• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    INFLIXIMAB: je to ale peklo na zemi. pokud teda chceš dosáhnout solidního výsledku.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    INFLIXIMAB: Abbyy FineReader a trocha trpělivosti.
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    JYRKA: děkuju.. existuje nějaká jiná možnost (program), jak se o to pokusit?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    INFLIXIMAB: Nejde
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    Ahojte :) zkusím štěstí zde, u věciznalých.

    Lze v calibru nějak nastavit převod z pdf OSKENOVANÉ knihy do mobi(...) formátu, když ta kniha je naskenovaná v dvojstránce? Případně knihy, které jsou psané ve dvou sloupcích na stránce? Jednou jsem toto zkoušela, ale calibre jel po řádcích, takže z toho bylo nakonec zajímavé dada, ale bez potřebné vnitřní hodnoty :)

    Pokud s tím má někdo zkušenosti, budu moc ráda za pomoc.. :)

    Díky, I:)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Pro někoho, kdo začíná s eknihami, se to může hodit:
    Atlantis Word Processor - create documents and reports; write novels, articles, and letters; make eBooks (EPUB)
    http://www.atlantiswordprocessor.com/en/

    Nově umí nejenom ePUB, ale také Mobi.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Třeba se vám hodí:
    32. seminář UGD: Adobe InDesign
    http://jablickar.cz/32-seminar-ugd-adobe-indesign/
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    V mém Firefoxu se usídlil
    http://www.grabmybooks.com/
    Zatím se jeví celkem dobře. Pokud chci shromáždit sérii článků, nebo třeba výstřižky z webu do e-knihy, nenašel jsem zatím nic lepšího.
    KAERO
    KAERO --- ---
    STARE_CASY: zkusim, dik
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    KAERO: vyzkoušej celou rodinu Droid. Patkový je Droid Serif a platí pro něj, co jsem psal - je to písmo navržené primárně pro displej, tedy silnější tahy, vyšší střední výška, méně detailů.
    KAERO
    KAERO --- ---
    STARE_CASY: a neznas nejake patkove pismo, optimalizovane na displeje/eink?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    FERRYH: Díky, já jen navázal. Zajímalo mě, zda není na vložené fonty brzo. Reagovat může samozřejmě každý. :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ERGOSUM: to bohuzel neni moc otazka na me. Ja se ve cteckach moc nevyznam.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    ERGOSUM: Na Sony funkční od PRS-505 s omezeními (pomalejší vykreslování), od dalších modelů bez omezení.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    FERRYH: Jak to vlastně vypadá s podporou vložených fontů ve čtečkách? V knihách jsou určitě v menšině.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    zajimave .. takze nekde jo, nekde ne... ten pdf me neudivil se priznam... si nedovedu predstavit jak by pdf tiskl ty texty s OT kdyz je to vyslovene prenosny format na tisk...
    jinde, koukam, je to je dost na vazkach... dejte vedet pokud zjistite dalsi editory a softy co spatne komunikuji s OT... je to docela dost podstatnej error... vetsinou se clovek dneska snazi co nejvic sjednocovat fonty a saha po tech nejnovejsich, teda OT... a pak takovahle zrada.... :O((
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    FERRYH: Tak v epubu jsem viděl přibalené TTF i OTF. Dokonce v jednom souboru.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: Tak do ODF ani DOCX se font neuložil.
    Odhlédnu-li od licence, jde formát písma převést. Obojí to jsou v podstatě vektorové obrázky.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    FERRYH: V LibreOffice Open Type používám. Vlastně typ písma neřeším. Do PDF se písmo normálně uloží(podle nastavení). Jak ho ukládá do jiných formátů ještě zkusím. Co všechno půjde zCalibrovat by mě také zajímalo.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    hmm, no je to zajimave reseni a podle me by tohle melo zvladnout nejak vnitrne jen specialni programovani v Open Type pismu, tak ze by proste bylo mozne pri sazbe zapnout ficurku: eType
    nebo tak neco... no uvidime jak se sw-pismolajnaci k tomuhle postavej... :))
    nechme se prekvapit - zatim teda jeste poradne ani nedospeli k poradne aplikaci Open Type fontu!

    vite treba, ze ani jeden Word i ten 2010 a mam dojem ze ani word 2013 (a spousta jinejch text editoru) neumi sejvnout do souboru pismo co je Open Type? zkuste si to na tom co pouzivate... schvalne! Ja jsem s tim docela zapolil a nakonec to vzdal a sehnal si podobne pismo, ale True Type ...
    Potreboval jsem jedno ceske pismo co bylo podobne švabachu - bylo to nutne kvuli logice knizky: historicke flashbacky v romanu byly vzdy psane gotik pismem a la svabach... hodne jsem se s tim vyvztekal!
    A vubec netusim jak tohle resil pak ten co to prevadel do epubu a dalsich... nezavidim vam to epubaci a mobici ... :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam