• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    JYRKA: Opravdu to bylo převodem, zkusil jsem to online konverzí na 2epub a obrázky tam jsou, ale má to zase jiné mouchy. Nainstaloval jsem Calibre s tím pluginem, funguje to, ale musím se s tím naučit pořádně zacházet.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ZOIDBERG: potkal sem se s tim, ze Word (a delal to uz i starej 2003, nejen ty nove) nejake obrazky ulozil interne jako .emf
    S tema pak byl FAKT problem, kam ses podival... zjistil jsem to tak, ze soubor doc byl nejak moc velkej a nesel ve wordu pomoci interni komprese obrazku nijak zmensit...
    Prevedl jsem si to teda do .docx; juknou do nej (chova se jako zip), nasel adresar media a ty obrazky, venku mimo ten docx, prevedl do bezneho jpg, ale nechal jim tu povodni koncovku emf a vrzl to zpatky a prepsal ty stare obrazky v docx .. pak otevrel docx ve wordu znovu spustil komprese obrazku .. ta uz probehla dobre a pak ulozil do bezneho doc... pak bylo vse ok! a uz to nijak neotravovalo... :))
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ZOIDBERG: Pro soukrome pouziti Calibre+ docx plugin
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZOIDBERG: Vařím z vody, ale co velikost/počet bodů?
    PEPAK: To vypadá dost pravděpodobně.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    JYRKA: Ne, v AVS Document Converter. Jaký program bych podle vás měl vyzkoušet?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ZOIDBERG: Delas to v Atlantisu, ze jo?
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    ZOIDBERG: To není problém EPUBu ani DOCu jako spíš problém a) konverzního nástroje, nebo b) zobrazovacího softwaru.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Napadá vás důvod, proč se mi po konverzi z .doc (kde se zdá vše bez problémů) převede do .epub jen část obsažených obrázků? Přitom jsou všechny ve stejném formátu, tak jsem je vysekal z FR. Nebo je pro .epub vhodné používat jen určité formáty?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Dnes jsem nainstaloval do Firefoxu plugin GrabMyBooks. A jsem dost zklamám. Pro ze-knihování výstřižku je to použitelné, zejména kvůli rychlosti. Ostatní funkce fungují podivně až nepoužitelně. Pro něco jiného, než dočasnou poznámku, bych zvolil raději něco jiného.
    BIOH
    BIOH --- ---
    ERGOSUM: nic takovýho sem tam nenašel, a tím to stejně být nemůže, prostě ty pluginy nenajdou žádný relevantní obrázky, jen veteš
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BIOH: Převod formátů, nebo upravit metadata.
    BIOH
    BIOH --- ---
    ERGOSUM: kde to najdu?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BIOH: Podívej se, jestli nemáš v metadatech v Calibre zakázanou obálku.
    BIOH
    BIOH --- ---
    MARTY63: oříznutí mi nepomůže, mám nastavené tyhle moduly pro stahování metadat, všude jsou vypnutá metadata kromě databáze knih a chci s nimi stahovat obálky, nejvíc mě štve ten google plugin, kterej nabídne jen jednu náhledovou v rozlišení 100 x něco, přitom při ručním vyhledávání naleznu i použitelné rozlišení 300 x něco


    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Hele, když edituješ metadata, tak tam máš oddíl "Change cover" - zkus stisknout to tlačítko "TRIM".
    BIOH
    BIOH --- ---
    ERGOSUM: hází to 100 x něco, to je naprd
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BIOH: Čemu říkáš malé rozlišení? Víc než 800x600 pro e-knihu nepotřebuješ. Netaháš náhledy?
    BIOH
    BIOH --- ---
    mám problé v s calibre, používám plugin stažení metadat, skvělý je ten pro databázi knih, ale tam jsou obrázky obálek v dost malém rozlišení, tak jsem doufal že pomůže ten plugin pro google, ale ten mi vždy nabídne, pokud něco najde, také malý obrázek, přitom když normálně hledám googlem tak najde i kvalitnější obálky, nevíte někdo jak si s tím poradit aby se ten plugin nechoval tak hloupě a netahal ty nejhorší kvality obálek?
    DZAMLING
    DZAMLING --- ---
    VITECH
    VITECH --- ---
    ..tak jsem se ulil v práci a dal si práci hledat, kdyby to někoho zajímalo, základní info najdete zde http://blog.designity.cz/tvorba-eknih_vesobecne-info/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam