• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    Jak vytvořit elektronickou knihu, tipy / triky. Předávání zkušeností za účelem zlepšení kvality knih Ideální zdroj informací zde: http://www.digitalbookworld.com/resources-going-from-indesign-to-ebook/
    rozbalit záhlaví
    NVT
    NVT --- ---
    ERGOSUM: Právě. To účtování za jiné než vyjmenované použití -- to je přesně to, čemu bych se rád vyhnul...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: ADD koukám, že i free fonty bývají pro e-book placené, okolo $30 za titul.
    Pokud čtečka vložené fonty neumí, nebo je nevložíš, použije nainstalované/předvolené.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NVT: Můžeš je nainstalovat ve čtečce, použít v PDF, vložit do stránek. Nevidím důvod, proč bys je nemohl vložit do epub. Ale hlavní je, že je volné pro jakékoliv použití.
    NVT
    NVT --- ---
    Nevíte někdo, jestli je v pořádku používat v eBooku Google Fonts? Píšou, že All of the fonts are Open Source a you can use them in every way you want, privately or commercially — in print, on your computer, or in your websites, ale o použití pro eBooky jsem nikde nenašel zmínku a nerad bych se dočkal nějakého překvapení.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Jyrko, jasně. Tohle je fakt asi mimo finanční dopad. Mně spíš šlo o to, aby si kupující uvědomil, komu ty peníze dává.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARTY63: mám fakt jiný starosti, náš právník taky. Tohle je druhořadý problém bez přímého dopadu na finance. Spíš mě trápí, jestli budeme mít dost čteček, kdy konečně spustíme nový systém, jak rozjedeme spolupráci s iDnesem a tak podobně.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    JYRKA:
    To je ale fakt drzost...
    A ozval bych se...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARTY63: jj, nedělám z toho drama. Mimochodem, jsou tak zvrhlí, že tam ukradli i moje povídky. :-)
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    JYRKA:
    Jyrko rozumím, ale nechtěl jsem to rozebírat do detailů...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARTY63: Obávám se, že to jsou vykradené free Palmknihy. Takže pravděpodobně porušujou práva, protože ne všechny knihy zdarma mají propadlá práva.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Šťastnou ruku a dobrou volbu...
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    děkuju vám všem, už máme tedy vybráno a tedka se jen dohadujem o tom kreditu:) ale tak to uz je nase starost... diky moc!
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    DARKINA:
    No, je to ono, ale bacha, těch 3000 knih budou knihy, ke kterým vypršela autorská práva (Němcová, Erben ap.).
    Možná by stálo za to zkusit i tohle:
    http://www.palmknihy.cz/.../pocketbook-touch-lux-cerny-za-1999-kc-s-kreditem-na-knihy-3000-8960.htm.
    Je to sice o 1000 víc, ale ten kredit dárek podstatně zhodnotí.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DARKINA: Tak bych vybiral mezi Kindle Paperwhite, Bookeenem a PocketBookem. Neudelas chybu ani v jednom pripade.
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    JYRKA: jj umi
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARTY63: Je i dotovana s kreditem.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Nebo tohle:
    http://www.ebook-ctecky.cz/pocketbook-touch-lux-623-cerny-p401
    Má to - to nasvícení by mohlo být fajn,
    má Pearl HD e-ink.
    České menu.
    Vejdeš se do 4.000,-
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    DARKINA: Teď jsme kupovali tchýni Bookeen Odyssey 2013. A je maximálně spokojená a nadšená.
    Akorát cena - záleží na tom, jak to vezmeš. My to brali na PalmKnihách, takže 690 pouzdro, 2000 čtečka, tj. 2690,-... a k tomu 3000 kredit na nákup knížek.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DARKINA: Umi ovladat anglicke pristroje? Nektere ctecky mluvi jen anglicky
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    JYRKA: Takze je to pro mamu, cte nejvice v tramvaji ci na cestach, cte spise ceske beletrie a mozna pokud by to slo by si do toho kupovala i noviny ci casaky. Cena max. 4000,-
    Dekuju moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam