• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ERGOSUM: Řešení bylo v Sigilu banálně snadné, jen nad tím zauvažovat. Budu muset prozkoumat, co všechno umí.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZOIDBERG: Já se vyřádil, když jsem dělal itinerář z Google + vlastní fotky jako epub. Pořád se rozlézaly popisky a obrázky, lezlo to ze stránky na stránku, prostě hnus. Ale za použití černé magie se nakonec podařilo.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ERGOSUM: Asi to nějak ošetřím přes Sigil.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ZOIDBERG: Co mě napadá(střílím od boku): háčky, nebo jiné znaky, koncovka, rozměry, něco jiného. Obvykle při větších rozměrech a pokusech o formátování se mohou dít divy.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Napadá vás, proč mi občas nechce Calibre načíst obrázky v knize? Začal jsem s tím experimentovat kvůli tvorbě epubů. Velikostí to nebude, to jsem zkoušel, a do knih dávám vždy obrázky v jpegu, což mi příjde jako cesta nejmenšího odporu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CIP: To co odkazuješ není plugin do Calibre, ale do Kindla. Jde o to, že čtečka si slova rozdělí sama(když to umí).
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CIP: Nezkoušel IMHO má význam, snad jen na vícesloupcovou sazbu nebo u hodnědlouhýchslovkterájsoupřesceloustránkuachcešjerozuměrozdělit. V tom případě je lepší použít měkké dělítko. Ono u malého písma to dost otravuje, když dočítáš slovo na novém řádku.
    CIP
    CIP --- ---
    Nezkoušel jste někdo pouýžívat dělení slov v mobi e-boocích? Měl by být dostupný nějaký plugin pro Calibre, který využívá pro jednotlivé jazyky slovníky z Libre Office.
    http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=175512
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JINX: začal bych tím, že bych od autorů nepožadoval epuby :-)
    Musíme to kontrolovat / předělávat i po nakladatelích, takže chtít dobrý epub po autorech nejde.
    Jinak u ukázek jsme řešili následující problémy:
    - různá délka ukázek podle smluv nakladatelů a jejich chuti
    - délka se udává na % knihy nebo na znaky
    - ukázka se dělá ve více formátech
    - z ukázky by se měly smazat nepotřebné obrázky a fonty
    - obsah by se měl chovat korektně
    - samotná ukázka by se měla chovat stejně jako celá kniha - protože pokud si čtenář stáhne ukázku, ta mu bude fungovat a ostrá kniha ne, tak bude přinejmenším naštvanej.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JINX: Potom prostě v tom texťáku, nebo v čem to dostáváš, dej makro, které udělá ukázky a pak je všechny prožeň dávkou přes Calibre.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    JINX: Rozbité e-booky jsou vždycky problém. Jako jeden z potenciálních zákazníků k tomu dodávám kacířskou myšlenku, že když už za něco platím, tak očekávám, že to rozbité není...
    JINX
    JINX --- ---
    JYRKA: ano, prove jsem to uz naprogramoval, nicmene me trapi fakt ze nekteri autori dodavaji rozbite ebooky a to generovani je potom problem.


    ERGOSUM: ano cele knizky, nejlepe by mi stacila nejaka rozumna knihovna pro praci s epub soubory
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JINX: Budeš dělat celé knížky? Z čeho chceš ten náhled generovat? To máš jen pro sebe, nebo pro veřejnost?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JINX: Jediná šance je to naprogramovat.
    Dá se částečne využít calibre, ten má doplněk Split.
    JINX
    JINX --- ---
    ERGOSUM me odkazal do zdejsi diskuze. Muj dotaz zni:

    Potrebuju automatizovane generovat nahled ebooku (ruzni vydavatele), resili jste to nekdo? pripadne doporucujete nejaky elegantni postup?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    FERRYH: to dodává albatros, coby majitel ereadingu.
    My ji neprodáváme, prodává to jen Alza. Ale my ji máme v administraci :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ty ji prodavas take? stejnej problemovej text? takze to zprasil nakladatel a ne ereading?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    JYRKA: Nicméně jsem se kouknul na tu knihu a ty OCR chyby tam skutečně jsou.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    FERRYH: Ferry, píšu: Ale tohle: "Securibeíí namísto Securibell a LTJLINY namísto Luliny" se vysvětlit jinak než OCR vysvětlit nedá.
    Nicméně pořád nechápu, proč knihu, kterou aktuálně vydávají, tak nemají v solidním tvaru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam