• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    Jak vytvořit elektronickou knihu, tipy / triky. Předávání zkušeností za účelem zlepšení kvality knih Ideální zdroj informací zde: http://www.digitalbookworld.com/resources-going-from-indesign-to-ebook/
    rozbalit záhlaví
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ZOIDBERG: slova kolegyně: musí být ukotvené v textu a ne napevno na nějakém místě - Atlantis se snad už defaultně otevírá v rozložení pro webovou stránku a neví, kde ty obrázky ukázat, tak je tam nedá
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    ZOIDBERG: to je vlastnost. Nepamatuju si přesně proč, ale souvisí to s ukotvením obrázků a způsobem jejich vložení do textu.
    Někde to najdeš v helpu. Kolegyně, která to u nás umí, tak má dovolenou, tak sorry za povrchní odpověď.

    Jo a pak Atlantis taky neumí tabulky :-)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Existuje nějaký důvod, proč by mi Atlantis Word Procesor neměl/neuměl zobrazovat obrázky ve wordovském dokumentu - jde o celkem malé jpegy, nic exotického - neumím si to vysvětlit.
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    FERRYH: děkuji pěkně :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KRAMERIUS: hmm, zapomnel si ze FR ma moznost delit dvojstranky skenu a plati to samozr. i o skenu v pdf... :O) takze uz jen tohle stoji za to a je to duvod proc ten sken do abbyy mrsknout...
    ovsem OCR je na dlouhe vecery - nepocitej s nekolika malo minutama nebo i hodinama... spis pocitej se dny nez vznikne neco citelneho a bez chyb OCR ... zalezi hodne na te kvalite skenu ... a take puvodni sazbe knizky a typu pisma

    muzes take zkusit Abbyy PDF Transformer 3 ... udela totez co ten FineReader jen vice automaticky a mene si do toho nechava kecat, ale vystupy bejvaj vetsinou stejne slusne ...pokud nemas prilis velky narok na editaci a upravy primo pri OCR po a pred exportem do textoveho e-dokumentu
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    KRAMERIUS: děkuji :) no, tak uvidíme, jestli budu mít sílu na 1700 stran :)
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    INFLIXIMAB: Natáhnout PDF do Finereaderu, označit textové rámečky (dva vedle sebe na stránku, automat to sice většinou zvládne ale ruční práce je jistota) a pustit OCR.
    Pokud to nejsou skeny ale textové PDF, tak by měl být výsledek co se týká OCR chyb shodný s originálem.
    Jo a pokud patříš k Rychým šípům, tak Finereader je placený SW :-)
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    JYRKA: díky, třeba se najde někdo s podrobnějšími informacemi. :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    INFLIXIMAB: to je otázka spíš na místní piráty, já to vždycky vzdal a vykašlal se na to.
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    JYRKA:
    KRAMERIUS:

    děkuji, nechám si to teda na více volna :) ... můžu se zeptat, rámcově, jaký je postup?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    INFLIXIMAB: je to ale peklo na zemi. pokud teda chceš dosáhnout solidního výsledku.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    INFLIXIMAB: Abbyy FineReader a trocha trpělivosti.
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    JYRKA: děkuju.. existuje nějaká jiná možnost (program), jak se o to pokusit?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    INFLIXIMAB: Nejde
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    Ahojte :) zkusím štěstí zde, u věciznalých.

    Lze v calibru nějak nastavit převod z pdf OSKENOVANÉ knihy do mobi(...) formátu, když ta kniha je naskenovaná v dvojstránce? Případně knihy, které jsou psané ve dvou sloupcích na stránce? Jednou jsem toto zkoušela, ale calibre jel po řádcích, takže z toho bylo nakonec zajímavé dada, ale bez potřebné vnitřní hodnoty :)

    Pokud s tím má někdo zkušenosti, budu moc ráda za pomoc.. :)

    Díky, I:)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Pro někoho, kdo začíná s eknihami, se to může hodit:
    Atlantis Word Processor - create documents and reports; write novels, articles, and letters; make eBooks (EPUB)
    http://www.atlantiswordprocessor.com/en/

    Nově umí nejenom ePUB, ale také Mobi.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Třeba se vám hodí:
    32. seminář UGD: Adobe InDesign
    http://jablickar.cz/32-seminar-ugd-adobe-indesign/
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    V mém Firefoxu se usídlil
    http://www.grabmybooks.com/
    Zatím se jeví celkem dobře. Pokud chci shromáždit sérii článků, nebo třeba výstřižky z webu do e-knihy, nenašel jsem zatím nic lepšího.
    KAERO
    KAERO --- ---
    STARE_CASY: zkusim, dik
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    KAERO: vyzkoušej celou rodinu Droid. Patkový je Droid Serif a platí pro něj, co jsem psal - je to písmo navržené primárně pro displej, tedy silnější tahy, vyšší střední výška, méně detailů.
    KAERO
    KAERO --- ---
    STARE_CASY: a neznas nejake patkove pismo, optimalizovane na displeje/eink?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    FERRYH: Díky, já jen navázal. Zajímalo mě, zda není na vložené fonty brzo. Reagovat může samozřejmě každý. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam