• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    Jak vytvořit elektronickou knihu, tipy / triky. Předávání zkušeností za účelem zlepšení kvality knih Ideální zdroj informací zde: http://www.digitalbookworld.com/resources-going-from-indesign-to-ebook/
    rozbalit záhlaví
    BIOH
    BIOH --- ---
    MARTY63: oříznutí mi nepomůže, mám nastavené tyhle moduly pro stahování metadat, všude jsou vypnutá metadata kromě databáze knih a chci s nimi stahovat obálky, nejvíc mě štve ten google plugin, kterej nabídne jen jednu náhledovou v rozlišení 100 x něco, přitom při ručním vyhledávání naleznu i použitelné rozlišení 300 x něco


    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Hele, když edituješ metadata, tak tam máš oddíl "Change cover" - zkus stisknout to tlačítko "TRIM".
    BIOH
    BIOH --- ---
    ERGOSUM: hází to 100 x něco, to je naprd
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BIOH: Čemu říkáš malé rozlišení? Víc než 800x600 pro e-knihu nepotřebuješ. Netaháš náhledy?
    BIOH
    BIOH --- ---
    mám problé v s calibre, používám plugin stažení metadat, skvělý je ten pro databázi knih, ale tam jsou obrázky obálek v dost malém rozlišení, tak jsem doufal že pomůže ten plugin pro google, ale ten mi vždy nabídne, pokud něco najde, také malý obrázek, přitom když normálně hledám googlem tak najde i kvalitnější obálky, nevíte někdo jak si s tím poradit aby se ten plugin nechoval tak hloupě a netahal ty nejhorší kvality obálek?
    DZAMLING
    DZAMLING --- ---
    VITECH
    VITECH --- ---
    ..tak jsem se ulil v práci a dal si práci hledat, kdyby to někoho zajímalo, základní info najdete zde http://blog.designity.cz/tvorba-eknih_vesobecne-info/
    VITECH
    VITECH --- ---
    Ahoj, je prosím někde na netu nějaký úvod do tvorby EPUB v Indesignu pro začátečníky? Potřebuji pro známou... ideálně ale v češtině... Nebo doporučíte mi nějakou knihu?
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    FERRYH: Abych dořekl pointu, doma mám samozřejmě skener od HP - 4010ku. Koupeno z druhé ruky za litr, stav bezvadný, takže to bylo neodolatelné, a na to moje občasné domácí žvýkání to stačí. A se softwarem jsem si hlavu nedělal, kombinace Zoner na fotky a FR na knihy funguje dobře. Zadarmo :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ZOIDBERG: plne souhlas!! mel jsem jedne slusnej HP skener .. fakt slusne skenoval knizky... ale ten SW k tomu byl natolik k vzteku, ze jsem to vzadal a zarekl se ze HP skener uz nikdy!! a jeste horsi je ze maji i blbe drivery... a nakonec jakoby toho nebylo malo, tak nedokumentuji poradne veskere funkce HW a prikazy k skeneru, a tak i ty interni ovladace u programu, kde jinak u jinych skeneru vse bezi skvele, tak u HP to zlobi (interni ovladac abbyy fr.)
    HP skener uz nikdy vice! to je me kredo... :))
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    GALENIUS: Lepší nic než paskvil.
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Já mám multifunkci od Canonu. A tam není vůbec nic. Pouze možnost ke scanování napojit externí software 8-/
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    FERRYH: Ano, u skenerů bývají nějaké programy, ale konkrétně v případě značky HP doporučuji se obloukem tomu, co je u železa, vyhnout - je to prostě hrozný kus software.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    GALENIUS: pokud vim ke kazdemu skeneru se dodava nejakej OCR softik .. je to bud Omnipage nebo starsi orezanej abbyy finereader ... v obou pripadech si myslim ze to na tyhle veci staci... :))
    prosonduj sve stare CD k skeneru nebo supliky s CD lidi kolem tebe, co maj skener... :)) take by asi slo navstivit primo stranky vyrobcu skeneru a jejich sw a drivers downloady... urcite nekde bude neco pro tebe...
    ja osobne doporucuju koukat se po tom abbyy .. je to privetivejsi aplikace pro uzivatele nez ten omnipage a pokud to bude verze 8 a vyssi (idealne 9.. ta ma uplne nej nej OCR az do ted...) jsi za vodou
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    PEPAK: Recept na vaření. Okopírovanej nebo ofocenej z časopisu.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    GALENIUS: Jestli máš ve svém okolí doktory, kteří používají PC (haha) a/nebo píšou čitelně (hahaha), tak stejně podle mě s free nástroji sotva uspěješ.
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Zajímalo by mě, existuje nějaký dobrý OCR nástroj, ideálně free projekt?
    Ne na scanování knih, ale občas třeba když manželce okopíruju recept a jsem línej ho přepisovat, tak by se to hodilo 8-)))
    Díky.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    PEPAK: jeste me napadlo ze na automatickej orez - uz pak tech obrazku - je idealni pouzit scantailor ... to jen kdybys to jeste nekdy pak delal ... pokud si nasel jinou cestu na snadnej orez od okraju dej vedet ... rad to testnu... skenbooky delam ted docela casto ... nejak se to seslo ze potkavam stale vic knih ktere prevadet OCR je naprosto proti smysly te knizky a jejiho obsahu ... a tak delam docela casto skenbook kde na pozadi je text OCR ale jen na hledani ... samotna knizka je i s textem obrazkove
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    FERRYH: Perfektní, funguje to! Díky!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    PEPAK: ve finereadru to jde.. alespon teda urcite ve FR11
    a jsem si skoro jistej i FR9 ... ale musel bys to bud pred nebo po exportu rucne orezat o ty okraje ... ale export do obrazku, i to co je jinak jen textove, jde naprosto v pohode ... tohle nema zadnou fintu.. proste das export do obrazku a je to i s tim textem

    Jina to jde dokonce i tak, ze udelas z FR novej export do pdf a bude to JEN obrazkove i s tim jinak textovym .. prevede ti to do obrazku... dela se to tak ze udelas bloky jak obrazku tak textu JEN v modu obrazek... kdyz je to pekne rovnej dokument jde to docela snadno tim ze si na jedne strance udelas vzorovej blok obrazku pres celou tu stranu nebo jejiho vyseku a sejvnes to jako sablonu oblasti a pak tohle nactes jako sablonu na VSECHNY str... a nactes to jako ze to OCR ..ale ve skutecnosti on to vse nacte jen jako obrazek .... a pak export do pdf obrazkove ..
    trosku me ale stve ze jsem neprisel na to jak FR prinutit aby bral jen vyznacene bloky oblasti... a ne uz to okolo... bylo by logicke aby posilal jen vyznacenej kus obrazku teda jen to co chces ten vyrez.... bohuzel me se to nevede... to je skoda...
    znamena to ze musis rucne orezavat obrazek o okraje.. :O((
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    JYRKA: Díky za nabídku. Nerad bych obtěžoval. Zkusím to napřed vyřešit svými silami, a když tak bych se ozval, OK?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam