slecna proti me v jednosmerce :D no tak jsme v klidu pokecali z okynka do okynka, vzali to s humorem, couvla a jelo se dal :) joo, kdyby tak v pohode slo resit vsechno :)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    GIO: řídím úplně ve vsem v čem chodím, často nosím podpatky, necítím rozdíl - asi jsem už zvyklá.

    blbě se mi řídí v čemkoliv bez paty, kdy mi noha sklouzává z boty (zabky, pantofle atp)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    CORNELA: Bez koule neřeším, s koulí musím být na zadek něžná :)
    GIO
    GIO --- ---
    jj s automatem to j ejedno, pravda.

    v lete mivam prezuvky v aute bezne,a le ted jsem si poridila takove "tezke boty" s asi to zavedu i v zime, valenky pod sedadlem...
    TIMA
    TIMA --- ---
    GIO: Když mám hodně zabijácký, beru si do auta přezutí. Ale jenom když musím kvedlat, s automatem je to jedno.
    GIO
    GIO --- ---
    tak mi zas vubec neva zabky..
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    Mar_tina - tak to jses dobra, ono to totiz chce, aby clovek musel takhle parkovat...pak se to nauci v pohode.

    Alraune - to jo...samo je lepsi neresit , jet...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    GIO: Na podpatcích řídím pořád, blbý na řízení jsou žabky, a boty na platformě. Taky pantofle, můžou se zaseknout a zašprajcovat mezi podlahu a pedál.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    KAMPA: Jsem z Letný, tady je většina křižovatek blbejch, navíc většinou ještě křižují tramvaj. Kdybych to nějak řešila, musela bych se zbláznit.
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    Gio - ja v podpadcich neridila, ale mam takovy letni botky na vyssi podrazce a nic moc...ale v kramflecich se pry ridi dobre :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Dobrý řidič by hlavně neměl tyhle věci nějak složitě teoreticky řešit. Prostě někam jedu, vytisknu si mapu, sednu do auta (zkontroluju tu a tam něco, oleje a světla ;) a vyjedu, dojedu. Křižovatka se spadlýma světlama nebo řidič kloboukář bez blinkru mě může lehce akutně vytočit, ale snad to není něco hodného obavy před cestou nebo zapamatování na týdny poté.

    V Praze se někdy obávám parkování ve smyslu, abych našla místo blízko a neměla zpoždění nebo abych nemusela na placené. Rozhodně ne ve smyslu jak se to tam probůh vejde.

    Na druhou starnu se není třeba bát. Většina lidí se časem vyjezdí (no, někdo ne :D) a začne řízení vnímat jako běžnou činnost. Stačí čas a kilometry. Sváteční budou dál sváteční, řešit každou cestu předem a potom, ono to jednou týdně mimo špičku přežít jde. Nejhorší však zůstavají namyšlená agresivní hovada nedodržující předpisy, ti jsou opravdu pohroma životu nebezepečná.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Dneska mi došlo, proč asi umím parkovat. Já totiž k domu parkuju podélně, do kopce, na velmi hrubým štěrku nebo jílu dle aktuálního stavu silnice, mezi vrata a dekl od vodovodní šachty a nesmím odřít ani auto ani omítku od domu a k domu to musím nacat na zrcátko+max 10cm, aby byla průjezdná silnice. :)))

    Vesnici na vás, žádnou Prahu :)))

    GIO
    GIO --- ---
    btw, jak vam jde rizeni v podpatcich? ja mam problem i v botach s tvrdou pevnou vyssi podrazkou, ale uz to trenuju a mozna se jednou dopracuju i k jehlam,)(az se na nich naucim chodit teda.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam